Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogadnátok néhány babaholmit...

Elfogadnátok néhány babaholmit ebben az esetben, ha még nem vagytok terhesek, de folyamatban a babaprojekt?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm elkezdte eladogatni a babája kinőtt, már nem használt dolgait, de néhány jó állapotú és jó minőségű holmit nekünk szánt ajándékba, mivel tudja, hogy rajta vagyunk a dolgon.

Szóval a lényeg, hogy ajándékba kapnánk egy pár dolgot, ergo sok ezer forintot spórolnánk rajta, de mivel ő költözés miatt nem tudja tovább tárolni őket, el kellene hoznunk...

Mindig olvasom itt, hogy nem szabad ilyen korán elkezdeni beszerezni a dolgokat, sőt még az első három hónapban sem... De akkor ti azt mondanátok, hogy adja el nyugodtan, majd veszek minden jövőre tízezrekért helyette?

Amúgy a padláson tudnánk mindent tárolni, még csak kerülgetni sem kell a holmikat a lakásban...


2018. okt. 11. 12:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha téged nem zavar a "babona" meg egyebek, akkor fogadd el. Ha nem jön össze, visszaadod neki.
2018. okt. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Nem fogadnám el. Ki tudja mikorra sikerül a baba, sikerül e egyáltalán természetesen. Nagyon frusztráló lehet a tudat, hogy ott a sok baba cucc, gyerek meg sehol. Plusz változik az ízlésed is, lehet hogy akkor már nem fog tetszeni, mégis inkább újat vennél, stb. Na meg gondolom a padlás nem úgy áll, hogy ott tökéletes állapotban lehetne tárolni bármit is.
2018. okt. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
igen
2018. okt. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha unisex dolgok, és van helyem tárolni, elfogadnám.
2018. okt. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Nyugodtan fogadd el és ne törődj a babonákkal, meg az emberek hülyeségével! A mi padlásunk például patyolattiszta, mindig porszívózzuk, rendben tartjuk. 3 gyerekünk van, oda tesszük a szép, kinőtt ruhákat, cipőket, téli kabátokat, csizmákat. Amikor a legkisebb belenő, nagy az öröm amikor lehozzuk, mert a csodaszép kislány holmikat ő is tudja hordani, amiért annak idején sok pénzt adtunk. Ki a fene nézi, hogy mi volt a divat 3-4 éve? Biztos van, aki a divatkatalógusok alapján öltözteti a gyerekét, szerintem semmi értelme, pedig mi is megvesszük az új, szép holmikat.

Nyugodtan fogadd el és sikeres próbálkozást, biztos, hogy össze fog jönni! :)

2018. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

"Nem szabad ilyen korán elkezdeni beszerezni ..."


Az ugye tudod, hogy ez nem egy törvényi tiltás? Csak egy buta babona.


Tehát: kapnál holmikat, jól is jönne, elfér a padláson, akkor ...? Mi a gond? :)

2018. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

2

"Na meg gondolom a padlás nem úgy áll, hogy ott tökéletes állapotban lehetne tárolni bármit "


A kérdező válaszának melyik részéből gondolod ezt?

ÉS pontosan mit? Babholmievő dínók és tűzhányók vannak egy padláson felétek?

2018. okt. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
Én nem, de ez én vagyok. Még félidős terhesen se vásárolok, pedig második baba és az elsővel ilyenkor már bőven elkezdtem beszerezni a holmikat. Nem babonából.
2018. okt. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
A padlás nálam a ház tető alatti részét jelenti, ahol nincs fűtés, ergo minden szépen tönkremegy idővel. Az 5. valaszado se padlásról beszél szerintem, hanem tetoterrol, ami szigetiét és fűtött.
2018. okt. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Én elfogadnám. Nem szabad a babonákra figyelni, különben sosem vennél semmit semennyire előre.


Ismerős most adogatja el a babacuccokat, amiket csak betöltött 32 hetesen kezdett vásárolni. Ruhák, kiságy, babakocsi, hinta, stb. 35 hetesen meghalt a babája.

-ezt csak azért írtam, mert az hülyeség, hogy majd ha x hetes leszel... ha nincs útban és szívesen adja, hát fogadd el, zsáokold be és tedd a padlásra.

2018. okt. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!