Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Már alkoholistának mondható?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már alkoholistának mondható?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hetekben tűnt föl,hogy a férjem már minden egyes nap iszik alkoholt.

Rossz dolgok történtek az elmúlt évben. Vetèlèseim voltak,amik èrzelmileg megviseltek és lehet ez vezetett idáig.

Nem rèszegedik le,de pár sört vagy fél-1 üveg bor, esetleg még kevés rövid is lecsúcsik neki.

Pár napja újra pozitívat teszteltem és azt hittem így visszaveszi,de nem

Nagyon el vagyok keseredve.

Azt mondja este meló után jól esik neki iszogatni.

Én korán kelek, így előbb is fekszem és mindig csak reggelre látom, hogy ivott.

Mit csináljak?

Olyan szomorú vagyok.

A hormonjaim miatt még rosszabbul érzem magam szerintem.


2020. okt. 8. 12:45
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy most téged érdekelnek a válaszok és a problémára megoldást akarsz vagy döngetni a melled, hogy nálatok minden jó? Mert láthatóan a második lehetőséget erőlteted.
2020. okt. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
55%

"A kérdés az volt,hogy tehetnèk,hogy segíteni tudjak?"


Nem sokat tudsz segíteni... A probléma megoldásnak millió útja létezik, a férjed ezek közül az italt választotta.


Örök tévedés, hogy valakit "meg lehet menteni", az ember vagy maga ismeri fel a függőséget, a problémát, vagy tehetsz bármit, tagadni fog.


Megpróbálhatsz leülni vele, megpróbálhatsz rávilgítani, hogy ez gond, hogy ez hova vezet, de ha tagad, ha nem akar magától változni, akkor marad az ital, és az mindig egy könnyű, elérhető, biztonságos menedék marad neki

2020. okt. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Vmi biztosan nem stimmel. Csak úgy nem kezd el vki mindennap inni, és a mennyiség sem kicsi, szóval arra törekszik, h kiüsse magát (nem teljesen, de ahhoz elég, h ne érezzen semmit, csak a kábaságot). Beszélj vele. De ne azt, h félsz, h alkoholista lesz, hanem azt, h mi a gond. Mert, itt van, ez biztos.
2020. okt. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az! Nem irigyellek. Nálunk apám ilyen :(

Szar volt így felnőnöm..

2020. okt. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Én bánatomban ittam a legtöbbet. Mindíg előkerűlt a pia. Oldja a feszűltséget!
2020. okt. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigyellek. Még - talán - visszafordítható a dolog ha sokat beszélgetsz vele. De segíteni nem tudsz sajnos, mert amíg ő nem látja be, hogy elindult az alkoholizmushoz vezető úton, addig folytatni fogja. Nálunk is van ilyen a családban sajnos :(
2020. okt. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a gyakoriság számít, mint a mennyiség. Ha egy napot bem bír ki, "jaj, a pia ellazít" nélkül, akkor bezony alkoholista.
2020. okt. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
És úgy tudnál segíteni, ha leülsz megbeszélni, hogy kicsim, alkoholista vagy, utánanézel neten, mutatsz neki tanulmányokat. Mondod, hogy támogatod, keresel neki pszichológust stb. Persze csak akkor lehet sajnos, ha ő is hajlandó.
2020. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez a programozott alkholista olvass utána,amúgy valamit tompít az ivással.
2020. okt. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Beszélünk róla. Eddig azt mondta,hogy a baba dolog és a vállalkozásában vannak dolgok, amikkel gond van. Kibírja,hogy ne igyon,mert ha pl náthás, akkor csak teázik egy héten keresztül,de azt mondja jól esik este ellazulni.

A baba dolog összejött, így azt gondoltam oldódik a feszültsége.

Egyébként ma reggelre eltűntette az összes üveget.

2020. okt. 8. 15:09
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!