Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sokat veszekszünk a párommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokat veszekszünk a párommal de szeretjük egymást. Most mi legyen?

Figyelt kérdés

Sokat veszekszünk a párommal és néha már nem tudjuk egymást elviselni de amúgy szeretjük egymást és szeptemberbe összeköltözünk.

Mindketten depisek vagyunk, el vagyunk keseredve, nem vagyunk boldogok. Az én apukám nehezen mozog, néha elesik, daganata van és egyéb betegségek, rengeteget aggódom érte. A páromnak az apukája szintén daganatos beteg, szeptember 4-én műteni fogják, a szülei most költöztek, csomót kellett nekik segíteni pakolni, falat vakolni, mikor mit. Különben oda költöztek ahol a párom eddig lakott, a párom meg jön hozzám albérletbe. Szóval én a saját apukám miatt aggódok, ő a sajátja miatt és amúgy mióta együtt lakik a szüleivel (pár hete de ez csak ideiglenes mert szeptemberbe albérletbe jön), azóta valahogy még idegesebb. Nincs valami jó hatással rá. (Pontosabban nemcsak a szülei laknak ott hanem két nagymama is és két kutya)

Olyanokon is összevesztünk, hogy mikor menjünk el a boltba íróasztalt nézni. Meg hogy ő spontán akar programot, én előre megbeszélve. Meg amúgy van egy csaj haverja, amiatt is többször összevesztünk, bár az eddig is téma volt. Meg volt hogy dühébe azt mondta, mégse jön hozzám albérletbe (én lennék az egyik bérlő, ő a másik) és én mondtam neki, hogy most már döntse el, ne szórakozzon velem meg a lakás tulajdonosával.

Aztán belátta, hogy amúgy menne ő velem albérletbe, csak meggondolatlan kijelentés volt.


Néha már ott tartok, hogy utálom és nem tudom elviselni.

Mikor nem voltak ilyenek a körülmények, akkor jobb volt minden. Már mióta tervezgettük, hogy összeköltözünk, lesz egy közös albérlet (most laknánk együtt először) és most lenne rá alkalom. Épp most amikor mindketten sokat aggodalmaskodunk és idegesek vagyunk.


Ti egyáltalán összeköltöznétek valakivel így? Lehet, hogy együtt lakva minden jobb lesz. Különben is, egyetemre járnánk szóval nemcsak otthon ülnénk.

Vagy ha nektek ilyet mondana a párotok felindulásból, hogy mégse, akkor nem is hagynátok hogy meggondolja magát?


Nem az lenne a normális, hogy ha nehéz időszakon megyünk keresztül, akkor is kedvesek, megértőek vagyunk egymással?


Már teljesen kikészülök idegileg attól, hogy amúgy is megvan a magam baja és akkor még vele is veszekszünk.

Együtt lakni teljesen más lenne.



2020. aug. 13. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Normális, ha néha türelmetlenek vagytok egymással szemben: emberek vagyunk, hibázunk, nem mindig hozzuk a legjobb formánkat, erről is szól egy párkapcsolat.

De ha állandóan veszekedtek minden marhaságon, és magát a kapcsolatot kérdőjelezitek meg, akkor az nagyon nem jó. És ezen nem fog változtatni az, hogy összeköltöztök. Ok, alapvetően nem lesztek állandóan együtt, de mi van akkor, ha jön a covid 2. hullám, és megint be leszünk zárva hetekre, hónapokra? Ráadásul együttéléskor még jobban kijönnek az ellentétek, még jobban kijön a másik ember természete.

Ti nem tudtok kommunikálni egymással. Csak a te oldaladat látom, a srácét nem, így nehéz helyes ítéletet mondani, mert valószínűleg te sem vagy vétlen ebben az egészben.

Az egyetlen dolog, ami valóban segíthetne, ha őszintén, normálisan, indulatokat visszafojtva leülnétek beszélni és megpróbálnátok közelíteni egymáshoz. Pl. a spontán program - előre megbeszélt program. Itt feladhat mindenki kicsit, lehet mind a kettő. És nem hiszem el, hogy a csaj barátot nem lehet megbeszélni. Erről nem írtál, nem tudok róla semmit, de itt is lenne egy rakat megoldási lehetőség a veszekedésen és a teljes kapcsolatmegszakításon kívül.

Az pedig, hogy néha utálod, hogy nem tudod elviselni, eléggé a kapcsolat végét jelzi.

Találjátok ki, mit is szeretnétek ebből a kapcsolatból kihozni. Szerintem egyikőtök sem elég érett még egy ennyire komoly kapcsolathoz a leírás alapján. Most kérdés az, hogy megértek-e hozzá egymás mellett, együtt dolgozva, vagy külön történik ez meg.

