Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rájöttünk, hogy nincsen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rájöttünk, hogy nincsen bennünk semmi közös. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A párom régebben (az első 2 évben) minden iránt érdeklődést mutatott, amiről csak beszéltem neki, hozzátette a maga véleményét is a témákról. Mióta eloszlott a rózsaszín köd bevallotta, hogy neki igazából a videójátékok a legfontosabbak, erről szeret úgy igazán beszélni és ezzel tölti ki az idejét. Van még néhány dolog, ami érdekli pl. animék nézése, sörözés, könnyű zenei koncertekre járás, darts stb., amiknek időnként eleget teszek, ill. amiknek egy kis része engem is érdekel. De a videojáték nem érdekel engem közel sem olyan szinten, hogy minden nap 4 + órákat játsszak vele vagy arról beszéljünk. De teljesen mindegy is, hogy videojáték vagy sem, eltitkolta, hogy nem érdekelték az én témáim annyira (csak szerelmes volt nagyon és én érdekeltem, ami most már szeretetté alakult át). Szerintetek mit lehet tenni? Én próbálok részt venni az ő hobbijaiban, de nem tudok és nem is akarok olyan mértékben, mint ami neki kielégítő lenne! (Mert szerintem az nem normális, nem akarok én is függő lenni.) Mondta, hogy gondolkozik rajta, hogy elmenjen pszichológushoz, mert ez már tényleg nem normális. Én magam már el is mentem. (Nemcsak ezért.)

Akkor ennek a kapcsolatnak vége? Amikor monologizál a játékokról, mindig azon kapom magam, hogy már az estivacsi receptjén vagy a munkámon gondolkozom, elkalandozom, még ha próbálok koncentrálni, figyelni, akkor is. És indőnként számonkéri tőlem, hogy nem jegyeztem meg a játékok címét, meg hogy miről szólnak!

Becsapva érzem magam. Próbálok adaptálódni hozzá bizonyos keretek között pl. amíg nem volt vírus mentünk sok olyan programra, ami őt érdekli pl. PlayIT, koncertek stb., de most csak a szobájában ülve gépezést élvezi. Próbáltam vele megbeszélni a dolgot, azóta kicsit normálisabban kezel engem, de félek, hogy nem lesz hosszú a hatás, pár hét és visszacsúszik, mint mindig... (A videojátékok mint időtöltéssel a bajaim: Arról nem is beszélve, hogy ezzel egyrészt tőlem veszi el a közös időt, másrészt magától a lehetőséget, hogy valami feladatával haladjon, harmadrészt rengeteg pénzt is költ erre a hobbijára.)

Van olyan pár, ahol egy férfi és egy nő között tényleg sok a közös pont? Mert oké, hogy intelligensek vagyok, megértjük egymást stbstb., de kikészít, hogy a konkrét érdeklődési köreink alig-alig metszik egymást.



2021. jan. 21. 00:58
A kérdező szavazást indított:
Férfi és nő között nem szokott lenni nagy közös érdeklődési kör. Az értékrendetek és a terveitek legyenek hasonlóak.
Fog ez alakulni, ha folyamatosan beszélgettek és alakítod, alakít magán.
Fog ez alakulni, ha elmúlik a covid.
Fog ez alakulni, ha elmegy a pszichológushoz.
Ez nem kapcsolat, hagyd békén őt!
19 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Sokszor van ez így, hogy a másik hobbija után ugyan érdeklődik az adott ember, viszont ettől még örömmel hallgatja végig, mert az mesél el akit szeret és emiatt érdekessé válik. És ez olyan szép :)


Ez így még nem hazugság. Egyedül akkor, ha ezeket a beszélgetéseket is unja meg csak azért teszi, mert társadalmi elvárás és nem azért, mert a köztetek lévő érzések miatt ezeket is jó meghallgatni. Ez biztosan kellemes érzés lehet.

2021. jan. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Hátulról kezdem:

Minden hobbi időt vesz el tőletek. Kivéve, ha közös a hobbi.

Minden hobbi pénzbe kerül.

Nekem eszméletlen sok pénzem áll bringákban és szinte minden nap tekerek 1-2 órát. Valamikor ez csak munkábajárás, tehát csak időt nyerek vele, de tény, hogy minden hobbival való időt be tudnának osztani a nők a saját igényüknek megfelelően.

A minden nap 4+ óra viszont gyakorlatilag azt jelenti, hogy munka+kajálás+közlekedés+mosakodás mellett hétköznap szexre sem jut idő mindig. Minőségi időre pedig esély sincs.


Neked mi a hobbid?

Tudsz olyan közös hobbit felmutatni neki, amiben lehet sikerélménye?

