Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kérjek a páromtól rezsit?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kérjek a páromtól rezsit?

Figyelt kérdés

A párom nálunk lakik pár hónapja a szüleim házában. Én még egyetemre járok, ha kell valami magamnak, megveszem, de rezsit nem kell fizetnem. A párom eddig minden hónapban adott a konyhapénzbe, plusz a külön dolgait megvette magának, nem is volt belőle probléma. Ő idén végzett az egyetemen, már dolgozik.

Nyilván nem adósodunk el +1 főtől, nem is a rezsi a plusz dolog, nem sok áramot és vizet használ, fűteni meg ugyanúgy fűtünk tőle függetlenül is.

Na nem is ragoznám, nem tudom hogyan vethetném fel neki finoman, hogy a hónapban elfelejtett beleadni a közösbe.


2020. nov. 30. 10:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Fura...


Szexelni tudsz vele?

Összeköltözni tudsz vele?


Ha ezek a relatív bonyolult, és intim dolgok mennek, akkor egy ilyen egyszerű témát miért nem tudsz megbeszélni?

2020. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Józsi, be kéne szállnod a közös költségbe. Anyúék nem szóltak miatta, de azt gondolom, hogy így lenne helyes.
2020. nov. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
2: ennél is egyszerűbb, ugyanis Józsi eddig fizette, csak 1 hónapot hagyott ki...
2020. nov. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig mindig adott pénzt,akkor mire akarsz még kérni.Az elején kellett volna megállapítani egy összeget,ami mindenkinek megfelel.Most kérni akarsz még öt ezer forintot,mert többet nem igen fogyaszt a víz,áram használatával.Amúgy nálunk sose kértek a szüleim rezsit,pedig évekig itt laktak testvéremék a gyerekükkel.Adtunk magunktól,ha akartunk.
2020. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom véletlen elfelejtette, ha eddig adott bele, majd leesik neki és pótolja. Ha annyira zavar, akkor szólj neki, ha meg van benned némi együttérzés, akkor hagyjad.
2020. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak ne gondold túl, szólj neki, hogy elfelejtett ebben a hónapban fizetni. Ugyanúgy, mint ahogy megkéred, hogy hozzon még két zsömlét a boltból.


Peti, anyu most mondta, hogy elfelejtetted odaadni a kajapénzt. Ki tudod fizetni a mostanit, vagy inkább szóljak neki, hogy a következő hónapban fizetnél duplát, mert megvárod a fizetésed?


Ne gondold túl...

2020. nov. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%
Nem fizetsz a rezsibe? OK!! De akkor legalább a dugásokért fizess!
2020. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igazatok van, ne gondoljam túl.

Egyébként nem is az lenne a baj, hogy szólok neki, hanem nekem kínos ötször rászólni, hogy fizessen ki valamit, mert kb sosincs nála készpénz. Nem vagyok sóher, nyilván én is fizetek dolgokat neki, ő is nekem, közösen is, olyasmire gondolok ami nagyobb kiadás csak neki és valamilyen okból én fizettem.

Egyébként nem akarom a szüleimet belekeverni ebbe. Nem kérnek tőle pénzt, eddig is magától adott. Csak nem szeretném ha bennük rossz érzéseket keltene, így is nagyon hálásak vagyunk, hogy itt lakhatunk. Itt válaszolnék a #4-nek. Igen, minden hónapban adott 5-10 ezer forintot, (kivéve novemberben) ennél többet el sem fogadnának tőle. De mint írtam, nem az a kis víz számít amit elfogyaszt zuhanyzáshoz, hanem inkább az 1 hónap alatt elfogyasztott kaja. Szóval nem pluszban szeretnék még kérni azon kívül amit adott, hanem a november kimaradt.

2020. nov. 30. 12:08
 9/15 A kérdező kommentje:
#5 Egyébként bocsi, de tényleg nem értem. Melyik része az együttérzés? Kivel érezzek együtt? A páromnak jó munkája van, a csavar az egészben, hogy anya a főnöke és nyilván jót akar neki/nekünk, minden plusz juttatást megkap, amit csak lehet. Nem egy egetrengető összeg a fizetése még így sem, de azért jóóóval olcsóbb így itt lennie, mint ha albérletet kellene fizetnünk.
2020. nov. 30. 12:13
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha Édesanyád a főnöke, akkor nem lenne egyszerűbb megbeszélni, hogy alapból vonjon le a fizetéséből egy tizest és akkor nincs ilyen probléma?
2020. nov. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!