Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyereknevelés 50-50%-os “meló”? Valóban így lenne?

Figyelt kérdés

A feleségemnek elmentek mostanában otthonról. 7 hónapos a gyerekünk de azt várja el, hogy én percre pontosan 50%-ban foglalkozzak vele. Ezt úgy valósítja meg, hogy minden nap levonja az alvási idejét és a maradékot elosztja ketté. Ha letelik az idő, azonnal beszól, hogy “te jössz” és lelép a dolgára. Akár otthonról is képes elmenni, mert tápszeres a kicsi és szerinte így elvan az apjával is. Nem számít, hogy online megbeszélésem lesz, semmi. 50-50 és kész. Az sem hatja meg, hogy a gyerek őt akarná sokszor, utána sír. Ő nézi a facebookot az emeleten vagy amit csinál éppen, neki JÁR AZ ÉNIDŐ mert ezt mondták a tvben, magazinokban is.

Főznie nem kell, takarítónő jár hozzánk heti kétszer, de így is elvárja, hogy munkaidő alatt home officeban én a gyerekkel legyek. Hiába mondtam neki, hogyha nem lenne vírus, akkor én reggel 7-kor elindulnék és este 6-ra érkeznék meg. De nem érdekli, mert most itthon vagyok és foglalkozzak a gyerekemmel. Sok ilyet olvasok manapság! Normális ez? Neki ez a munkája most, hogy gyereket neveljen, örüljön hogy nem kell az irodába bejárnia. Mehetnének napközben sétálni, barátkozhatna más kisgyerekessel, de semmi.


2021. jan. 20. 14:34
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
17%

Én elgondolkodtatnám hamar, hogy mit tegyen.

Amúgy közös meló, nyilván. Elfogadom, átéltem, a fiam 4 éves múlt. DE a gyermek 1-2 éves koráig egészen egyszerűen nagyobb szüksége van az anyára. Nyilván nem kizárólagosan mondom. Amelyik anya ezt nem veszi tudomásul, az nem komplett

2021. jan. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
83%

De ahogy te kedves kérdező írod hogy örülni kene hogy a gyerekével lehet ?!

Nem visszás ez neked , dettó neked is örülnöd kellene hogy home office miatt többet vele lehetsz! Hiszen ugyanúgy a te gyereked is.

Te nem örülsz ennek hanem lepaszolnád, háborogsz miatta.

2021. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem utálja az egész gyereknevelést úgy ahogy van. Az nem opció, hogy ő főállásban dolgozik, és te maradsz otthon a gyerekkel?
2021. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem mindkettőnek teher a gyerek, és egymásnak akarják lepasszolgatni.
2021. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
72%

Megmondhatod neki, hogy az 50-50% akkor működik, ha 50-50%-ban is dolgoztok. Nem normális, hogy azt várja el, hogy te a munka 100%-át magadra vállald, és még plusszban a gyereknevelés 50%-át, az meg főleg nonszensz hogy kötelez, hogy a munkaidődben is gyerekkel foglalkozz. Mármint emiatt ki is rúghatnak, nem? És akkor aztán fog menni az 50-50%, csak nem lesz miből ellátni a gyermeket.

Ezzel együtt szerintem is van valami oka, hogy hirtelen őrült meg a feleséged, valamitől besokallt és arra reagál így. Nem az-e az oka, hogy te eddig EGYÁLTALÁN nem foglalkoztál a gyerekkel és nem hagytál neki énidőt?

2021. jan. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
59%
Hát szerintem rohadtul igaza van.
2021. jan. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
67%
Végre egy nő, aki nem hagyja magát:D
2021. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
69%

TE vagy a defektes, nem ő.


Nyilván megunta, hogy lexrod a gyereket, és 0-24 ráhagyod, és most bekeményít. Pech, de igaza van.

2021. jan. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
53%
Durva, h az ilyen rossz lelku noknek van parjuk meg gyerekuk...
2021. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
32%
Kezdd el elfogadni, hogy válni fogsz. Ezt ne tűrd. Semmilyen jogszabályban nincs lefektetve 50-50%. A családjogi törvényben mindketten a saját tudásotok szerint. Azaz, ha neked melód van, nem csinálhat ilyet. Írkáld fel ezeket az apróságokat, majd add be a válópert.
2021. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!