Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit takar a,, következmény",...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit takar a,, következmény", mit lehet tenni szakítás helyett?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Mint mondani szokták, addig nem fog valaki változtatni a viselkedésén, míg nincs következménye.

Ez párkapcsolati szinten mit jelent?

A szakítás az egyetlen következmény, amiből a másik fél (talán) tanul?


A helyzet a következő. Régóta kapcsolatban vagyok. Épp egy hullámvölgyből próbálunk kimászni, hol több, hol kevesebb sikerrel.

A jó pillanatok és amellett, hogy szeretem őt, vannak sajnos negatívumok is, mint minden kapcsolatban.

Mit tudok olyankor tenni, ha van néhány dolog, amit én sérelmezek/hiányolok/rosszul esnek?

Többször átbeszéltük felnőtt emberek módjára, hogy kit mi bánt esetlegesen, hogy ezekre jobban oda tudjunk figyelni.

Viszont én sokszor úgy érzem, hogy feleslegesen jártatom a számat, mert megbeszélünk valamit, ami vagy tart 1-2 napig, vagy egyáltalán nem történik változás.

Természetesen olyan dolgokról van szó, amik sokáig maguktól értetődőek voltak. A páromon azt érzem, mintha el lenne lustulva kapcsolat terén. Valamilyen szinten megértem, mert családi, illetve munkahelyi okok miatt is mondhatni stresszesebbek a napjai, mint régebben, ez egy ilyen időszak.

Viszont nekem is ugyanilyen nehéz időszakom van, a munkám elvesztettem, a jelenlegit nem szeretem, és sajnos egy nagy trauma is ért nem régen.

Ennek ellenére próbálok 1000%-ot beletenni a kapcsolatunkba, próbálok a lehető legjobb pár lenni, minden lehető módon kimutatni a szeretetem, és hogy rám mindenben számíthat.

Én úgy érzem, ebből jóval kevesebbet kapok vissza.

Ha egy probléma sokadjára előkerül és már kifejezem azt, hogy rosszul esik valami, jön, hogy én miért sértődök meg mindenen. Ezt nem tartom jogosnak, mert ez nem gyerekes játszma részemről, csak szimplán nem tudom és nem is akarom azt mutatni, ha valamit sokszor megbeszéltünk, és mégsem úgy cselekszik, hogy ezzel részemről semmi probléma. Nem értem, ez miért nem érthető?

Érdeklődni szeretnék, hogy mi lehet ilyen helyzetre a megoldás? Ilyen esetben mit alkalmazhatnék, mint "következmény"?

Szakítani nem szeretnék, valamint azt sem szeretném játszani, hogy én is nemtörődöm leszek, mert szerintem ennek semmi értelme nem lenne.

Mit tudnék tenni?


2020. nov. 25. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
ösztönből cselekszik, kinek van ereje a nap végén hogy azon gondolkodjon mi a jó neked! marni fogjátok egymást, nem jó párosítás
2020. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Amit leírsz, az egy alapjaiban rossz kapcsolat, ahol nincs empátia és megfelelő kommunikáció.

Ezért nem juttok dűlőre.


Nem mindegy, hogy mi a vita tárgya. Mondjuk, hogy a napi házimunka rá eső részét hanyagolja. Lehet következmény, hogy csinál helyette mást, és átszervezitek a felosztást, te se csinálod meg, vagy felesben fizettek egy takarítót. Például. Ha ezredszer sincs megoldás, akkor marad a szakítás.

Nem mindegy, hogy mi a vita tárgya.

2020. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Semmit. Egy fecske nem csinál nyarat.
2020. nov. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Te is annyit fektess be a kapcsolatba, amennyit ő.
2020. nov. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
szerintem meg csajok mindig nyignak valami baromsagon...egyszeruen semmi nem jo nektek. ha sokaig megy a nyigas akkor el kell engedni es next please
2020. nov. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakítós játszmát akarsz bevetni és attól várod a változást, utána sem fog 1-2 napnál tovább tartani a megváltozása.
2020. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, hanem alarsz szakítani, se taktikázni, a józan ész pedig nem hat, akkor már pedig el kell viselned ezt életed végéig. Pontosan ezt jelenti az, hogy következmény nélkül csinálhatja, amit akar.

Gondold át, hogy tudsz-e életed végéig így élni. Ha igen, nimcs gond, ha nem, akkor mondd meg neki őszintén, nem pedig fenyegetőzve, hogy te nem érzed így jól magad, és már most is érzed, hogy lezdesz ebbe belefáradni, úgyhogy beszéljétek meg, hogy elkezd lassan alkalmazkodni, amíg még van türelmed, vagy inkább hagyjátok egymást. Hiszen minek vagy egy olyan minőségű kapcsolatban, amit nem kívánsz életed végéig folytatni, és nincs benne haladás?

2020. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!