2020. aug. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog valtozni a helyzet,mert akkor edddig is valtozott volna...
2020. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom az apukátokat, az enyém is nemrég ment el. Saját tapasztalatomat tudom leirni. Az én apukám ahogy kiderült, hogy nagy a baj, két hét alatt elment. Az ember nem tudja hamar feldolgozni a hírt, akár azt hogy nagy a baj, hogy nincs remény, aztán azt hogy nincs többé. Nem tudtam kedves lenni, nem akartam senkit, csak apun járt az eszem, mellette voltam végig. A párom úgy érezte ő nem fontos, együtt éltünk, de egy ideig anyuval voltam, mig túl lett a nehezén. Mi is sokat veszekedtünk, ő nem tudta én mit érzek, min megyek keresztül. Amikor elkezdetem feldolgozni a gyászt, már tudtunk beszélni, elmondtam, hogy egyszer ezen ő is keresztül fog menni, és akkor neki is szüksége lesz a támogatásra. Aztán javultak a dolgok. Nektek most nehéz, mindkét fél aggódik, ez természetes, én azt tudom mondani, hogy próbáljatok leülni megbeszélni, hogy senkinek sem könnyebb, támogassátok egymást. Ha ez nem fog menni, nem tudjátok megoldani. Nem tudom ki apukája súlyosabb, mik az előre látások, de talán az is megoldás ha addig nem költöztök össze mig ez nem javul. Bár nem gondolom, hogy jobb lenne, pláne hogy azt írod, többen is élnek. Mikor az ember szenved, nehezebb alkalmazkodni. Kitartást és sok erőt kívánok nektek.
2020. aug. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Eszedbe ne jusson ezzel az emberrel kezdeni. Pár év, és külön fogtok menni.

Abszolút látszik az írásodból, hogy nem illetek egymáshoz.

2020. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Miért mondjátok, hogy külön fogunk menni? Meg hogy ne kezdjek vele?

Máskor amúgy empatikus volt, megértő, a szüleimnek is segített, néha magától, elmondhattam neki ami bánt, ha volt valami probléma, általában tudtunk kompromisszumot kötni ha kellett, nem igazán erőltettünk semmit a másikra, amit egymásért tettünk, azt önszántunkból tettük.


Most pár hete fordult így fel minden.

2020. aug. 13. 11:32
 6/11 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy nem illünk egymáshoz?
2020. aug. 13. 11:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyrészt nem mondtad el, hogy máskor milyen a párod. Ha külső szemlélőként olvasod a történetet, egy elkeseredett, boldogtalan embert látsz, aki baromira nem érzi jól magát a kapcsolatban és tehetetlen. Nem emelted ki, miért akarnál vele maradni azon túl, hogy szereted. Pedig ez fontos. És az, hogy néha utálod, egy elég kegyetlen és őszinte mondat, ami nem sok jót sejtet.

Amúgy meg krízishelyzetben ismered meg igazán a másikat. Nem is összeköltözéskor, hanem amikor rátok zúdul az élet minden problémája. Akkor tudod meg igazán, hogy milyen másik, hogyan kezeli a konfliktusait, a veszteségeit, hogyan kezel téged közben, hogyan bánik magával. Ezt sajnos saját tapasztalatból mondhatom neked, mert én is végignéztem apám haldoklását, voltam depressziós más okból is, volt, hogy a párommal mind a ketten borzasztó mélyponton voltunk. Néha türelmetlenek voltunk egymással, néha odaszúrtunk a másiknak, néha nem úgy viselkedtünk, ahogy kellett volna. De mindig le tudtunk ülni megbeszélni, mindig megoldottuk, megtanultuk közösen kezelni a veszteségeket, és hogyan tudunk a legjobban a másik segítségére lenni. Ehhez pedig nagyon őszinte és tudatos kommunikáció kell.

Azért, mert krízis van, a társunk nem szűnik meg a társunk lenni.

Én azt javasoltam, őszintén üljetek le, és próbáljátok rendbehozni. De ezt indulatmentesen kell, úgy, hogy mind a két fél a másikra figyel, amit valójában mondani akar, és nem a saját sértettségükre. Ebben segítenek a párterápiákon is. De ehhez két ember kell. És az, hogy meg akarjátok oldani.

2020. aug. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez a legutóbbi válasz különösen hasznos volt! Igazad van, tényleg nem írtam semmit a kapcsolatunk korábbi időszakairől. Többször mentünk már át krízishelyzeteken és akkor sikerült együtt maradnunk, támogatni egymást. (Például mikor nekem apukámat műtötték daganat miatt, ez is ilyen krízishelyzet volt, legalábbis számomra szóval támogatott engem és segíteni akart megoldást találni problémákra. De mikor ő tudta meg hogy az apukája daganatos, akkor meg én próbáltam őt támogatni. És még ezen kívül is voltak krízishelyzetek.) Azért is vagyunk még együtt. Viszont úgy tűnik, ebben a mostani helyzetben a legnehezebb.
2020. aug. 13. 11:54
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazság szerinte csak pár hete van ez, hogy nem bírjuk már annyira egymást. Mióta ő is egyre idegesebb az apja miatt, mióta a szüleivel lakik. Nyilván én is aggódom a saját apukám miatt de mióta az ő szüleivel voltak ezek a változások, azóta lett még nehezebb.
2020. aug. 13. 12:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, üljetek le beszélgetni. Más megoldás erre a helyzetre nincs. Nem az összeköltözés fog segíteni, hanem ha megbeszélitek.
2020. aug. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!