Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mikor nem adható második...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kántor99 kérdése:

Mikor nem adható második esély? Nyilván ha nem szeret valaki eléggé, nemde?

Figyelt kérdés

Párommal fél évig voltunk együtt, és sajnos úgy kezdtem a kapcsolatot, hogy hazudtam neki, magamról, hogy ki vagyok, milyen dolgaim vannak. Financiális viszonylatban. Ezalatt az idő alatt megmutattam neki milyen vagyok igazából, és mindig ott voltam neki amikor szüksége volt rám. Lelki betegségből segítettem neki kilábalni, a környezetének is rengeteget segítettem, mind financiális, mind lelki szempontból is.

Kiderült egy nap, hogy hazudtam neki, és ezt nem tudta megbocsátani, kapcsolatunk véget ért. Megbántam bűneimet, elé álltam, és bocsánatot kértem a hibáimért. Ám ő ragaszkodik a hazugság tényéhez, és képtelen túllátni a hibámon a pozitív tetteim ellenére.



2020. szept. 29. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miután kiderült, hogy hazudtál neki, nem tud benned megbízni. Ez ennyi volt. Nekem sem kéne olyan, aki hazudik. Fél évről azért ne úgy beszélj, mintha 15 lett volna. Van, akinél a hazugság kizáró tényező, ezt el kell fogadnod.
2020. szept. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó volna, ha először magadba néznél! Miért hazudtál neki?
2020. szept. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam egyértelmű volt, hogy megbántam, bocsánatot kértem, és elismertem bűneimet. Önértékelési probléma miatt nagyobbnak szerettem volna látszani míg meg nem ismernek. A probléma a mérleggel van. Amíg én ott voltam neki, megbocsátva az ő hazugságait, kitöréseit, ő ezt képtelen elfogadni. Ritkán találja meg az ember a feltétlen szeretetet, de én őt úgy szerettem, és most is. Az ilyen mély érzések nem múlnak el egyhamar. Érdekes, hogy milyen az értékítélet. Ki mit tud elfogadni, és mit nem.


"Ha az ember nem képes megbocsátani a társának, nem szereti azt. Az igazi szeretet határtalan, és nincs az a mennyisége a sértésnek, melyet ne bocsátana meg, ha igazán szereti őt."

2020. szept. 29. 21:43
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Most is vetítesz/hazudsz. Legalább névtelen fórumon lehetnél őszinte!
2020. szept. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy így gondolod, mindenfajta ismeretség nélkül. Lehet nálad is a hazugság ténye veri ki a biztosítékot...

Ilyenkor mondhat bármit az ember, mert nem látják mögötte azt a sok jót amit tett.

2020. szept. 29. 21:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy a kérdésben nem írtad le azt, hogy a párod is hazudik neked, most meg gyorsan hozzá teszed. Mit hazudott? Miért adagonként csorgatod az információt? Mi ez a fellengzős maszlag amit ide idéztél? Tudod, hogy ezt egy nőverő, erőszakos, nárcisztikus állat is mondhatná és mondogatják is, csak nem ennyire fennkölten? Valójában vannak dolgok amik lenullzák a kapcsolatot. Ilyen a hazugság is. Persze mi magunkból tudunk kiindulni, fogalmunk sincs, ő vajon hazudott-e neked stb. De önmagában ez kizáró ok. És lehet hogy nem szeretett eléggé, de lehet hogy csak kiismert a fél év alatt és nem voltál olyan jó fej mint itt hirdeted. Mert azok akik ennyire sorolják az érdemeiket, ritkán jó partnerek. Ezt persze sosem ismernék be.
2020. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pont ez a gond. Köszönöm, hogy rámutattál! Őt úgy szeretem ahogy van, minden problémájával. Még egy nőverő, drogos, gyilkos ember is kap második esélyt. Én nem, mert hazudtam.

Érdekes, hogy az ember folyamatosan jót tesz emberekkel. Segít nekik még akkor is amikor minden kötél szakad, és esetleg ők maguk szenvedik meg. De mindez nem számít, mert szereti a másikat, és ott van neki.

Én megbántam bűneimet, hibáztam, odaálltam elé, levetkőztem lélekben meztelenre, és mégsem kapok.


Jófej voltam, azt mondta sokkal többet raktam a kapcsolatba mint eddig bárki, vagy akár ő. Erőmön felül cselekedtem, és csak a jó dolgokra tud emlékezni. De akkor mégsem tud, hiszen a mérleg a jó dolgok felé billen. Mégsem tud ezekre emlékezni, mert nem szertett eléggé.

2020. szept. 29. 22:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A bizalom sajna olyan dolog ami sokszor csak egyszer játszató el... Általános tanulság mindenkinek, ne fesd le magad másnak mint vagy, mert akkor nem beléd, hanem az általad lefestett illúzióba szeret bele a másik.

A ti problémátok viszont ennél sokkal összetettebb, itt nem arról van szó, hogy nem tudja megbocsájtani a hazugságodat. Egyszerűen nem szeret már, te meg becsapva érzed magad. Zárd le, tanulj belőle, lépj tovább - s tanulj az esetből.

2020. szept. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az igazi szeretet határtalan, és nincs az a mennyisége a sértésnek, melyet ne bocsátana meg, ha igazán szereti őt.""


Haha! Jó vicc! Max. egy lelkileg nem stabil ember viseli el a sértegetéseket.

2020. szept. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A megbocsátás elhatározás kérdése,tudatos döntés ami nem magától érkezik.

Ha Neki jobb a sérelmeit dédelgetni, akkor nem is akar Veled lenni, soha nem volt igazán szerelmes.

Jól fogalmazta meg a 8-as válaszoló, nem téged szeretett hanem egy illúziót. Engedd el.

A tények tűpontos ismerete nélkül ez a sarkított véleményem.

2020. okt. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!