Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátommal eltávolódunk emiatt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátommal eltávolódunk emiatt?

Figyelt kérdés

Az apámmal nem jó a viszonyom évek óta. Nem beszélek a múltam azon szakaszáról. Nagyon fájdalmas, nehéz megnyílnom ha arról kéne beszélnem. Semmi gondom, ha nem feszegeti valaki ezt a témát. Én lezártam azt a korszakot és tovább léptem.

Tartom apámmal a kapcsolatot, ha kell akkor segítek neki pl tankolás, bevásárlás, de semmi egyéb igazából.



A barátom a kezdektől faggat, hogy miért nem beszélek az apukámról és miért vagyok ilyen rideg vele. Nem bunkó, csak olyan semmilyen. Az utálaton kívűl nem maradt bennem semmilyen érzés- ez van sajnos. Mindig elmondom, hogy NE faggasson, hagyjuk ezt a témát! Azt mondja rendben, semmi gond, de pár héten belül megint felhozza. És amióta ezt csinálja egyre jobban felmérgesít, hogy nem érti meg erről nem tudok beszélni, mert felszakadnak a régi sebek.



A másik... összevesztem a legjobb barátnőmmel aki hazudott nekem már 2x is és nem csak egyszerű füllentésről volt szó. Úgy éreztem "szivárvány" és nem egyenes velem szemben. 7 éve ismerjük egymást, telefonon beszéltünk és megmondtam neki (normális, higgadt hangon, tiszelve őt és nem bántottam) hogy soha többet nem szeretném az életemben tudni és a barátságnak részemről vége, mert nem akarok olyan embert az életembe aki a pofámba hazudik és mástól tudom meg utána meg a "barátnőm" napokig esdekel a bocsánatomért. (Pénz ügyről volt szó,nem részletezem)



Közben otthagytam az esti sulit is,mert az Onlinen oktatás nem is oktatás és nem kell csinálnunk semmit így viszont csak az időm megy és a gyakorlatra sem tudok menni, mert zárva a hely. Szóval elmentem inkább dolgozni.



Nos, ezek a dolgok mind zavarják a barátomat és mindennap rámutat erre, hogy szerinte mennyi hibát követek el és ez milyen ijesztő majd őt is kidobom,ha véletlen hibázik vagy ha rosszat csinál akkor megharagszom. 3 éve leszünk együtt és soha nem okozott nekem fájdalmat és én sem neki. Tisztelem és szeretem őt. Nekem ő a legfontosabb és előtérbe helyeztem az életemben. Soha nem gondoltam arra, hogy ha valami gondunk lenne (amúgy is volt már és megoldottuk) akkor "kihajítanám". De ő mégis fél ettől, meg rendesen neheztel rám amiért otthagytam a sulit (mert minden feladok szerinte) és az apámmal való kapcsolatom is zavarja.


Ez most már nagyon kezd zavarni. Elmennék szakemberhez kiadni magamból ezeket, mert nagyon letört vagyok és mérges sokszor amiatt, hogy pont aki a legfontosabb nekem pálcát tör a fejem felett kb mindenért és szerintem ok nélkül haragszik rám. Meg látom rajta tényleg, hogy levan döbbenve, hogy megszakítottam valakivel a kapcsolatot egyik napról a másikra.


Elegem van ebből úgy érzem megakar változtatni. De már magamat is hibásnak érzem.


Ti mit gondoltok? Hibákat követtem el és tényleg rossz ember vagyok emiatt?


Kicsit olyan mintha ezek a dolgok falat emelnének 2 közé.


N/24 F/32


2020. dec. 2. 09:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

#5

Átérzem nekem a legjobb baratnőm se tudta hogy anyám fizikálisan és érzelmileg bántalmazott egészen kb 2-3 évvel ezelőttig.

A párjaimnak elmondtam az egyikük volt aki visszaélt a dologgal de egyébként a többiek megértőek voltak. Biztos hogy senki nem gondolt ezért gyengébbnk. Én annyit mondanék a páromnak amit itt leírtál, hogy fájdalmas neked róla beszélni és hogy apukád fizikálisan bántalmazott kiskorodban. Viszont nem szeretnél róla beszélni és kérnéd hogy ne kezeljen másként


Amúgy normális ám h a párod tudni akar fontoa dolgokat a múltadból.

2020. dec. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nem tartozik rá ez.
2020. dec. 2. 17:57
 13/23 anonim ***** válasza:

Dehogynem. A párod.

Bár igaz. Lehet az idegeneknek több köze van az ilyesmihez xD

2020. dec. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Azert mert a baratom nem tartozik minden ra!! Ahogy forditva sem sztm. Nem akarok mindenrol tudni es ha valamit meg eleve nem akarna elmondani azt nem eroltetem.
2020. dec. 3. 13:05
 15/23 anonim ***** válasza:

#14

Márpedig egy intim kapcsolatban a masik multjanak az ismerete eleg fontos. Sztem ha igy vagy vele hogy inkabb nem osztanad meg nem mered akkor kar vele maradni. Nyilvan nincs meg az a bizalom, hogy sebezhetonek lathasson. Ez elobb utobb elet fog furni a kapcsolatotokba mert nem tudtok egymasrol elemi dolgokat. Es szerintem amilyen szinten ez nalad feldolgozatlan marad biztos hogy problemakat fog okozni. En mindig adtam ezt a macso fuggetlen not mert ugy ereztem ez vagyok en. El is ijesztettem vele par pasit. Emellett valami eszetlenul szorongtam mindenen, remalmaim voltak eleg gyakran stb. Most jobb, 2 ev terapia. Tesom aki ugyanezen ment keresztul mar evek ota szonatizal, eü gondjai vannak ami eleg egyértelműen traumakhoz kotheto. De o nem, soha nem menne szakemberhez mert jobb elfeljteni, nem foglalkozni vele. Csak aztan mas modon kijon.

2020. dec. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Akkor mi a f@sznak írtad ide ki a kérdést ha te már úgyis eldöntötted hogy nem mondod el neki?

10ből kB 10 azt mondja hogy teljesen jogos hogy érdekli és ennyi idő után azért már szűk szavúan is de beszélhetnél róla neki...

De le se tojod a véleményünk mert te ezt már úgyis eldöntötted.

Akkor mit vársz? Most mi a franc értelme van akkor ennek a topiknak?

Istenem.... 😂😂😂 Idiot

2020. dec. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szerintem egófényezés, hogy hú, de milyen erős, független nő vagyok.

Én sajnálom a barátodat!

Az itt "megszólalók" mind segíteni akartak (szinte mindenki hasonló háttérrel rendelkezik mint te), de neked nem segítség kell csak vállveregetés.

2020. dec. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Basz...ni nem akarsz a barátommal..annyira sajnálod. Nem is ismered.
2020. dec. 3. 14:19
 19/23 anonim ***** válasza:
Mi a bánatos lóf@asznak írtál akkor ide de komolyan? 😂
2020. dec. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
🙏🙏🙏 ne legyel mar ennyire feltekeny
2020. dec. 3. 14:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!