Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom féltékeny a barátnőimr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom féltékeny a barátnőimre, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Kis háttérinfó: Párommal 1 éve vagyunk együtt, a három lánnyal 15 éve barátnők vagyunk, együtt nőttünk fel, jóban-rosszban kitartottunk egymás mellett, ezen a ponton már családtagnak tekintjük egymást. A páromat zavarja, hogy velük intimebb a kapcsolatom (olyan értelemben, hogy velük több mindent meg tudok osztani), és nem is igazán kíváncsi rájuk, a társasági összejövetelekre is úgy kell elrángatni, pedig elég barátságos közeg szokott lenni, nem arról van szó, hogy bárki is ellenséges lenne vele. Amikor kettesben vagyunk, akkor nem szoktak gondok lenni, de engem zavar, hogy a családommal és a barátaimmal nem jön ki túl jól, mert nélkülük nem tudom elképzelni a jövőmet, és hosszútávon így nem fog működni a kapcsolat. Más is járt már így? Nem tudom mitévő legyek, mert emiatt nem szeretnék szakítani, hiszen szeretem őt, de nagyon zavar ez a helyzet, főleg mert sokat veszekszünk emiatt mostanában.

2020. okt. 10. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

Nagyon unalmas már, hogy a mai lányok állandóan a barátnők körül ugrálnak.......


Pont tegnap mesélte haverom, hogy végre összeköltöztek a csajjal... a lány előtte még elment bulizni egyet a barátnőkkel.. a fiú meg rendezte közben a házat... másnap reggel a csaj elköltözött...


Ha intimebb a viszonyod a barátnőiddel menj el "leszbikánsnak" :D


LÉGY FELNŐTT

2020. okt. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Tehát a párod az ellenkező nemű barátnőidre féltékeny?

Azt hiszem anélkül is tudnád, hogy leírnám, hogy ez beteges. Nárcisztikus személyiségzavar, önértékelési gondok vagy valami lesz a hátterében, mert csak látszólag indokolatlan a féltékenysége, valójában jól megfogható oka kell legyen.

Én őszintén nem ezért hagynám, hanem azért ami ennek a valós oka, mert azt te soha! nem fogod kinevelni belőlle. És 1 év után ez csak egy szálka, de 5 év után már elviselhetetlen lesz.

Ez olyan mint egy kényelmetlen új cipő. Az első pár lépésben még csak kicsit kellemetlen, de szinte alig érzed és csodálod milyen szép vagy a tükörben. Viszont egy hosszabb séta után sebesre dörzsöli a lábad és eltorzult arccal könyörögsz, hogy végre levehesd.

2020. okt. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 Már elnézést, de írtam hogy nem bulizós típus vagyok, ha programokat szervezünk akkor teljesen más jellegűeket szoktunk. Ha pedig az "felnőtté válás" szerinted azt jelenti, hogy hátrahagyom azokat, aki mondhatni egész eddigi életemben mellettem álltak, és akiknek a legszebb emlékeimet köszönhetem, akkor köszönöm szépen, maradok inkább gyerek.:D

Egyébként amit te elmondtál az tényleg nem normális dolog, de a haverod sem az, ha egy ilyen lánnyal akart összeköltözni. És az én problémám más jellegű, nem akarom kizárni a páromat az életemből, próbálom bevonni mindenbe amibe tudom, ő nem akar csatlakozni.

2020. okt. 10. 13:33
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi az amit a barátnőiddel meg tudsz osztani és a pároddal nem?


Egyébként ez nehez helyzet én nagyon fontosnak tartom a jó barátokat ezért nem dobnék el baráságot ha a másik nem tudja elfogadni. Itt még csak nem is arról van szó hogy féltékeny másik pasasokra.


Van-e neki saját társasága, saját barátai? Lehet arra féltékeny hogy neked vannak és neki nincs.

2020. okt. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#2 Nárcisztikusnak nem mondanám, de igen, kicsit alacsony az önértékelése.:(

Ezen valószínűleg csak egy hosszabb beszélgetés fog segíteni, csak nem tudom mi legyen a kompromisszum, mert én nem vagyok hajlandó leépíteni a baráti kapcsolataimat, ő pedig nem szeretne ennél jobban beépülni a baráti társaságomba. Amit nem is értek, mert szerintem nagyon sok közös van bennük, jól kijönnének egymással.


#3 Például bizonyos családi dolgokat, ezeket már említettem is neki, de annyira nem tudott rájuk mit mondani. A barátnőimmel pedig könnyű erről beszélni, mert 15 éve ismernek, tudunk egymás családi bajairól, mondhatni együtt éltük át ezeket. Plusz vannak olyan múltbeli problámáim, amik a mai napig kísértenek, és amiknél ők szintén ott voltam mellettem, de ezekkel kapcsolatban borzalmasan nehezen nyílok meg másoknak, a barátommal is eddig csak a felszínt kapargattuk eddig.

