Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet együttélni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet együttélni, ha nem egyenlőek a keresetek?

Figyelt kérdés

Kicsit elcsesztem az életem és később kezdtem el az orvosit, a párom már 31, dolgozik.

Egyelőre a szüleimnél lakom. Az ösztöndíjakból és a hébe-hóba melózgatásaimból ilyen havi 50-100k között keresek. Apukám megmondta, hogyha elköltözöm, nem támogatnak onnantól egyáltalán (beleértve a kolit is).

A párom megkérte, hogy költözzünk össze, de tudja jól, hogy még ezer évig tanulni fogok. Nyilván rezidensként már legalább lesz fizetésem, de addig max zsebpénzem van kb.

(Most vagyok harmadéves, ötödévtől nem lesz ösztöndíjam sem, mert addigra fogynak el az állami féléveim és önköltségesen semmilyen ösztöndíj nem jár. Amúgy 26 vagyok, és van egy másik diplomám, abban szoktam dolgozgatni, miközben próbálok teljesíteni az egyetemen).

Igazából ő is támogatott és motivált anno, hogy kezdjem el az orvosit. 4 éve vagyunk együtt, ami időt tudunk együtt töltünk.. csak modtanra jutottunk el odáig, hogy összeköltözzünk, mindig volt valami vagy nála a munkában, vagy beteg vokt az apukája stb.

Most viszont aggódom azon, hogyha összeköltözünk, azt fogja éreznj, hogy eltart, vagy én azt fogom érezni. Igen, tudom, hogy az lenne a megoldás, hogy többet dolgozzak, de akkor nem lennék ennyire se kihipihent, meg hiába élnénk együtt, nem töltenénk jelentősen több időt együtt. Még 3,5 év sok. Nem összeköltözni is és abban is, hogy eltart.

Nem szeretném elhagyni, mert szeretem, és tudom, hogy ő is szeret engem.


Kérlek, akik azt írnák, hogy hagyjam el, meg hogy undorító vagyok, hogy elszedem a pasik pénzét, azok ne írják. Szívesen látok több ötletet, de nem rosszindulattal.

Köszönöm


2020. dec. 31. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
8%

Orvosi pályára készűlsz,de sok az elütésed, remélem betegekkel figyelmesebb leszel.

Én nem látom nagy gondnak ezt,ha hosszú távon gondolkodtok,mert pár év múlva azért elég jól fogsz keresni,kompenzálódik.

2020. dec. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Noren1989 ***** válasza:
100%
Figyu, ez nagyon helyzet- és emberfüggő. Ülj le vele, beszéld meg, hogy mit gondol.
2020. dec. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Le kell fektetni a szabályokat. Ülj le vele és beszéljétek meg, mennyit tudsz te vállalni, mennyit ő. Nem csak anyagiakban, hanem a háztartás vezetésében is.

Mivel nagyrészt tőle függsz, kell lennie egy b tervnek is, arra az esetre, ha nem jönne be a dolog és szakítanátok. Sosem lehet tudni. Vissza tudnál-e menni a szüleidhez, támogatnának-e ők tovább, amíg végzel?

2020. dec. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj ezen, teljesen felesleges. Tudja jól, hogy milyen lesz anyagilag az a 3,5 év. Biztosan átrágta magában az egészet többször is. Úgyhogy ha nem akarna "eltartani", akkor fel sem veti még az összeköltözés gondolatát se. Egyébként meg egy párkapcsolat arról is szól, hogy segítjük és támogatjuk egymást. Szóval ezzel a helyzettel semmilyen szempontból sincs gond.
2020. dec. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Akkor eltart. Egy férfi számára ebben semmi kirívó sincs.

Tudja jól, hogy ezzel jár az összeköltözés.

2020. dec. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megbeszélés kérdése.Meg persze a ti hozzáállásotok.

Én sosem hagyok magam után szemetet,és amit megígérek,azt véghezviszem akkor is,ha nehézségek adódnak.

Ha te,ti tudjátok mit akartok egymástól 3,4,5év múlva is,akkor nem látok semmi olyat,ami ezt akadályozná.

Mindketten tudnotok kell,mit vállaltok!!!


Ezt konkrétan úgy értem,hogy nehogy 2,3 év múlva valamelyiktek megszegje ,amit ma oly készségesen megígért!

Jó ,persze benne van,mert senki se jövőbelató.

Csak nem mindegy,hogy mekkora az erőfeszítés!!

Nem mindegy,hogy őszintén magadbanézve azt tudod e mondani:Mindent megtettem,nem rajtam múlott,vagy mindent megtettem,de jött Pista a rezidens..,vagy mindent megtettem,de kell a pénz másra..

2020. dec. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!