Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom agresszív? Hogy lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom agresszív? Hogy lehet védekezni?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, 30as korosztály, én vagyok a nő.

Sok hullamvolgy volt a kapcsolatunkban, de most mar sikerült havi 1 civakodásra csökkenteni, amire még azt is mondanám, hogy belefer a temperamentumosabb embereknel. Mem Mónika show, hanem nezetelteres. Viszont nalam ebbe nem fernek bele karomkodasok, es indulatossag fizikailag. Sokat dolgoztam magamon, tudom a hibaimat, amin tudok, azon igyekszem valtoztazni részemről, még külső segítseggel is. Vannak múltbeli seruleseim

Egy dolog az, amibol nem tudok leadni, az a feltekenyseg, de nem beteges szinten. Neha napjan jon elo, ha úgy fogalmaz a parom, es mar sikerul tullepnem rajta 1 óra alatt. Ezen kívül igyekszem a kedveben jarni, torodom vele, fozok, simogatom.


Magas pozícióban dolgozik, és elég lekezelo tud neha lenni, ha felidegesítik. Az utobbbi 4 hónapban elofordult parszor, hogy random indulatosan ert hozzám. Pl megmarkolta a hajam erosebben, es ugy tette arrebb a fejem, mert zavarta, hogy a szemebe megy, vagy enyhe szóváltásnal csúnyán beszel velem, hogy kussoljak. Szóltam szépen tobbszor, mindig elnézést kér, de most megint előfotdult, hogy kozonseges volt, elkezdtem emiatt csesztetni, hogy alljon mar le, es idegessegeben megszoritotta a hasamat kicsit a terdevel, mert alatta fekudtem. Raszoltam, eloszor tagadta, hogy nem úgy akarta, majd kozolte, hogy azt akarta, hogy álljak le.


Nem értem, ez micsoda? A legrosszabb, hogy amikor kiosztottam, elmondott mindennek, hogy idegbeteg allat vagyok es azóta hozzam se szól, neki all feljebb. Hogy lennek en idegbeteg, ha ő tette ezt? Nem ertem, hogy tud így ignoralni, es annyival elintezni, hogy velem van a baj, mert "csesztettem". Jogos dologert szóltam, amit mas az elsonel sem nézne el szerintem. Buntet a csenddel es terel, hozzam vag regi dolgokat.


Annyi munkám van ebben, és azt gondoltam, ha valtozom en is, szépen kerem dolgokra, akkor majd lesz hatása. Olyan, mintha nekem ezeket egyből el kene neznem annyival, hogy elnézést ker, ha pedig nem, akkor en vagyok a feszültsegkelto baratno.

Ugy erzem, minden felelősséget ram harit, es lelkiismeretfurdalast akar kelteni.


A szakításon kívül, van esely arra, hogy valtozzon, aki indulatos alapbol, es elo lehet belole hozni ezek szerint? Mondtam, hogy menjen ő is pszichológushoz, de szerinte velem van a baj, mert masnal ilyen nem történt nala. Pedig a szülei mondtak, hogy fiatalkent is indulatos volt..

Alapjáraton imad, es allandoan olelget, emiatt nem értem, hogy jöhet ki valakiből ilyen.



2020. dec. 26. 19:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
78%
Értem, szóval te mindenképpen megvarod, amíg a falba cseszi fejedet. Ezen sajnos nem lehet segíteni, se az ö agresszívitasan, se a te ostobaságodon.
2020. dec. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
a kérdés hatására és a válaszok alapján jöttem rá arra, hogy a pasim nárcisztikus személyiségzavar jegyeit mutatja. Tudtam, éreztem hogy valami nincs rendben vele, minél többet olvasok erről a zavarról, annál inkább meg vagyok győződve róla. Köszi érte
2020. dec. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
58%

A te döntésed, vele maradsz-e, csak ne gyere vissza sírva, mikor "véletlenül" eltöri a karodat, vagy a falba veri a fejedet - ami persze a te hibád lesz, mert miért emelted fel pl a hangod.


Nekem már a fejem durva odébb rántása vagy a gyomron térdelés is azonnali szakítóok lenne - a "kssoljál"-ról nem is beszélve -, de nem vagyunk egyformák.

2020. dec. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
3%
És az ilyen pasikra buknak a nők :D Drágám te kerested , most megkaptad a jó pasit.
2020. dec. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak rosszabb lesz, hidd el. A bántalmazó kapcsolatok egyik alapja, hogy a jó és rossz időszakok váltják egymást, néha teljesen ok nélkül. Eleinte lassan fogja adagolni, aztán egyre többet enged majd magának. Már most próbálja elhitetni, hogy te vagy az idegbeteg, a feszültségkeltő, mindig te vagy a hibás, míg a saját részét nem ismeri el, idővel majd elnézést se kér valószínűleg.

