Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A feleségem az új barátjával...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem az új barátjával az én lakásomban a mi gyerekeimmel akar karácsonyozni. Megteheti?

Figyelt kérdés

A válás folyamatban van, mindketten akarjuk a gyerekeket. A vagyonmegosztás szintén folyamatban, a ház amiben még mindketten lakunk 2/3 részben az enyém, 1/3 részben az övé. A feleségemnek közben lett egy új pasija, és most kitalálta, hogy ide akarja hívni karácsonyozni és együtt akarják tölteni az ünnepeket a közös gyerekeinkkel. Én édesanyámhoz is át akartam menni az ünnepek alatt, ezért nem tudok végig itthon maradni.

Szerintem ez óriási pofátlanság, és a pasi részéről is az, ha van képe idejönni. (Persze neki van, mert taxis, ezért sokminden ráfér.)

Tehetek-e valamit ez ellen?


2010. dec. 24. 16:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
A feleséged még le sem zàrta veled,és màr is az uj pasijàt viszi magàhoz?Menjen az uj pasijàhoz karàcsonyozni,veled meg maradjanak a gyerekek és viszed õket a nagyihoz.Viszont attól is függ,hogy ki kezdte a hàzassàgban a rosszasàgot.
2010. dec. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%
Egyszerűen nem kell beengedni a pasit. Az egy dolog h a nő a gyerekeivel akar karácsonyozni, de elég bunkóság az új pasit is odarángatni... Majd az ajtóban eldönti szépen mi a fontosabb neki.
2010. dec. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

A házasságunk amiatt ment tönkre, mert anyagilag telhetlenné vált. Csak akkor kellettem neki, amikor pénzem volt, aztán amikor rosszul ment az üzlet, és nem volt, akkor olyan aljas dolgokat művelt ellenem, amit nem tudok neki megbocsátani. Ezért válunk.

Azzal nincsen gondom, hogy új pasija van, legyen vele, vigye minél hamarabb.

De ne hozza az én házamba karácsonyozni az én gyerekeimmel. (Tudom hogy közös, de még nincs elosztva.)

Nekem ettől kifordul a gyomrom.

Tudtommal jogilag sem tehetné meg.

Mi van, ha kihívom a rendőrséget, hogy egy idegen férfi van a lakásomban?

(Nekem is van már barátnőm, de eszem ágában nem lenne idehozni a gyerekeimhez addig, amig nem rendeződtek le a dolgok.)

2010. dec. 24. 16:25
 4/31 anonim ***** válasza:
96%
Pontosan, ahogy az előző mondta. Mondd meg neki, hogy nem, és ha mégis odaviszi a pasit, akkor az ajtóban megállítod, hogy: vagy bejössz nélküle a gyerekeidhez, vagy mész vele együtt a fenébe innen.
2010. dec. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Várhatóan akkor fogja idehívni, amikor átmegyek édesanyámhoz, tehát nem leszek itthon, így ő fogja beengedni, nem én. De én bármikor hazamehetek.
2010. dec. 24. 16:26
 6/31 anonim ***** válasza:
91%
Jogilag nem akadályozhatod meg hogy odavigyen valakit mert résztulajdonos. Az ízetlenség más dolog nem jogi kategória.
2010. dec. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
94%
Jogilag bemehet, ha valaki, aki szintén a lakás használója, beengedi. Magánlaksértés akkor van, ha a feleséged már elköltözött a véglegesség szándékával. Ha ez állna fenn, akkor már őt sem vagy köteles beengedni. Végleges a szándék, ha kb. három hónapja már nem lakik ott és több dolgot is elvitt, nemcsak a fogkeféjét.
2010. dec. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
64%

"vagy mész vele együtt a fenébe innen."


Ilyet nem tehet ez nagyon rossz tanács a feleség tulajdonos a házban nem lehet kizavarni.

2010. dec. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
96%
Előző vagyok: szóval bemehet a pasi, ha a feleséged beengedi, nem muszáj beleegyezned. Amennyiben rendőrt hívsz, az sem fog intézkedni magánlaksértés miatt, mivel a lakás egyik használója engedte be.
2010. dec. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos ha nem vagy otthon, akkor nem tudsz mit tenni jogilag. Viszont ha otthon vagy, akkor jogod van a nyugodt pihenéshez, amit ő akadályoz, tehát akár a rendőrséggel is elvitetheted.
2010. dec. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!