Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnek ebbol kilabalni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnek ebbol kilabalni? (Hosszu)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos tobbretu problemam van.

Az elso, hogy a szuleim mindigis uralkodni szerettek volna rajtam. Nem mehettem busszal a tobbiekkel, mert megkeselnek, megolnek, beirattak olyan iskolaba, ahova utaltam jarni, kotelezo volt veluk mennem nyaralni es elvezni minden dolgot, ami nekik jo. Raadasul minden lepesemrol tudni akartak. Azt is megmondtak, szerintuk kihez kellene mennem felesegul, mert jomodu... Aki atelte, tudja milyen ez.. Aranykalitka.. Nincs testverem. Egyetlen unoka vagyok. Aztan beirattak olyan foiskolara az akaratom ellenere, amivel semmire nem mentem. Mert egy rokon azt a szakot tanacsolta, azzal "lehet penzt keresni". Mint utolag kiderult nem, meg plusz 5evet kell tanulni, hogy valamit kezdjek magammal. Foiskolan kezdtem elni, hisz kollegiumba kerultem. Vegre bulizhattam, jottem-mentem. Osszeismerkedtem egy, fazonnal. Rendkivul rossz kapcsolatom volt vele,, de hittem, hogy megvaltozik. Nem akart dolgozni,, csak a szamitogep. Tanulni sem akart. Vegul megutott, mert nagyon kiakadtam ra, rajtam eloskodott. En tanultam es dolgoztam is. Kozos munkahelyre kerultunk, ahol csak miattam nem rugtak ki. En feljebbleptem, o pedig ezt annak tudta be, hogy en szettettem a labam a fonoknek...

Szoval a sok lelki bantalmazas miatt kiszerettem belole. Ott megismerkedtem egy fiuval,, akinek volt baratnoje. Tudtam, hogy nincs nala eselyem, de nagyon vonzott.. O volt az, aki ha a kozelembe jott, kezem-labam remegett. Megbecsult dolgozo, ertelmes fiu. Aztan jott egy masik srac es egy harmadik is. Ok is erzelmet valtottak ki belolem. Ezert szakitottam a volt baratommal. Tudtam, hogyha mar en kikacsintgatok, akkor nem varom meg azt, hogy megcsaljam. O nem ellenkezett, elkoltozott. Nagyon vagytam a szeretetre, ures lakasra ertem haza es mindig sirtam. Ezt az egyik fazon kihasznalta. En teljesen osszetortem, kihatott a munkamra,, termeszetesen az egyik munkatarsam tamogatas helyett folyamatosan tamadott, kiakart turni. Az addig felfele ivelo karrierem az alom munkahelyemen, az alom munkaval derekbatort. Ugy az egesz eletem is. Hazakoltoztem,, ahol addig eltem, a kornyekere sem akartam menni. Szexkapcsolatba bonyolodtam, nem hittem magamban. Lett egy masik varosban masik munkahely, de ott sokszor ilyen-olyan indokkal nem fizettek ki minket.

Az egyik volt munkahelyemen levo munkatarsam (meg az alom munkahely elott) ram irt. Tudtam, hogy o lesz a ferjem. Tokeletes volt minden. A terveink megegyeztek. Kertes haz, koltozes egy jobb helyre vagy akar kulfoldre, kutya, macska, baba, nyaralasok, kirandulasok es persze a szerelem. Egy ideig ez is volt... Kiderult, hogy pucer kepeket tartogat a volt baratnojerol. Meg amugy meg faj neki az elvesztese. Es meg kepe is van rola. Egy honap kuzdelem utan szakitasra kerult sor. Mig vegul egy nagy takaritast vegzett az eleteben. Ezzel zart le mindent.. Viszont szerette a fiatal csajokat nezegetni elottem is. A mai napig ebbol van vitank. Viszont sok szuper kizos elmennyel gazdagodtunk, mentunk nyaralni, kirandulni. Aztan osszekoltoztunk alberletbe abba a varosba, ahova megfogadtam, hogy soha tobbet nem megyek. Elotortek az emlekek. De o mashova nem hajlando menni a munkahelye miatt. Majd kesobb veszunk kerteshazat videken.. Oke.. Mindig mondta, hogy o apatipus. O szeretne gyereket. En nem szerettem volna, de kesobb majd igen. Belegondoltam, hogy most meg "idoben vagyok". Az osszekoltozes utan teherbeestem, szerettuk volna a babat. Nagyon nehez szules volt. Nagyon beteg voltam, szakadtam, sok vert vesztettem. Harom honapig anyumeknal laktunk. Rengeteg vita es veszekedes vokt. Amennyit segitettek fizikailag, ugy megtortem miattuk lelkileg. Ok a sajat gyermekuknek tekintettek a mi kislanyunkat, minket is iranyitani akartak. Sajnos az egeszsegem miatt harom honapig ott voltunk. Aztan visszakoltoztunk az alberletbe. A ferjem turelmetlen volt a gyerekkel, ha sirt, duhbe jott, orditozott, kiakadt. Nem ilyennek kepzelte el az apasagot. Nekem is szoknom kellett az anyasagot... De egy babanal a kulcs a turelem es a szeretet. Itt, ahol lakunk, rohadt draga a lakas, nem szeretnenk ennyi penzt kiadni.

