Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Váltanátok külön kasszára...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váltanátok külön kasszára házasságon belül, ha nem ugyanúgy gondolkodtok a pénzügyekről?

Figyelt kérdés

A férjemmel közel 10 éve vagyunk együtt, sajnos a házasságunk tulajdonképpeni egyetlen, de örökösen visszatérő problémája a pénz.


Én szegény családból jövök, ezért spórolós vagyok, ő viszont nem igazán tudott sosem előre gondolodni és tervezni anyagilag, nem tanulta otthon, mellettem tanult meg "spórolni".


Sok-sok évet dolgoztunk, és sikerült saját otthonhoz jutnunk, lényegèben azért, mert én nem engedtem, hogy egyből felmondjon a neki nem tetsző munkahelyeken, így azért idővel sikerült egy-egy helyen feljebb lépnie és több pènzt keresnie, valamint igyekeztem visszafogni az eszetlen költekezést. Èn többet keresek amúgy, mint ő, mert jobb a vègzrettségem és a munkát sem vàltogatom folyton.


A lényeg, hogy most babàt várunk és a férjem megint kitalálta, így a vàlság közepén, hogy a biztos melóhelyét lecseréli valami bizonytalanra. Sajna csak érettségije van, tényleg nem a legjobb munkákat kapja, de azt gondolom, ezt el kell fogadnia, ha nem akar tovabbtanulni. Vállalkozáson is gondolkodtunk régóta, van rá pénz gyűjtve, de most elhalasztottuk az ötletet a gazdasagi helyzet miatt.


A lényeg, hogy jól összevesztünk, hiszen én nem örülök, hogy mrgint elkezdi a munkahelyváltogatást kisbaba mellett, miközben az én bevételem is nagyon lecsökken, szerinte meg nekem a legfontosabb a pénz, nem számít, ha beledöglik, úgy utálja a munkáját.


Ez nyilván nem igaz, de kettőnk közül pont ő az, aki kikészülne, ha nem költhetne minden hónapban valami feleslegesre. Én belefàradtam már az állandó vitába, azt mondtam, csináljon, amit akar, de szeretnék ezentúl külön kasszán lenni, mert nekem fontos, hogy tudjak továbbra is félrerakni.


Csak úgy érzem, ez már olyan hatalmas visszalépés a kapcsolatunkban, mintha a válás küszöbén állnánk...



2020. okt. 17. 08:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

1. eleve hülyeség volt vele gyereket vállalni (a különböző hozzáállás miatt)

2.egyetlen megoldás a külön kassza.csak te sajnos a gyerek mellett nem fogsz túl sokat félretenni. Azért remélem a háztartás, a gyerek , a közös kocsi együtt ,felesben lesz finanszirozva.

2020. okt. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem, de nem is alapítottam volna családot olyan emberrel, akivel ennyire különbözően gondolkodunk.
2020. okt. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%

Gyerek elott sem artott neki az, hogy kicsit terelni probaltad, bar ott meg en a helyedben a „ beledoglos“ helyeknel nem izelgettem vna, h maradjon. Viszont igy , tekintettel minden helyzetre, kotelessege huzni az igat. Szerintem.

Menj kulon kasszara.

2020. okt. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

Igen, ez egy komoly válság, de érdemes megpróbálni a külön kasszát. Ha nem válik be, és továbbra is vita lesz a pénz miatt, úgy is válni fogtok.

Egyébként nem a pénz a vita tárgya, hanem a férjed felelőtlensége, és majd rájössz, hogy hiba volt vele családot alapítani.

2020. okt. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

"Csak úgy érzem, ez már olyan hatalmas visszalépés a kapcsolatunkban, mintha a válás küszöbén állnánk..." - hát ebben tulajdonképpen igazad van, de most őszintén, mit lehet tenni? Inkább tényleg elváltok?

Itt a baj nem csak a költekezésével van, mert ha most kilép a munkahelyéről, és nem talál másik munkát vagy kiteszik onnan a próbaidő alatt, akkor semmiből nem fog tudni költeni, és hiába állapodtok meg, hogy mennyi az ő része a közös költségekből, egyáltalán nem lesz mivel hozzájárulnia, így a gyerek mellett tarthatod el őt is, ami nyilván ahhoz vezet, hogy fel kell élnetek a tartalékaitokat.

Szóval lehet, hogy ehelyett a köztes megoldás helyett még tényleg a válás is megfontolandó lenne, sajnos:(

Csak összehasonlításképp: 30-as éveiben lévő mérnök ismerősöm már majdnem fél éve munkanélküli. Ő is szerette a munkahelyeket váltogatni, mert hát vele ugyan elégedettek voltak, de ő mindig jobbat akart, csak hát a vírus előtt mindig heteken belül kapott munkát, nem kalkulálta bele, hogy most azért más az alaphelyzet:(

2020. okt. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy elottem is irtak, szerintem is a legnagyobb hiba az volt, hogy gyereket vallaltal es egyutt maradtal egy olyan emberrel, akivel nyilvan valoan nem vagytok egy szinten. Teljesen maskepp gondolkodtok a legfontosabb dolgokrol, es igy belevagni a csaladalapitasba... hat nem tudom.


Mar eleve az, hogy te “nem engedted” hogy felmondjon..😀 ez mindkettotok oldalarol annyira gaz. Neked kb utasitgatnod kell a ferfit, o meg ugy ugral ahogy te futyulsz... szerintem ez mindket oldalrol kiabrandito.

De a kerdesedre valaszolva, igen, szerintem jogos a kulon szamla, es az hogy kulon kezelitek a penzugyeiteket.

2020. okt. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%
Az én férjem is ilyen, de én elfogadtam. És nincs gyerekünk, mert nekem nem eszetlenül a gyerek a lényeg, hanem gondolkozom!
2020. okt. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

A külön kasszának nem sok értelme van, ha a te jövedelmed csökken a baba miatt, ö meg adott esetben munkanélküli lesz - mert azt nem hiszem, hogy meg tudod tenni, hogy hagyod éhenhalni, ha nem kap fizetést.

Szerintem okosabb lenne, ha egyrészt maradna a jelenlegi helyen, illetve csak akkor lépne, ha valami jelentösen jobb biztos lehetöség adódik. Másrészt a közös kasszát én úgy módosítanám, hogy a közösbe meg kettötök jövedelme, de mindenkinek van egy fix öszeg havonta, amit "elszórhat", azaz arra költ, amire éppen kedve van.

2020. okt. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%
nálunk sose volt kérdés a külön bankszámla. kiadásokat felesben fizetjük
2020. okt. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%
Meg lehet próbálni, de gyerekkel elég macerás lesz a közös kassza, pláne ha eltérő stílusban költekeztek. Te a társa kéne legyél, nem az anyja. El fog hagyni, ha "sosem az van", amit ő akar meg gátja vagy az elképzeléseinek, meg igazából te rontottad el az életét, mert ő sokkal többre, érdekesebbre, másra lenne hivatott... stb. Én is végigcsináltam ezt, el is ment, aztán jött volna vissza a biztonságos kispolgári létbe, amiben addig minden az én hibám volt, de már későn. Sajnos nincs jó út. Ha engeded elkövetni a hülyeségeit, akkor is ti szívjátok meg, ha nem, akkor is ti szívjátok meg. Ha ő nem tud csapatban gondolkodni, nem fogod sosem megnevelni, mert a férfiaknak tisztelet kell meg elismerés... Illetve a legenda szerint vannak nők, akik mindent elő tudnak úgy adni, mintha a férjük ötlete lenne, ez nekem sosem ment :)
2020. okt. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!