Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hiába mondok bármit nem figyel a súlyára és a szavamra?

Figyelt kérdés

Én egyre inkább azt veszem észre magamon amikor munkahelyemre bejön egy fiatal lány egyből az alakját nézem és az fogalmazódik meg bennem bárcsak bnőm is így nézne ki és ilyen alakja lenne..


Sajnos bnőmön van túlsúly és nem figyel magára..régen nem volt ilyen..5éve együtt.


2020. aug. 4. 17:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

Hagyd ott és mondd meg neki nyugodtan, hogy igen azért mert elhíztál. Utána majd összeszedi magát. Ha nem mondod meg neki, akkor utána se fogja.

Az ilyen lusta embereket nem lehet kirobbantani a kényelemből szép szavakkal sosem.

2020. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Kezdődik:D Hozom a kukoricát:D
2020. aug. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
Úgy érted, zavar, hogy nem sikerül őt leuralni, irányítani, és nem tudsz parancsolni neki? Ez a baj?
2020. aug. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Téged sem értelek, miért csinálod ezt egyenes kommunikáció helyett és ha az nem működik, miért nem lépsz ki.


Én úgy vagyok vele, hogy szóból ért az ember. Szenvedhetsz a párod háta mögött a súlya miatt, de ha megcsalod, teljesen jogosan te leszek a féreg. És igen, egy kapcsolatban nem bántóan, de őszintének kell lenni. Úgy gondolom, ha az ember szereti a párját és bízik benne, akkor törekszik arra, hogy figyelembe vegye a kéréseit (és ilyen módon én tartom, hogy ha a másik szeret, nem fog vállat rántani és tovább hízni, hanem elkezd dolgozni ezen a problémán, főleg, ha te magad is segítesz neki és megadod a módját ennek támogatás és türelem terén).


Én egy ilyen problémát úgy oldanék meg, hogy egyrészt már jóval korábban szóltam volna neki, mielőtt azon kapom magam, hogy másokat stírölök. De mivel ez már nem aktuális, így kezdésnek jó lenne egy őszinte beszélgetés. Őszintén kimondani, hogy drágám, engem zavar ez a fölösleg és szeretném, ha mától (együtt!) jobban odafigyelnénk. Ha ennek megfelelően vásárolnánk ételt, ha esetleg eljárnánk sportolni, amihez épp kedved lenne, vagy hasonlók. Én benne vagyok és szeretném, ha te is partner lennél benne.


Ha ez nem érdekli, akkor baj van. Akkor némi türelmi idő után ha nem változik az igyekezet, magasról tesz arra, hogy engem ez zavar, vagy esetleg romlik is a helyzet (és nem amiatt, mert dolgoztunk a problémán), akkor nyíltan megmondanám neki, hogy nekem is vannak érzéseim és érzelmeim, ami ellen nem tudok mit tenni, akármilyen jófej is vagyok és ha amellett, hogy ilyen leszarom módon áll hozzám és a kérésemhez, mellette még fizikailag sem vonz, nem tudom, meddig tudom fenntartani kvázi magamrahagyva ezt a kapcsolatot. És még mindig időben vagyunk, ezért beszélek hozzá, mert szeretném megmenteni ezt köztünk.


Ha ezt is leszarja, akkor meg nyíltan megmondom neki, hogy ide figyelj, rohadtul nem kívánlak, magasról leszarod, hogy mit érzek, ebből hosszú távon az lenne, hogy nem tudnám vállalni a kapcsolattal járó elköteleződést és kizárólagosságot. Szóval hagyjuk inkább a fenébe, amíg még egymást tisztelve el tudunk köszönni és le tudom ezt zárni anélkül, hogy szégyenkeznünk kellene.

2020. aug. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
Mondd meg neki, hogy mi a helyzet és szakíts, majd pályázd meg a másik lányt. Van esélyed rá, hogy 2 szék közé esel, de legalább a gerinced megmarad.
2020. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy az egy dolog hogy az én szavam nem használ na de az orvosé se?
2020. aug. 4. 18:57
 7/14 anonim ***** válasza:

18:25-ös válasz írój avagyok


Értem, köszönöm.


Van arra valami válasz a apárodnak, miért nem hallgat az orvosra sem? esteleg a hízás eü-i (hormon v más) eredetű? Hajlandó lennél te magad is fogyózni vele?

2020. aug. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha jól értjük a párod tudja magáról, mert az orvos is jelezze, de homokba dugja a fejét?
2020. aug. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Azért ez nem úgy működik, hogy egyik nap szólsz neki, hogy fogyjál le, és másnapra lead 20 kilót. Nehéz és hosszadalmas folyamat.

Nézd, én mindig vékony alkat voltam, de az utóbbi 4-5 évben felszaladt rám több mint 30 kiló. Csak híztam, ettem, mert pokoli éhes voltam, de olyan szinten, hogy evés után 1 órával már szédelegtem az éhségtől. Mint kiderült, azért, mert inzulinrezisztens vagyok. Beállították a diétámat, és már meg is indult a fogyás.

Lehet, hogy barátnődnél is valami betegség áll a túlsúly hátterében. Jó lenne ezt kivizsgáltatni. Addig is, ne b*sztasd, hanem próbálj inkább segíteni neki: menjetek együtt sportolni, főzzetek egészséges kajákat stb. Biztos neki is eléggé kikezdte az önbizalmát a hízás, még ha nem is mutatja.

2020. aug. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ő bármit megtesz csak ne kelljen mozogni.


Nem tudom miért nem figyel a dokira. A vérképe alapján nincs gond. Fáj a keze csípője lába stb azzal nyugtatja magát h örökletes. Viszont 4éve lefogyott 55kgra, semmi panasza nem volt se a kezére semmire viszont abba hagyta mert csontváznak érezte magát.

2020. aug. 4. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!