A ferjem itt szeretne letelepedni, esze agaban sincs koltozni, ahogyan regen emlegette. O kertes hazba se szeretne menni, ahogyan regen... csak lakasba. Neki mindegy, hogy milyen pici a lakas,, csak legyen sajat. En nem igy latom.. En nem szeretnek csak azert lakast venni, csak hogy legyen.. Ha utalni fogok hazamenni, akkor minek veszunk fel 20evre hitelt??? Minden lehetoseget vegigjartunk. A kapcsolatunk megromlott. Most dolgozunk azon, hogy ujra egymasra talaljunk. Itt, ahol en utalok elni, itt szeretne o egy apro lakast venni.. Mert erre lenne keret.. Raadasul... Ismerosom facebookon az a volt munkatarsam,, akiert odaig es vissza voltam. Uj baratnoje lett, eljegyezte, gondolom nem sokara eskuvo lesz es gyerkocok. Olyan boldogok.. Ezt hallomasbol is tudom.. Es en tegnap emiatt nagyon kiborultam. Eszembejutott, hogy mi lett volna, ha... Ok ugy elnek, ahogy en szerettem volna. Vele.. En tudtam, hogy o milyen. Es tegnap osszetortem. A szules utan fel ev alatt 30kilot fogytam. A szuleim, a ferjem,, az egesz eletem... Ugy erzem uj eletet kellene kezdenem a babaval. Ugy erzem valasztas ele kellene allitanom a ferjem. Mert en itt nem tudok elni, ebben a varosban dolgozik a fazon es gyakran, ha kirandulunk, arra fele visz az ut es odanezek, hatha latom. De ugye ez... Remenytelen. Mert kivitelezhetetlen az egesz ugy. Akkor, ott, amikor ott dolgoztam kellett volna erosnek lennem... Sajnalom a munkahelyemet is. Ugy erzem beleloholtam magam egy langyos vizbe. Becsapott engem,, legalabbis igy erzem. Amiket megbeszeltunk a kapcsolatunk elejen, azokat o mar nem ugy latja. Nekem viszont meg mindig celok... Hogy valtozhatott meg neki? O sem tudja.. Biztonsagos ez a kapcsolat, "elvagyunk". Es ennyi. Sokszor leultem mar vele beszelgetni, de o mindig csak azt szuri le ebbol, hogy en csak veszekedni akarok es harit... Nincsenek tervei. Mindig az a valasz, hogy "nem tudja" hogy legyen, marmint a munkahely, lakas, mert a kozelben elnek a szulei es tulajdonkeppen oket sem akarja itthagyni, most, hogy igy belegondol...

Szoval o meg siratta a baratnojet, mikor mi osszekerultunk, miatta koltoztem vissza abba a varosba, ahol en rosszul erzem magam, olyan munkahelyem lett, amit nem szeretek, mert nincs benne rendszer, csak keszekuszasag, en a ferjem miatt nem tudok kertes hazba koltozni, mert nincs affinitasa ra, panelba kenyszerulok (tudom, hogy sokan ebbe elnek, de mi nem ezt beszeltuk meg), az o munkahelye miatt veszitettunk tobb millio forintot, atvagjak a penzel, de o marad, mert "jo a tarsasag"...

Pszichologus baratnom szokott adni "orakat" :D De nem jobb.. Tudom a hibaimat. Tudom mit rontottam el. De az erzeseim maradtak.

Mit tennetek a helyemben? Kerlek adjatok tanacsot.

Elore is koszonom a segitseget.