Hidd el, hogy a jó időszakok, amikor imád, csak ideiglenesek, egyfajta szeretetmorzsa, és egyre több és durvább lesz a rossz. Amikor kedves, akkor nagyon kedves, pont azért, hogy tarts ki mellette. Ha sose mutatná a jó oldalát, nem lenne miért mellette lenned. Most azt mondod, hogy ha komolyabbra fordul, pl falhoz nyom, azonnal szakítasz. De odáig hosszú út vezet, és mire oda jutsz, lehet azt is elnézed majd, pont a fokozatosság miatt, észre se fogod venni, hogy mekkora a baj.

A válaszokról annyit, hogy nem érdemes okoskodni, hogy "aki ilyen hülye az megérdemli, verjen csak" meg "Mónika show" nem, ez nem így működik. Aki volt hasonló helyzetben, az tuja. Senki se érdemli meg, hogy bántsák, se így, se úgy. Egy bántalmazó kapcsolatot nehéz felismerni a kezdetekben, és nagyon nehéz bevallani magunknak. Amit csinál, az nem normális, és nem szabad tűrni. Idővel egyre jobban kötődni fogsz, és egyre nehezebb lesz. Hidd el, jobb előbb véget vetni az egésznek, szerintem gondold át a dolgokat.

2020. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Szia! Mi van Veletek azóta?

Azért is írok ide, mert látom vannak itt megértőek akik értenek is a témához,mint utolsó válaszolód, s aki 30 éve ebben él. Remélem nem baj, hogy ezért itt kérek tanácsot.

El tudjátok képzelni, hogy valaki egy kapcsolatban 6 évig "megváltozik", majd egyszer csak visszaáll? Én most úgy pofára estem és nem tudom mi tévő legyek, hogyan érjek el újra tartós változást? Mert már ezzel is megelégednék, újabb 6 évvel. Előtte lévő 8 évből is "csak" egyszer, 6 évvel ezelőtt jutott el odáig az agresszivitása, hogy annak látható jelei voltak az arcomon is. Akkor elmenekültem és egy hétig haza se mentem, életjelet se adtam, komolyan gondoltam, hogy vége. Aztán ugye megígérte, hogy soha többet nem üt meg. Évek alatt hittem csak el, tehát nem rögtön, sokáig bizalmatlan voltam ezzel kapcsolatban és ahogy teltek az évek úgy lettem csak egyre nyugodtabb és tényleg ott volt bizonyítékként az eltelt hosszú idő, szóval tényleg hihető volt, hogy sikerült megváltoznia ebből a szempontból. De most úgy néz ki újra kezdődik és nem tudom mi tévő legyek... Eddig az ígérete miatt, még szóban sem emlegette, de aztán szép lassan elkezdődött a szóbeli fenyegetés, majd tett is követte, amit most persze megint nagyon megbánt és tényleg nem lesz többet ilyen...de nem telt el két hónap és megint emelgeti a kezét. Ennek valahogy elejét kell vennem, meg is mondtam, hogy nem bírnám, ha ezt az életvitelt újra kezdené. Nem vagyok naiv, tudom, hogy ez bármikor előjöhet, de ha 6 évig bírta, akkor biztosan el tudnám érni újra valahogyan, hogy biztonságban legyek. A "menekülj" tanácson kívül bármi? Köszönöm aki elolvassa és próbál segíteni.

2021. szept. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Jól esett reggel kiírni és most is biztos megnyugtat kicsit hogy a semmivel beszélek.:) Szerencsére most úgy fordult az ügy, hogy nem kellett tennem semmit. Ő maga érezte, hogy ezt a reggeli vitát erősen eltúlozta és el tudtam mondani mindent, amit ezzel kapcsolatban a jövőben elvárok. Hiszem azt, hogy az elmúlt évek pozitív tapasztalata ezek után újra kialakul. Az úgy hihetetlenebb lett volna, ha megint csak drasztikus cselekedetre reagált volna ilyen megbánóan. Részben örülök is, hogy Magatól tudja, hogy az ilyenek már nem férnek bele a Mi életünkbe. Nem egyszerű eset, nem egyszerű kapcsolat, nem élek álomvilágban, de ez most kecsegtető. További minden jót Mindenkinek!
2021. szept. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
S ne vegyétek magyarázkodásnak vagy védelmezésnek kérlek csak azért írtam, hogy itt a kompetensek tudják, már tulajdonképpen nem várok választ a reggelire. Strapás is lenne arra mit írni.
2021. szept. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Szia!


Szerintem, ha mar konkrétan kezet emelt rad, igenis menekulj!

Tobb ugyanilyen esetrol tudok, amit írsz, mindig ismétlődni fog időszakonkent, es minél többször nezed el, annal kevésbé vesz komolyan. A szeretet nem fáj hiaba kedves mellette vagy ígérget, ezt ne felejtsd el! Az egy rossz b**i, aki megut egy nőt, szanalmas pipogya alak!

2021. okt. 9. 13:33
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!