Vannak haverjai, de állítása szerint egyikhez sem áll túl közel, meg nem igazán társasági ember, de engem nem zavar, így szeretem.

2020. okt. 10. 13:49
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem az jon le, hogy feltekeny, hanem hogy nem lehet picsas osszejovetelek elviselesere kenyszeriteni. Miert akarsz valamit eroltetni, ami neki rossz? Menj nelkule.
2020. okt. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

#5 Nem kell mindig kompromisszumot kötni. Számomra is vannak olyan dolgok, amikbe beleállok és nincs helye kompromisszumnak. Az én álláspontom a helyedben az lenne, hogy: kedves barátom vagy, veled -és jössz velem, mert szívesen látunk-, vagy nélküled -ha nem érdeklődsz a barátaim iránt, mert ezzel semmi baj nincs-, de én ugyanúgy tartani fogom a kapcsolatot és a jó viszonyt a barátnőimmel, akkor is ha tetszik, ha nem. Ez a döntés független a személyedtől, bárki lehetne a helyedben ugyanígy tennék. Ezért, ha a barátnőim és köztem lévő kapcsolatot fúrod, akkor a kettőnk kapcsolatát teszed lehetetlenné. Nem csak neked, de senkinek, az anyámnak sem hagynám, hogy ilyen mértékben irányítson engem. Ez a helyzet, tisztán és világosan játszom, a labda ezután nálad van. Dönts belátásod szerint.



4-esnek: "Mi az amit a barátnőiddel meg tudsz osztani és a pároddal nem?"


Például a párkapcsolati gondjaidat jellemzően a barátaiddal beszéled ki, ha vannak. :) És ez teljesen tökéletesen a legnagyobb mértékben rendben van.

2020. okt. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6 P*csás összejövetelek, hát ez aranyos.:D Nem tudom milyen típusú lánynak gondolsz így látatlanban, de annyit elárulok, hogy egy fiú is jól érezné/érzi magát a baráti társaságunkban, ezért is merem felvetni az ötletet, hogy csatlakozzon a barátom is. (Plusz ahogy írtam, sokban hasonlít a barátaimhoz, kezdve az érdeklődési körükkel.) De nyilván nem kényszerítem semmire sem, azért szoktam ezt a lehetőséget is mindig felvetni, mert ha nélküle megyünk ide-oda, akkor meg azért megy a sértődés. Ha nem zavarná az, hogy a barátnőimmel találkozgatok nélküle, és kijelentené, hogy nem szeretne csatlakozni de menjek nyugodtan, akkor nem erőltetném a dolgot.

Persze nem tagadom, azért is szoktam még noszogatni, mert szeretném ha jobb lenne a viszonyuk, és akkor talán kevesebb veszekedés lenne a jövőben, de talán ezzel tényleg jobb lenne leállnom, mert csak rontok a helyzeten.


#6 Nagyon szépen köszönöm a válaszod.:)

2020. okt. 10. 14:31
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én férfi vagyok, de az eddigi válaszolóknak nincsenek régi, gyerekkori igaz barátai? Mi 26-27 évesek vagyunk és 14-15 éves korunk óta ismerjük egymást így 4-en. Gimiben voltunk osztálytársak, de azóta is tartjuk a kapcsolatot, bár már 3 különböző városban élünk. Napi pár üzenetváltás van, heti szinten egy este többórás csoportos messenger hívás és találkozunk amikor csak tudunk, általában néhány hetente. És amikor találkozunk személyesen, akkor sem a berúgásról szólnak a dolgok. Sőt én nem iszom alkoholt, de a barátaim is megállnak általában 3-4 sörnél egy este. Egyszerűen beszélgetünk. Mert egymás között gyakorlatilag mindent meg tudunk osztani. Ugyanígy vagyok én is, hogy vannak dolgok, amiket velük jobban meg tudok beszélni, vagy nekik könnyebben elmondok. (Egyik ilyen téma például a nők :D ). Ahhoz egy nővel jó néhány évig kellene együtt lennem, hogy a barátaimhoz felzárkózzon sok értelemben a kapcsolatunk mélysége, mert őket mégis csak 12 éve ismerem már. (Nem azt mondom vele is annyi időnek kell eltelnie, meg egy párkapcsolat máshogy intim, mint ahogy egy barátság, de azért mégis kellene idő.)
2020. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9-essel és 7-essel abszolút egyetértek!
2020. okt. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!