2020. aug. 25. 10:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én sem bírom ezt az egy helyben topogást, céltalanságot, lustaságot, vegetálást ami a páromat jellemzi, teljesen visszahúzza a jövőbeli életünket. Én sem albérletben akarok egész életemben élni, a gyerekeknek egy biztos pontot szeretnék, ha mást nem is tudunk majd nyújtani a jövőben legalább ennyi legyen nekik, egy ház ahol gyerekek lehetnek, felnőhetnek és ahova mindig vissza jöhetnek.
2020. aug. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Abszolut megertem ezt a nezopontot, nagyon lesarkitod a dolgot es szerencsere az en hazassagom nem ennyire drasztikus. Egy hazias, segitokesz ferfirol van szo, aki ha kell, megfoz vagy vigyaz a gyerkocre, mindent megbeszelhetek vele. Rendkivul nehez es neha uralkodo termeszete van, neha letorom a szarvat es ujra megy minden tovabb :) Minden nap irja es mondja, hogy szeret, milyen szep vagyok, milyen gyonyoru gyerekunk van. O egy ilyen tipus. Mondtam neki, hogy tovabb nincs.. Tehat vagy egyhelyben toporgunk es amikor mar nagyon krizishelyzet lesz, akkor ra lesz kenyszeritve a dontesre vagy most lepunk. Addigis elpazaroljuk a lehetosegeket.. Termeszetesen ilyenkor megtorpan, keresi a lehetosegeket, de aztan feladja, muvel komolyan sem gondolja szerintem... Biztosan lepnenk, ha en nagyon rakenyszeritenem. De egyedul kellene keresnem, megcsinalnom, vele civakodnom es ehbez nincs turelmem. Ebben nem tars. Emiatt allunk egy helyben, ebbe beletudok orulni. Kivagyok testileg, lelikeg. Es amikor latom, hogy a masik fazon milyen boldog az uj lannyal, meg osszekoltoztek es vettek hazat es haladnak... Feltudnek robbanni olyankor :D Mert en is lehettem volna a baratnoje, de neeem, nekem lekellett lepnem :D Na mindegy...

En nem azert szultem gyereket neki, hogy magamhozlancoljam. Nekem nem is volt feltetlen ez szukseges. En lattam benne a csaladapat es azt is tudtam, hogy nekem kesobb hianyozni fog egy baba. Es megbeszeltuk, hogy masodik gyerkoc nem lesz. Kizart dolog :D

Szoval a lakhatason es az akaraterejen kivul mas hiba nincs. Csak ezek ugye nagy problemak. Isten orizz masik ferfihoz menni,, aki nem tisztel es nem szeret ennyire...

2020. szept. 2. 11:07
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem írtam, hogy magadhoz láncoltad a gyerekkel, csak ha miattad nem teszi meg akkor a gyereke miatt (akit ő jobban akart) talán igen. Szerintem Te eleget áldoztál ebbe a kapcsolatba, úgy vállaltál gyereket, hogy végülis csak miatta, neked nem volt rá szükséged. Te költöztél oda ahova ő akart. Te ezért mit kaptál cserébe, ő lemondott dolgokról miattad? Mert arról nem írsz ő mit tett meg érted. Az alap kapcsolati dolgokat mint figyelmes, stb ezek nem járnak lemondásokkal, ennek alapnak kell lennie.

Igazából nekem az jön le, hogy csak megalkudtál, mert azt gondoltad jobbat úgysem találsz. Igen átvert, mert te lehet hogy csak ezert kezdtél vele mert úgy érezted, hogy ha egy úton haladtok akkor eltudtok éldegélni együtt életetek végéig. Szerintem ha tudtad volna, hogy féluton megáll akkor nem mentél volna bele. Ha úgyérzed, hogy esélytelen, akkor felesleges még várnod rá 5-10-20 évet, mert nem ugyanaz az elképzelése csak nyuszi megmondani. Lehet, hogy fog változni, de őszintén én már nem áldoznék rá semennyi évet, mert annál kevesebb esélyem lenne olyat találni akivel egy az utunk.

Ha maradsz, akkor amiatt fogod magadat okolni, hogy miért nem léptél már le x éve.


Az én történetem margójára:

A páromtól én is megkaptam mindennap, hogy így szeret, úgy szeret, szép vagyok, blabla, de ezek csak szavak, én a tettekben nézem, ha valaki szeret, és ezt tudja jól.

Én azóta befejeztem a kapcsolatomat, megbeszéltük, hogy én mit tervezek a jövőben, ezekben támogat, segít. Ő elköltözött. Remélem, hogy ezek után összeszedi magát a gyerekek miatt. Vicc mert nálunk ugyanaz volt a cél még a mai napig ugyanaz a cél, csak én teszek érte, ő meg nem.

Emellett nagyon szeretem és tényleg sok mindent köszönhetek neki, de a közös életünk itt ért véget. Remélem, hogy a következő párját nem fogja hitegetni semmi olyannal amit nem képes megtenni.

2020. szept. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!