Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyereknevelés 50-50%-os “meló”? Valóban így lenne?

Figyelt kérdés

A feleségemnek elmentek mostanában otthonról. 7 hónapos a gyerekünk de azt várja el, hogy én percre pontosan 50%-ban foglalkozzak vele. Ezt úgy valósítja meg, hogy minden nap levonja az alvási idejét és a maradékot elosztja ketté. Ha letelik az idő, azonnal beszól, hogy “te jössz” és lelép a dolgára. Akár otthonról is képes elmenni, mert tápszeres a kicsi és szerinte így elvan az apjával is. Nem számít, hogy online megbeszélésem lesz, semmi. 50-50 és kész. Az sem hatja meg, hogy a gyerek őt akarná sokszor, utána sír. Ő nézi a facebookot az emeleten vagy amit csinál éppen, neki JÁR AZ ÉNIDŐ mert ezt mondták a tvben, magazinokban is.

Főznie nem kell, takarítónő jár hozzánk heti kétszer, de így is elvárja, hogy munkaidő alatt home officeban én a gyerekkel legyek. Hiába mondtam neki, hogyha nem lenne vírus, akkor én reggel 7-kor elindulnék és este 6-ra érkeznék meg. De nem érdekli, mert most itthon vagyok és foglalkozzak a gyerekemmel. Sok ilyet olvasok manapság! Normális ez? Neki ez a munkája most, hogy gyereket neveljen, örüljön hogy nem kell az irodába bejárnia. Mehetnének napközben sétálni, barátkozhatna más kisgyerekessel, de semmi.


2021. jan. 20. 14:34
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
45%

A párom nem otthonról dolgozott. Én voltam a picivel.

Este volt egy órám magamra, amibe a fürdés, és a nyugodt vacsora tartozott. Úgy értem, hogy nyugodt, nem ült a gyerek az ölemben. Hétvégén, délután 2 - 3 órám volt, teljesen gyerek mentes. Az volt az én időm, nekik meg az apa fia idő.

De ez sem kőbe vésett, szabály volt. Ha kellet rugalmasan módósítottuk.

2021. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
31%
Ez durva. Soha nem csináltam volna ilyet a férjemmel. Ő dolgozik én meg a gyerekkel vagyok. Nem is értem.
2021. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
80%
8-as jól írja, a dolgok mögé kell nézni! Nem azt mondani, hogy megőrült, hanem elgondolkodni, mi váltotta ki nála ezt. A gyereknevelés témyleg hajtépő tud lenni, erős szövetség kell legyen az anya és apa közt, hogy gördülékenyen menjen minden.
2021. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
22%
Ez a nő nem szereti a saját gyerekét. Ez nagyon durva.
2021. jan. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
76%
Valószínűleg az elmúlt 7 hónapban leszartad a gyerekkel kapcsolatos teendőket. A párod szélsőséges megoldást választott ennek orvoslására.
2021. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
76%

Csak úgy a semmiből ez nem történik meg, valami előzménye szerintem is kellett, hogy legyen.

Nyilván nem reális percre elszámolni az 50-50%-ot, de ha eddig próbálta másképp megoldani, hogy segíts neki a gyerekkel kapcsolatban és nem volt foganatja (adott esetben fel se tűnt, hogy próbálkozik), akkor érthető, hogy egy ponton eldurrant az agya.

2021. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
30%

Leírta a kérdező, alapbaj volt, hogy erősen elgondolkodott a gyerkőcön, hogy kell-e, a felesége.

Amit nem értek, hogy akkor miért kellett?

Rengeteg olyan nő, anyuka van, aki a nap 100 órájában is foglalkozna a saját gyerekével. Ez az 50-50 százalék, valami dedós bosszú lehet részéről.

2021. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is az jutott eszembe, hogy vajon mi váltotta ezt ki nála? Mert a sztoriból én is arra következtetnék, hogy eddig 100%gban az ő dolga volt a gyerek, belefáradt, megunta és most ezzel kompenzál.

Jó lenne, ha írnál erről valamit

2021. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
60%
Szegény apucinak foglalkozni kell a saját gyerekével?:(
2021. jan. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
69%

De te miért veszed támadásnak ha rad hagyja ugyanolyan szülője vagy mint az anyja!

Ez a kiszámított 50-50 kicsit kemény de az alap tézis igaz! Nálunk 70-30 volt eleinte de mikor visszamentem dolgozni változott az arány.

2021. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!