Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha úgy érzem, nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha úgy érzem, nem tudom elfogadni, hogy a férjemnek néhány hónapja van egy ellenkező nemű barátja, akivel levelez? (messengeren)

Figyelt kérdés
Azt mondja, csak semleges témákról van szó, nincs jelentősége, a nőnek is van kapcsolata. Nem szeretném lekorlátozni, sosem volt rám jellemző. Biztosan számít az is, hogy volt köztünk egy mélypont nemrég teljesen más miatt, ez lassan rendeződni látszik. Örüljek ennek, és hagyjam a többit? A nő messze van, nem találkoznak, nincs köztük semmi, engem mégis zavar. Ti mit tennének?

2020. szept. 14. 04:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Na és mit gondolsz egy ismeretlen nőt honnan akasztott le hirtelen? Lehet, hogy egyelőre semmi komoly nincs, de előbb-utóbb találkozni fognak.
2020. szept. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Mondd neki, hogy baratkozzon 60 eves holgyekkel es/vagy ferfiakkal.


Ennek nem lesz jo vege - es nem konkretan emiatt a no miatt.

2020. szept. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Noren1989 ***** válasza:
83%
Férjed milyen gyakran megy "üzleti út"-ra?
2020. szept. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Az előző válaszolókkal ellentétben, saját tapasztalatból mondhatom, hogy létezik szexuális tartalom nélküli, valódi férfi-női barátság is. Nekem férfiként két olyan női barátom is van évek óta, aki tartós párkapcsolatban él, már több, mint öt éve. Nemcsak levelezünk, mint a férjed, hanem találkozgatunk is. Néha fél napokat is együtt töltünk: elmegyünk sétálni, kirándulni, teázni, akár kettesben is. Nagyokat beszélgetünk, és fel sem merül, hogy több lehetne köztünk. Szóval ilyesmi simán működhet hosszú távon is.


Persze ettől még megértem, hogy neked ezt nehéz elfogadni, hiszen a biztonságérzetedet érezheted veszélyeztetve. Ez a te privát lelki problémád, ezen kellene tudatosan dolgoznod, talán egy pszichológussal. A gond az, hogy ha arra kéred vagy kényszeríted a párod, hogy szakítsa meg a kapcsolatát az illető hölggyel, akkor vaószínűleg sokkal nagyobb mértékben veszélyezteted a kapcsolatodat vele, mint ha hagyod, hogy folytassa. Ha a párod ugyanis azt érzi, hogy ki akarod sajátítani magadnak, és nővel még ártatlan, baráti kapcsolata sem lehet, az fojtogató lehet számára, s eltávolodhat tőled. Épp az szilárdítja meg a kapcsolatotokat, ha elfogadod, hogy rajtad kívül más emberi kapcsolatokra is szüksége van ahhoz, hogy kerek legyen az élete. Ezzel ugyanis azt jelzed felé, hogy szeretnéd, hogy boldog, kiteljesedett életet éljen, hogy a kapcsolatotok nem rabság, hanem egymás életének szebbé tétele. Az igazi szeretet az elfogadásról szól, nem a kisajátításról. A kisajátítás önzés, a szeretet önzetlen.

2020. szept. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Az eszemmel ugyenzt gondolom, amit írtál, az érzelmein kavarnal bele időnként. Tudom, ha piszkálni kezdem vele, elrontom azt, amit sok munkával újraépítettünk. Pont ezért dolgozom rajta, egyelőre egyedül, napközben jobban sikerül, általában éjjel gondolom túl a dolgot :)


Hogy a többieknek is válaszoljak, a nő találta meg, családfát kutat ő is, tul.képpen egy távoli rokon.

Azért azt már én is mondtam neki, hogy nem örülök annyira, hogy korunkbéli hölgyekkel barátkozik.

Üzelti útra sosem megy, főleg nem Amerikába. Ott él a nő.


Köszönöm szépen a válaszaitokat!


