Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért hat negatívan a férfiakr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hat negatívan a férfiakra a nőjük sikerélménye?

Figyelt kérdés
2020. okt. 26. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Van, akit úgy nevelnek, vagy azzal az eszmével találkozik lépten-nyomon kis- és fiatalkorában, hogy a férfi az akkor férfi, ha ő a családfő, a családfenntartó, ő keres jobban, ő az okosabb stb... és ha alapvetően komplexusos típus, na, akkor lép elő ez, hogy zavarja a komplexusa miatt, ha a nője sikeresebb.

Ill. még azt tudom elképzelni, hogyha a nő agya ezek után elszáll, elkezd dicsekedni, hát ez nem csoda, hogy így hat nemcsak férfira, hanem bárkire a környezetében (láttam ilyet is).

2020. okt. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Én örülnék neki, ha a barátnőm sikereket érne el.


F


(Bár nincs barátnőm.)

2020. okt. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1.


Ezzel alapvetően egyetértek - egyedül annyi kiegészítés, hogy olyan is létezik, hogy a nő maga kezdi el a barátját/férjét "férfiatlannak" kikiáltani, mert kevesebbet ért el, mint ő és ez "nincs rendjén". Persze máskor pedig simán csak az történik amit fentebb írtál, hogy a férfi van így nevelve, hogy "hát ő férfi oszt kész".


Engem pl. nem zavarna, ha a nő jobb nálam mindenben - csak ne éreztessen velem olyanokat, hogy én hulladék vagyok, esetleg nem érek annyit, mint ő vagy ilyesmik.


Egyedül játékban láttam erre jó példát, a Fable 3-ban van az, hogy a főszereplő anyja egy híres harcos, míg az apja csak egy sima - de kellemes modorú és egyszerű-de-jó lelkületű favágó. Az életben nem tudom mennyire működik az ilyesmi, általában a társadalom nyomása teszi ezeket tönkre, a nő fülébe bogarat tesznek "ezzel a hulladékkal vagy?" a férfit szintén felbujtják "ne hagyd magad ""elnyomni"" - ???"

2020. okt. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Az én férjemnek semmi baja azzal, hogy sikeres vagyok, örül neki. Sőt, rengeteget beletesz abba, hogy tudjam csinálni a dolgomat, sokat vállal itthon.
2020. okt. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akiknek sérti az egójukat, hogy egy nőnemű sikeres, esetleg jobb náluk (többet keres, magasabb a végzettsége, többet ért el az életben, bármi). Egy kapcsolatban azért elég borzasztó, ha az egyik fél (bármelyik) nem támogatja a másikat és örül a sikerének, hanem inkább irigykedik, megszólja és rombolja az önbizalmát
2020. okt. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

⚠️Figyelem, általánosítás következik⚠️

A férfiak általában csak akkor szeretik, ha a nőnek sikerélménye vagy önbizalma van, ha az hozzájuk köthető valamilyen formában. Ha a nő egyedül ér el valamit, akkor az a sikerélmény csak a saját érdeme, a férfi pedig úgy érzi tudat alatt hogy ki kell egyenlítenie kell mert alulmarad.

2020. okt. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Isten irgalmazzon a komplexusos nőktől.
2020. okt. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hat. Én minden diplomaosztóján büszkén ültem a teremben és őszinte örömmel bontottam pezsgőt akkor is, mikor megadták neki a mostani béremelését (aminej köszönhetően többet keres, mint én).


Mondjuk tény, hogy a feleségem nem egy görcs, aki mindenhol a saját sikereivel legyezgeti magát és csak erről lehet vele beszélni. A magukat túl sikeres, túl erős nőnek vallóknak a személyisége egy kibírhatatlan, öntelt rakás szar. Azért nem bírja elviselni őket senki. Nem a sikereik, az agyuk vagy a karrierjük miatt.

2020. okt. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert gyökerek!És igen,sok ilyen “férfi”van.
2020. okt. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Rám nem hat negatívan... sőt jellemzően bíztattam mindet, hogy fejlődjön. :)
2020. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!