2021. jan. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egyesnek: "Sokszor van ez így, hogy a másik hobbija után ugyan érdeklődik az adott ember, viszont ettől még örömmel hallgatja végig" - ezt nem pont fordítva akartad írni? mert így nincs értelme



Ez így még nem hazugság. Egyedül akkor, ha ezeket a beszélgetéseket is unja meg csak azért teszi, mert társadalmi elvárás és nem azért, mert a köztetek lévő érzések miatt ezeket is jó meghallgatni. "Ez biztosan kellemes érzés lehet." - szintén nem értem itt az utolsó mondatot. nem volt még kapcsolatod, és csak találgatsz?


"A minden nap 4+ óra viszont gyakorlatilag azt jelenti, hogy munka+kajálás+közlekedés+mosakodás mellett hétköznap szexre sem jut idő mindig. Minőségi időre pedig esély sincs." - igen, ez lenne a probléma lényege. közös bevásárlás, főzés, evés, zuhany és kb. ennyi is a nap.



"Neked mi a hobbid?" - ez szerintem nagyon félre fogja vinni a kommenteket, mert nem lényeges általánosságban a kérdés szempontjából, de nem leszek bunkó, válaszolok: olvasás, sétálás-túrázás, nyelvtanulás, értelmesebb podcastok hallgatása, zenehallgatás (de nem 8bites játékzene meg nem metál, szóval neki nem tetszik az a fajta), a főzés is egyfajta hobbi. szóval olyanok, amik engem építenek, kreatívvá tesznek, inspirálnak és hosszútávon előnyre teszek szert tőlük.


"Tudsz olyan közös hobbit felmutatni neki, amiben lehet sikerélménye?" - ezt a sikerélmény dolgot nem értem.


Régebben ő rengeteget olvasott, többet, mint én, mindig arról beszélgettünk. Akkor jobban hallgatgatta az én zenéimet, elemeztünk is a szövegeket. A közös sétálást, túrázást próbáltuk és utálja, nincs hozzászokva a mozgáshoz, mindenben béna a szexen kívül, mert gyerekként nem sajátította el azt a mozgáskoordinációt. Gyerekkora óta a gépezés a hobbija. Nem akarom minden percét beosztani. Nem is tudnám, mert én pl. 8-9ig dolgozom, ő meg fél5-5ig, de neki az a napi kb. 4-5 óra nem elég, hogy kigépezze magát, ez az, ami kikészít. Ha beszél, akkor is főleg arról... Régen a szexszel még el tudtam csábítani, de most már azzal sem, azt mondja, nem kívánja. Próbáltam már sok mindent, nézni, ahogy játszik, vele játszani, mapokat szerkesztettem, de nem volt neki elég. Meg ha épp egy másik játékhoz van kedvem, mint neki, akkor neki már az élből nem elég jó. Nyelvtanulás: régen kitartóan minden nap csinálta magától is meg velem is időnként, de most akkor sincs kedve, ha én kezdeményezem, hogy segítek neki. Ez számomra megtévesztésnek hat, mivel sokáig fenntartotta ezt a látszatot, hogy ő egy értelmiségi férfi, most meg sokszor úgy viselkedik, mint egy gyerek. (Nem csak a gépezés terén.)

Mostanában együtt Netflixezni szoktunk, de nehezen egyezünk meg, hogy azon belül milyen filmet nézzünk, és egy idő után már elég egysíkú, hogy minden hétvégén ez van 3 napig. Belement abba, hogy heti 1x sétál velem, de olyankor sem a legjobb szájízzel.

Amúgy természetesen átbeszélem majd ezeket a pszichológusommal, csak olyan rövid az a heti 1 x 50 perc és olyan sok megoldatlan problémám van az életben, hogy addig is ki kell tartanom valahogy, erre van itt a gyakori nekem.

Az én guilty pleasure-öm a gyakori és az agyatlan videók Youtubeon, de általában ezekről letilt a párom egy idő után (informatikus és le tudja tiltani), ha úgy ítéli, hogy ráfüggnék. Most is pár hét detox után írom ezeket a sorokat. :)

2021. jan. 21. 02:59
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóval a lényeg: 2-es, hogy érted, hogy sikerélménye legyen a hobbimtól?
2021. jan. 21. 02:59
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Heti 5nap x 4 óra = 20 uhr,ez mondhatni majdnem egy nap a héten,gondolom hétvégén is játszik szóval ez már nem egészséges.

Ha még napi 1-1,5 órát játszana az oké vagy 2x egy héten 3-3 órát,de így?

Ennyi erővel élje le a játék előtt az életét.

Természetesen próbáljátok meg ez ellen tenni,aztán ha 2-3 hónap után sem hajlandó változni akkor jöhet a szünet 2-4 hét,aztán 1 hónap próba idő,majd dönts.

Fiatal vagy szóval ne szomorkodj.

2021. jan. 21. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Uhr=óra.

Bocs.