Lehet, nekem is kellene egy ellenkező nemű barát, hátha jobban megérteném a helyzetet :)

2020. szept. 14. 09:09
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne,ha a férjed tudna beszélni erről veled.Én nem arra gondolok,hogy vallasd ki,vagy ilyesmi.Hanem meg kéne értenetek valahogy egymást.Valamiért úgy tűnik nála ez egy pótlqékféle valamire.Nem biztos,hogy veled kapcsolatos.Lehet ezzel az idegen nővel meg tud beszélni dolgokat,amiket pld a munkahelyén nem,vagy veled valamiért nem.


A másik pedig,hogy neki is érdemes lenne ezen elgondolkodni,hogy ne hagyjon kétségek között.Ne legyen olyan ez a levelezés,mint valami 7pecsétes titok.Nem kell felolvasnia a leveleket,de azért pár szóban el lehet mondani,hogy az a nő erről ezt,meg ezt mondta,vagy ez volt a véleménye,te mit gondolsz erről..stb..


A bizalom erősítése fontos,mindkettőtök részéről.

2020. szept. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, veled is abszolút egyetértek! Beszéltünk már erről a férjemmel, valahogy úgy fogalmaz, hogy van valaki, aki az egész család-munka körön kívül esik. Ugyanezt mondja, hogy szeret engem, semmi köze hozzánk, a kapcsolatunkhoz, mégcsak nem is mi vagyunk a téma (rokonok, kenyérsütés, fűnyírás, ilyesmi).

Különben nem szokott beszélni róla, olykor látom, hogy ilyen képeket oszt meg vele.

Nem akarom faggatni vagy számonkérni.

Valójában tényleg az lehet, hogy nincs rá okom, és mindig ezt is mondja, de a bizalmam némileg mégis megingott. Valahogy magamban kellene ezt rendeznem, tudom jól.

2020. szept. 14. 09:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nőként tudom erősíteni a #4-es válaszolót, hogy valóban létezik barátság két ellentétes nemű ember között, mindenféle vonzalom nélkül.

Párom és én két éve vagyunk együtt, a legjobb fiúbarátomat pedig 7 éve ismerem. Párom is ismeri őt, nagyon nagyon jó barátok is lettek az évek során és volt már rá példa, hogy én kettesben találkoztam vele (beültünk sörözni, vagy elmentünk koncertre) és egy rossz szava se volt, az aggodalom fel se merült benne, hisz tudja, hogy ez kvázi gyerekkorig visszamenő barátság és SOHA nem lenne ebből több.


A 7 év alatt voltunk már mindketten szinglik, voltunk már borzasztóan kétségbeesettek de még csak a gondolat se jött, hogy akkor mi összekavarjunk. Semmi vonzalom, tényleg inkább egy báttyként tekintek rá, ő meg húgként rám.


Páromnak is vannak lány barátai, főleg munkahelyről. Én eleinte picit puhatolóztam, hogy kik azok, milyen a kapcsolatuk stb, hogy el ne kezdjek kattogni ezen majd. Értelmesen, felnőttként megtudtuk beszélni és azóta eszembe se jut ez az egész. Soha nem adott okot bizalmatlanságra, nem titkol semmit, akárhova megy ő az első, aki szó nélkül óránként ír, küld képet, kérés nélkül.


A féltékenység borzasztóan mérgező, nekem exemnél az ölte meg az intimitást teljesen, hogy folyton számonkért, kérdezősködött, gerjesztette a balhékat. Légy vele türelmes és próbáld neki elmondani, hogy sajnos ilyen az agyad, túlgondolsz dolgokat, segítsen neked és beszéljétek át a kérdőjeleket a fejedben, hogy téged se nyomasszanak a rossz gondolatok főleg alaptalanul.


Hajrá. :)

22L

2020. szept. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is van fiúbarátom, ahol 100%, hogy senki se akar a másiktól semmit. Már kb 5 éve kedves barátom, neki is van barátnője, akivel szintén nagyon jóban vagyok és a csajsem fétékeny rám.

Talán havonta 1x átugrok hozzájuk, vagy csak a fiúhaveromhoz, ha a párja nem ér rá. Semmi mögöttes nincs.

Én nem aggódnék, mert hogy az USA-ban van, meg ha valami rokon, akko pláne nem. Legyen neki is egy csajhaverja. :)

2020. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kerd el a telefonjat. Ha szo nelkul odaadja, bele sem kell nezned.


Ha makog, duhos lesz... nos, probald ki.

2020. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!