Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyereknevelés 50-50%-os “meló”? Valóban így lenne?

Figyelt kérdés

A feleségemnek elmentek mostanában otthonról. 7 hónapos a gyerekünk de azt várja el, hogy én percre pontosan 50%-ban foglalkozzak vele. Ezt úgy valósítja meg, hogy minden nap levonja az alvási idejét és a maradékot elosztja ketté. Ha letelik az idő, azonnal beszól, hogy “te jössz” és lelép a dolgára. Akár otthonról is képes elmenni, mert tápszeres a kicsi és szerinte így elvan az apjával is. Nem számít, hogy online megbeszélésem lesz, semmi. 50-50 és kész. Az sem hatja meg, hogy a gyerek őt akarná sokszor, utána sír. Ő nézi a facebookot az emeleten vagy amit csinál éppen, neki JÁR AZ ÉNIDŐ mert ezt mondták a tvben, magazinokban is.

Főznie nem kell, takarítónő jár hozzánk heti kétszer, de így is elvárja, hogy munkaidő alatt home officeban én a gyerekkel legyek. Hiába mondtam neki, hogyha nem lenne vírus, akkor én reggel 7-kor elindulnék és este 6-ra érkeznék meg. De nem érdekli, mert most itthon vagyok és foglalkozzak a gyerekemmel. Sok ilyet olvasok manapság! Normális ez? Neki ez a munkája most, hogy gyereket neveljen, örüljön hogy nem kell az irodába bejárnia. Mehetnének napközben sétálni, barátkozhatna más kisgyerekessel, de semmi.


2021. jan. 20. 14:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
18%
Ahha. És te mióta vagy papucs?
2021. jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
82%
A gyereknevelés valóban közös még akkor is, ha ő van otthon vele (persze nyilván nem munkaidőben, mikor dolgozol), viszont jelenleg ez inkább az ő dolga lenne, szóval azért nem fele-fele. Ezt pedig konkrétan lemérni és leosztani hatalmas hülyeség, életemben nem hallottam még ilyet. Ennyire utálja a gyereknevelést vagy mi?
2021. jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Saját bevallás szerint ha visszaforgatná az időt, elgondolkodna mit tegyen.
2021. jan. 20. 14:43
 4/33 anonim ***** válasza:
78%

Neki ez a munkája hogy gyrreket neveljen???

Hát nem csak neki, hanem neked is! Gondolom eddig szxrtál bele, most pedig bekeményített az asszony.

2021. jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
58%
Amilyen virágot szakitottál...
2021. jan. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
77%

Ez nekem is durva :O Azért az lenne a minimum, hogy a munkaidődre tekintettel van és csak az után "passzolja le" a gyereket, miután befejeződött. Nálunk legalábbis így van, a férjem is itthonról dolgozik, néha besegít, hogy amíg főzök mondjuk, addig az ölébe veszi a babát meg mittudomén, ha pisilnem kell és éppen kézben akar lenni, akkor is foglalkozik vele, de hát ezt nem lehet egész nap, nekem valóban nincs más dolgom, mint a gyerekkel lenni, míg ő a megélhetésünkért dolgozik... Oké, kapom a max GYED-et, én is, de azért ez messze nem ugyanaz, mint amit a férjem kap a munkájáért...

Na mindegy, szerintem ez nem teljesen normális, a gyereknevelés nem 50-50% percre pontosan, hanem társakként meló, támogatva egymást. Amúgy nekem így is jut bőven énidő, kb ugyanannyi, mint a férjemnek, csak én történetesen többet foglalkozok a gyerekkel, mert hiszen én éppen nem dolgozom.

2021. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
62%
És gondolom egy hét járás után vállaltatok gyereket, azért nem derült ki eddig, hogy ő milyen.
2021. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
80%

Azért ezt valami kiváltotta nála..nem védeni akarom mert amit most csinál az baromság.

Nem volt korábban ebből vitátok, hogy kimerült, úgy érzi keveset vagy vele, stb?

Az én idő dönti, és kell! De nem így.

Ha épp szar volt az esténk, a gyerek még egész nap nyúz engem és én már nagyon kivagyok, akkor a férjem szó nélkül kijön két meeting között, hogy legalább egy 10-15 perc pihim legyen. Vagy ha olyan van akkor vigyáz rá meeting alatt amíg én elintézem egyedül nyugiban a bevásárlást. Szóval sokat segít a munka ellenére, de ezt nyilván nem mérjük.

Na mindenesetre besokallt valamiért, beszélj vele, tudd meg az okát. Próbálj többet segíteni napközben is ha úgy van, de azért nyilván ez a fele fele baromság. Akkor ő is menjen 8 órában dolgozni közben.

2021. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
32%
*az én idő fontos...bocsi, javított a teló
2021. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
77%

Nekem ez úgy tűnik, mintha megelégelte volna, hogy te semmit nem csinálsz a gyerekkel kapcsolatban, és most drasztikusabb lépéseket tenne azügyben, hogy változtasson a dolgokon.

Mennyit foglalkoztál a gyerekkel korábban (a születése pillanatától)?

2021. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!