2021. jan. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

" bevallotta, hogy neki igazából a videójátékok a legfontosabbak, erről szeret úgy igazán beszélni és ezzel tölti ki az idejét."

Nem tudom hány éves vagy, de te egy 12 éves sráccal vagy együtt.

Ha az anyja akarsz lenni egész életetekben, maradj csak vele.

2021. jan. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a kapcsolat már rég nem a közös érdeklődés hiánya miatt rossz.

- játékfüggőség

- "csak szerelmes volt nagyon és én érdekeltem, ami most már szeretetté alakult át" - ezt sokan szokták mondani, főleg hosszú házasságokban, ahol az a nagy lángolás már nincs de azért szeretetben, békességben és harmóniában élnek együtt, de a ti esetetekben nem ez van, hanem hogy szimplán rádunt, és megunta hogy valaki másnak mutassa magát.

- "És indőnként számonkéri tőlem, hogy nem jegyeztem meg a játékok címét, meg hogy miről szólnak!" Ez engem is egy általános iskolásra emlékeztet, aki haragszik az anyukájára, amiért az nem tudja minden pokémon nevét.

- "Régen a szexszel még el tudtam csábítani, de most már azzal sem, azt mondja, nem kívánja." - Ebben a mondatban az tetszik nagyon, hogy csak úgy ott van a többi között, mintha csak egy kis apróság lenne, hogy a kapcsolatotokban alábhagyott a szex.

- "Ez számomra megtévesztésnek hat, mivel sokáig fenntartotta ezt a látszatot, hogy ő egy értelmiségi férfi, most meg sokszor úgy viselkedik, mint egy gyerek. (Nem csak a gépezés terén.)" - Ebből (és sok más információból is) látszik az igazi probléma: ő két éven keresztül valamilyennek mutatta magát, amiről most kiderült, hogy hazugság volt. Nem az a baj, hogy nincs közös hobbitok, hanem hogy ő eddig teljesen másnak mutatta magát, mint amilyen és most elvárja, hogy te ezt csak úgy viseld el, mintha mi sem történt volna.

- "Az én guilty pleasure-öm a gyakori és az agyatlan videók Youtubeon, de általában ezekről letilt a párom egy idő után (informatikus és le tudja tiltani), ha úgy ítéli, hogy ráfüggnék." - ezt meg vessük már össze azzal, hogy ő maga meg játékfüggő. Téged nem zavar, hogy téged kontrollál saját magát meg nem?


Mindent összegezve, függetlenül attól, hogy lehet-e ezen kapcsolaton javítani (valamennyit biztos), én a helyedben nem hiszem, hogy bennemaradnék, hisz kvázi átvert, nem olyan, mint amilyennek megismerted és ugyan próbálhatod őt még alakítgatni, ő láthatóan nem élvezi ezeket. Őszintén szerintem felesleges próbálkozni vele, hogy átalakítsd olyanná, amilyennek mutatta magát, inkább keress valakit, aki már eleve olyan. És akkor nem fog két év alatt kihunyni a láng sem.

2021. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
Milyen a horoszkópja? Nekem halak csillagjegyű pasijaim viselkedtek így, hogy az elején úgy tűnt minden érdekli velem kapcsolatban, aztán szakítás után közölte, hogy a kedvenc zenekaromat is utálja amire rendszeresen jártunk koncertre :D persze nem horoszkóp függő, de náluk vettem észre ezt a tulajdonságot, hogy megjátsszák magukat az elején a másik kedvéért... Én ezen a tulajdonságon nem tudok átnézni. Szerintem sok amit a párod csinál, mert attól mert nem szereti a te hobbijaidat is, kompromisszumot kell kötni a közös időtöltésre. Jelenlegi párom is képes órákat eltölteni a gép előtt, de sokszor napokig nem is játszik , vagy ha szólok, hogy most együtt csináljunk valamit, akkor kitalálunk valamit közösen. Pl nem az a filmnéző típus, de van egy két fajta film amit szívesebben megnéz, és nekem is tetszik, akkor olyat nézünk. Vagy sétálni nem szeret, de kimenni az erdőbe igen, szóval akkor ott sétálunk. Szóval ezek nem olyan dolgok amiket nagyon utálna, de ha én nem lennék akkor biztos nem tenné meg, mert annyira nem lenne kedve hozzá. De ha együtt csináljuk akkor másképp tekint ő is rá. Kicsit hosszú lett amit írtam. Viszont én a helyedben kerek perec megmondám neki, hogy vagy változtat,vagy akkor mindketten keressetek másikat, mert ennek így semmi értelme.
2021. jan. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem a sikerélményt, mert játékfüggő és ezt kellene lecserélni egy olyan függőségre, ami közös. Nem fog váltani, ha csak kudarc éri, a játékban viszont megkapja a sikerélményt.
2021. jan. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!