Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Folyamatosan a jövőn rágódok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folyamatosan a jövőn rágódok és ezzel elrontom a jelent?

Figyelt kérdés

Kicsit giccses szöveg, de tényleg így van.

22 éves lány vagyok, barátom 24 éves férfi. 2 éve vagyunk együtt, de gyerekkori barátságból nőtte ki magát a szerelem.

Mindkettőnknek ez az első komoly kapcsolata, ő előtte 1 lánnyal volt együtt pár hónapig, én pedig 2 sráccal szintén pár hónapig.

Már együtt élünk és befogadtunk két kisállatot közösen.


Tudom, hogy ebben a korban mindig mindenki azt érzi, hogy megtalálta a nagy Ő-t. Én igazából nem ezt érzem, utálom a romantikus filmeket és azt is, amit közvetítenek, hogy mindenki megtalálja majd azt az embert akivel tökéletes lesz minden. Nálunk se volt az. Rengeteget fejlődtünk egymás mellett mind kommunikáció, mind problémamegoldás terén. Bátran kimondhatom, hogy sokkal jobb ember lettem mellette.

Rettentően hisztis, féltékenykedő, korlátozó típusú voltam és ezeket mind levetkőztem mellette, mert tudtam, hogy változnom kell, ha vele akarok maradni. Ő mindvégig türelmes volt és támogatott.

Mára olyan szinten vagyunk egymás mellett, hogy bármi gondunk van, akkoris ha hülyeség, leülünk és megtudjuk beszélni. Higgadtan, tabuk nélkül. Nincsenek játszmák, nincsenek hisztik, sértődések.

Biztonságban érzem magam vele, szeretem és vele képzelem el a jövőmet.


DE napi szinten megkeseríti az életem (és főleg az alvásom, mert esténként gondolkozok a legtöbbet) az a gondolat, hogy ez mind csak ideiglenes és lehet, hogy pár év múlva nem leszek vele, elveszítjük egymást, elveszítjük mindazt amit felépítettünk. Hisz fiatalok vagyunk, nagyon nagyon ritka az, ha valaki az első komoly kapcsolatában marad élete végéig.

Ő egyébként már hangoztatja, hogy megszeretné majd kérni a kezem és rendszeresen elmondja, hogy mennyire komolyan gondolja velem és szeretné ha a felesége lennék majd.

Mégis félek, hogy egy nap majd rájön, hogy még kipróbálna mást, élne még kicsit...


2020. dec. 30. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Igen.
2020. dec. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet te fogod meggondolni magad később.Nem tudhatod biztosan,hogy mi lesz pár év múlva.Legalább lesz élettapasztalatod.
2020. dec. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen megértelek, szinte ugyanaz a sztorink. Ugyanilyen voltam én is, végre lenyugodtam mellette, iszonyat jó a kommunikáció közöttünk. És pont ezért, nagyon féltem ezt az egészet, ami közöttünk van.. de “sajnos” ismeretlen jövő all előttünk, semmit nem vehetünk biztosra. Élvezzük a jelent, tervezgessük a jövőt.. az aggodassal nem leszunk előbbre.
2020. dec. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, sajna ez van, a jelenben élj!
2020. dec. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy ha vége lesz, akkor vége lesz úgy is, hogy aggódsz miatta és úgy is, hogy megéled a pillanatot. Csak nem mindegy, hogy úgy tekinthetsz majd vissza arra az X évre, hogy végig gyomorgörcsöd volt, vagy felhőtlenül boldog voltál. A végeredmény szempontjából mindegy, de a pillanat szempontjából nem.

És ha meg esetleg mégsem lesz vége, mert ilyen is van, akkor meg aztán főleg jobb, ha nem azzal töltöd az egész életed, hogy azt várod, mikor megy majd tönkre. Élvezd ki, ha futó kaland, akkor is jól érzed magad benne, ha komoly, életre szóló kapcsolat, akkor meg pláne.

2020. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En ugy vagyok vele, hogy egy eletem van. Amikor csinalok valamit, teljesen mindegy mirol van szo, akkor azt 100%-kal. A kapcsolat is ilyen. Egy lehetseges jovobeli fajdalom nem tantorit el attol, hogy kielvezzem a meglevo kapcsolat minden pozitiv reszet. Aztan ha eljon a vege, akkor eljon, tul fogom elni, es utana is lesznek terveim, lehetosegeim a tovabblepesre. Csak nem azzal, akivel most egyutt vagyok, hanem vagy egyedul, vagy massal. Egyuttelni valakivel nem kell, hogy azt jelentse, hogy totalisan fugsz tole. A gyerekvallalasra is azt szoktak mondani az idosebbek, hogy kolcsonkapod a gyerekeket cirka 20 evre. Addig nevelgeted oket, gondoskodsz roluk, de utana elik a sajat eletuk. Vannak akik rettegnek tole, hogy mi lesz, ha az egyszem pici fiuk felno, de ez egy termeszetes dolog, az elet igy mukodik. Kar aggodni rajta.
2020. dec. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!