Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párok nagyobb korkülönbséggel!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párok nagyobb korkülönbséggel! Hogyan fogadta a környezetetek és ti ezt hogyan viseltétek?

Figyelt kérdés

11 év korkülönbség van közöttünk, ami azt gondolom, hogy nem megbotránkoztatóan sok. Csakhogy én egy friss diplomás lány vagyok, a párom pedig a volt egyetemi tanárom. A kapcsolaton belül ez nem okoz semmi problémát (sem a korkülönbség, sem a volt tanár-diák szerep), viszont a környezetünk számára azért ez nagyon furcsa. Szerencsére családon belül mindenki elfogadta és akár még örülnek is nekünk, de a barátok között én mégis azt érzem, hogy nem vesznek komolyan vagy nem értik, esetleg elítélik a kapcsolatunkat.

Az én barátaim nagyrészt a saját korosztályomba tartoznak, vagyis huszonéves fiatalok és ők egyszerűen nem értik, gáznak tartják ezt a felállást és elítélik. Szerintük ez nem normális, nem egy életszakaszban vagyunk, mert a párom mindenben előrébb tart nálam és ez nem fog egészségesen működik. Az egyik legjobb barátnőmet szintén tanította a párom, így neki emiatt is kellemetlen a szituáció. Az ő barátjuk/barátnőjük pedig ugyanúgy a társaság része, az én páromat viszont nem tudják ugyanúgy befogadni (nem is várom el tőlük és nem is erőltetem). A párom barátai pedig az ő korosztályába tartoznak, felnőtt, tanult, dolgozó emberek, akiknek akár már saját családjuk is van. Ők pedig velem nem nagyon tudnak mit kezdeni, mert az ő szemükben csak egy kislány vagyok. Nem veszik komolyan a kapcsolatunkat, nem értik mi történik, miért vagyunk együtt, mit akarunk egymástól. Magyarul tulajdonképpen ugyanaz a helyzet, mint az én barátaim esetében. Mindkét társaság furcsállja a helyzetet, nem értik, kellemetlen nekik, nem tartják ezt normálisnak.

Nyilván a nap végén az a lényeg, hogy mi ketten boldogok legyünk és a kapcsolatunk csak rólunk szól. Így én egyáltalán nem is gondolkoztam azon, hogy majd mit gondolnak mások, mit fognak szólni, mi lesz majd a barátokkal stb., mert nem tartottam fontosnak. Viszont így utólag már kezdem én is kellemetlenül érezni magam. Rosszul esik a párom barátainak a reakciója és azt érzem, hogy kicsit talán le is néznek, nem tartanak sokra, nem is akarnak megismerni, elítélik a kapcsolatunkat és mindig nagyon feszült szokott lenni a hangulat, ha együtt vagyunk. Nem várnám el senkitől sem, hogy kedveljenek vagy összebarátkoznunk, de ez már tényleg rosszul esik.


2020. szept. 18. 21:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk 15 év a korkülönbség. Mi is féltünk az elején, hogy "jaj mit fognak szólni mások". De ez teljesen hülyeség, nem kell avval foglalkozni más mit mond. Az a lényeg hogy Ti boldogok legyetek. Én 31 éves vagyok, a párom 46 éves. Azt szoktam mondani, hogy nem cserélném el két 23 évesre sem :D
2020. szept. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Szüleim közt is 11 év van. Nem volt akkora lángja a sztorinak, mint hinné az ember, pedig akkor konzervatívabb volt a világ. Egy volt szaktársam is a tanárjával házasodott össze, van 2 gyerek. Senkit nem zavarta.
2020. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
Hány éves is vagytok együtt?
2020. szept. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Hogy jottetek ossze en ilyenkor ezen gondolkozok en meg nem hallottam ilyenrol es tenyeg erdkel. De amugy sok sikert
2020. szept. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Köztünk is 11 év van, 18 voltam, amikor összejöttünk. Soha, senki nem szólt be és semmilyen problémát nem okozott kettőnk közt sem a korunk. 😊
2020. szept. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Köztünk 16 év van, 17/33-ként kezdtük. Soha semmiféle problémát nem okozott, mindkettőnk társasága elfogadta a másikunkat is.
2020. szept. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Nalatok nem a korkulonbsegbol erednek a problémák, hanem a volt tanár-diák felallasbol, a túlzott barátok véleményen csungesbol és valószínűleg abbol, hogy te meg nagyon gyerek vagy hozzá tenylegesen. Az én férjem is majdnem pont 11 évvel idősebb nálam pár hónap híján, de soha nem érdekelt senkit. De ehhez az is kellett, hogy nem csak ö, hanem én is felnottkent viselkedtem, és nem volt lenezni rajtam, meg kislánynak gondolni, meg nem érdekelt volna a barátnők reakciója annyira se, hogy ezen szomorkodjak.
2020. szept. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, 11 év az nem sok :) A párodat meg magadnak választottad, nem másoknak. Aki a baráti körödből megszól, megjegyzést tesz, az nem biztos, hogy ésszel feléri a dolgokat, és lehet, jobb elengedni azt az ismeretséget.
2020. szept. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Semmi extra. Meg amikor 20 voltam és párom 32, akkor is talán egy emberbkérdezett tőlem valami olyasmit, hogy elég érett vagyok-e hozzá. Ez az ember nagyon nem ismert.
2020. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Ahol nagyobb a korkulonbseg ok hol ismerkedtek meg? Oszinten erdekel.
2020. szept. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!