Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én reagálom túl, vagy jogosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én reagálom túl, vagy jogosan esik rosszul, hogy nem akar karácsonyozni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ez lesz az első közös karácsonyunk, amit a családtól távol töltünk egy másik országban (mindketten itt élünk és a vírus miatt nem tudunk hazamenni). Az a bajom, hogy a barátom nem akar karácsonyozni, pl se ajándék, se karácsonyfa, se karácsonyi díszek, se semmi. Azt mondja, hogy ő ezeket fölöslegesnek tartja és semmi értelme nincs ajándékokat vásárolgatni, amikor mindketten simán meg tudunk venni magunknak bármit, nem kell hozzá Karácsony. Na igen, csakhogy nekem a Karácsony a kedvenc ünnepem, szeretem nagyon a feelingjét, de most teljesen úgy fog eltelni mint egy átlagos hétköznap. Vettem pár díszt, hogy azért legyen valami, de mégse ugyanaz, pl fa nem lesz. Kicsit rosszul esik, hogy ennyire nem érdekli, hogy mit szeretnék.

Neked ez hogy esne?



2020. dec. 22. 19:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Lakva ismerszik meg az ember. Van min gondolkozni, azt hiszem.
2020. dec. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Csinálj kis dekorációt, főzz valami finomat. Szerintem fog hozzád csatlakozni. Ha meg nem, akkor pukkadjon magában. Az is lehet, hogy csak lusta az előkészületekhez.
2020. dec. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1 már 3 éve együtt élünk, eddig is tudtam, hogy ez a véleménye a Karácsonyról, csak nem nagyon érdekelt/zavart, mert mindketten a családi házban töltöttük el. Az volt, hogy Karácsony egyik napon találkoztunk, akkor általában megbeszéltük előre, hogy majd elmegyünk valami komolyabb étterembe és ez lesz az ajándék. Most így más a helyzet, hogy nem tudok hazamenni.
2020. dec. 22. 20:04
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2020. dec. 22. 20:04
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor 3 év után végre ez is szóba került. Ideje leülni, és átbeszélni, hogy kinek mi a fontos, a másik ebből miben tud partner lenni, és mit zár ki mindenképpen.


Aztán meg lehet egyezni, hogy nálatok hogy nézzen ki a karácsony (mondjuk ajánék nincs, fa van, stb).



Ez amúgy semmiben nem különbözik az összes többi párkapcsolati kérdéstől, mindegyiknél leültök, és átdumáljáto. Vagy nem?

2020. dec. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Vehettél volna egy kis fát, amit elbírsz, ha már őt nem érdekli.
2020. dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%

2, 6: tényleg ez a kapcsolat? Az egyik azt mondja, hogy neki fontos, a másik azt, hogy hagyják az egészet, mert nem akarja, erre az egyik külön tölti a másik meg másként?


Komolyan? Ez nekem már inkább csak egymás mellett élés...


Lehet, hogy naív vagyok még így 40 évesen, de én továbbra is azt gondolom, hogy egy kapcsolat nem az "akkor majd én egyedül csinálom, pukkadj meg", és a "teszek rá magasról, hagyj békén" vonalak mentén halad...

2020. dec. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Eddig is tudtad és nem zavart. Mi volt az elképzelésed, soha nem fogtok együttélni, vagy majd te mindig mész a szüleidhez, ő meg otthon nemkarácsonyozik egyedül?

Nekem jól esne, mivel én se tartok karácsonyt, de ha a párom ragaszkodna hozzá, tőlem aztán vehetne fát, meg díszíhetné is(főzni, sütni normálisan szoktam, de ebben ki is merül az ünneplés.) Az ajándéknak én se látom értelmét. Szóval én a pároddal tudok azonosulni, de nem az a fontos, hanem az, hogy TI ketten ebben nagyon eltértek, meg kéne beszélnetek és valami kompromisszumra jutni. Azért azt ne felejtsd el, hogy nem az ő hibája, hogy nem mehetsz haza a szüleidhez, nem jogos elvárás, hogy ő kárpótoljon teljes mértékben úgy, hogy a saját igényeit félredobja. Megteheti jófejségből, de nehogy már kötelező legyen. Ő ugyanazt nyújtja, mint eddig, itt a te igényeid változtak.

2020. dec. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Én abszolút olyan vagyok, mint a párod. Nyűg a nyakamon az egész, idő- és pénz pocsékolásnak tartom, örülök, hogy minden évben meg tudjuk beszélni, hogy kihagyjuk ezeket a köröket.

DE ha tudnám, hogy neki ez fontos, akkor nyilván más lenne. Ha neki boldogságot okozna a fa, a csendes éj, vagy az ajándék, akkor tartanánk karácsonyt. A párod tudja, hogy neked ez ilyen fontos? Mert ha igen, és ennek ellenére is szarik rá, az nem jó jel.

Esetleg valami kompromisszumos megoldás lehetne. Fa helyett pl én a fikuszra szoktam felrakni pár díszt, semmi meló, de mégis valami van. Nézhettek karácsonyi filmet, az sem kerül plusz energiába. Ajándék gyanánt rendelhettek kaját valami jó helyről, házhozszállítás ilyenkor is szokott lenni. Magamról tudom, hogy ezeket szívesen csinálnám. Mert az ilyen tipikus fa, díszek, ajándék dolgokkal az a bajom, hogy sok hűhó semmiért. Energia kirakni, energia leszedni,foglalják a helyet. Viszont a fenti dolgok nem igényelnek erőfeszítést, mégis lesz valami hangulat.

2020. dec. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
7 Mert szerinted így, hogy külföldön van a pasijával és sajnálja a karácsonyt mit tud csinálni jelenleg? Persze, majd megbeszélik később hogy ünnepelnek legközelebb. De nehogy már a kérdező is belesüllyedjen a közönybe, ha ő meg szeret készülődni. Még mások mindig értelmesebb dolgokat ajánlottak, mint a te semmitmondó okoskodásod.
2020. dec. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!