Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A sok szülői segítség hátrány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A sok szülői segítség hátrány lehet?

Figyelt kérdés

Sok segítséget kapunk amiért hálás vagyok.

Ingyen lakunk egy lakásban, csekkjeink nincsenek és sokszor főznek nekünk is. Tény sokat spórolhatunk így.


De pont ezek miatt nem tudom mennyire működne együtt a dolog ha tényleg mindent magunknak kéne allni és beosztani amink van. Pont azt az oldalát nem látom bnőmnek hogy ebben a viszonylatban hogy " viselkedne"


2020. aug. 10. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor sem tudnék így élni, ha egyedül élnék, ez minden, csak nem önállóság. Ha valami történik, mind a ketten meg lesztek lőve, érdemes lenne legalább apránként elkezdeni a leválást.
2020. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Igen az.

Ha megszűnik a segítség, akkor majd néztek nagyokat.

2020. aug. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Az hogy van egy ingyen lakás az tök jó.


Dehogy rezsit sem kell fizetni.,....


Bazira jó szüleitek vannak :)

2020. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Van ilyen barátnőm, aki bár dolgozik és van egy önálló illúziója, de még a parkolóját is az anyja intézte és fizeti. Egyelőre ez nagyon bejön a pasijanak, lubickol a helyzetben, hogy anyósék mindent állnak, ellátják őket félig meddig, de ha úgy van akkor eloadhatjak, hogy ők már önállóak, felnőttek. Egy ideig kényelmes de egy idő után le kell szakadni és az nehéz és fura lesz. Szerintem... Nincs ezzel baj amúgy, ha nem jatsza az ember az eszét mellé, hogy mennyire nagyfiúk vagy Nagylány hanem elismeri a szitut.
2020. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az önbecsülésemen túl engem az is zavarna, hogy teljesen leköteleződök irántuk. Oké, hogy fiatalként az embert nem igazán veri fel a pénz és nem jön rosszul a segítség, de vajon nem fognak tíz-húsz év múlva, amikor már csak a nyugdíjuk lesz, ugyanilyen mértékű segítséget várni tőletek? (szállással, főzéssel, mindennel)
2020. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy pár jó cikk arról, hogy mennyire lehet befolyással a gyerekre rossz értelemben, ha túl sok mindent megkap a szüleitől, túl sokáig támogatják:


[link]

[link]

[link]


Ez az állapot most kényelmes, de nagyon észnél kell lenni, mert így könnyen lehet, hogy nem teljesedik ki a felnőtt személyiségetek, hogy nem magatokat kell eltartani. Az is abszolút igaz, hogy most a kényelmes életetekben nem tudod meg, hogy a másik hogyan viselkedik stresszhelyzetek alatt, amikor komoly, felnőtt döntéseket kell hozni.

2020. aug. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért azt a kérdező nem tette hozzá hogy nem atom jófejek a szülei, hanem a vállalkozásukban dolgozik ingyen. Így teljes a kép. Ez a fizetsége. De ez nem ugyanaz, mint amikor te osztod be a pénzt. Vicces, hogy amiatt aggódsz, hogy nem látod a barátnődnek az az oldalát, hogyan osztja be a pénzt. Mert a barátnőd legalább keres pénzt, ő veszi a kajátokat, igaz? Te viszont nem keresel semmit.
2020. aug. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7es nem, nem tudom hogy ezt honnan vetted. Nálunk úgy van hogy mindkettőnknek van fizetése kp.ban amit ha nem szórunk el tudunk félretenni.


De a sok segítség révén sokat spórolhatunk.

2020. aug. 10. 16:00
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

És mire spóroltok?


Amúgy szerintem ez már ilyen formában hátrány. A szülői lakás az egy kiváló ugródeszka, de hogy gyakorlatilag az életben egyébért nem kell felelősséget vállalni, az gáz. Főleg az, hogy a barátnő is ebben él, az később még simán konfliktust szíthat, a legvisszafogottabb és békésebb családban is.


(Anyukámék nagyon liberálisak, évek óta nem szólnak semmit hogy tesóm odaköltöztette a csaját és gyakorlatilag félig-meddig eltartják, de már kezd borulni a bili egyéb okok miatt, pedig birkatürelműek.)

2020. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#8 Bocsánat, a stílusod erősen egy másik felhasználóra hajaz, akinél ez a helyzet. Nagyon bosszantó, hogy mindig a nőjét szidja. Kb évek óta szerintem.
2020. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!