Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok, ti mennyi "költőpénzt"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, ti mennyi "költőpénzt" vagy anyagi hozzájárulást/ajándékokat fogadtok el a párotoktól és hogyan határoztátok ezt meg?

Figyelt kérdés
Lécci csak olyan írjon, aki ilyen helyzetben van (vagy mert tanul vagy mert keveset keres vagy mert nem dolgozik stb.). Köszönöm!

2021. jan. 21. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Amennyit ő rám szán.

Alapvetően amióta együtt élünk, közös kasszán vagyunk. Amikor összeköltöztünk még nem volt munkám, tanultam, aztán egy évvel később heti 20 órában elkezdtem valami diákmunkát csinálni, de gondolhatod, hogy az nem fedezte a költségek felét. Akkor is az volt, hogy ha szükségem volt valamire, megbeszéltem vele és vagy utalt a számlámra vagy eljött velem és kifizette. Azóta már volt rendes munkám, össze is házasodtunk, csak most meg GYED-en vagyok, ami ugyan még mindig több, mint az akkori diákfizum, de azért messze nem annyi, mint amit ő keres, szóval most is az van, hogy ha szeretnék valamit venni, azt előzetes egyeztetés után vagy ő fizeti, vagy utalja a számlámra. Ha valamiről úgy gondolja, hogy felesleges vagy túl drága, akkor azt elmondja és én elfogadom, de ez nem igazán szokott előfordulni. Hozzáteszem nagy butaságokra nem szoktam költeni, szóval nem az van, hogy a 20. szempillaspirál készletet vagy a legújabb iPhone-t szeretném venni, nyilván a józan ész keretein belül vásárolgatok, de nem határozok meg semmilyen max összeget, amit elfogadok a páromtól (minimumot sem, ha ez számít :D )

2021. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Mi már együtt élünk és én is dolgozom, de mikor összejöttünk, még csak alapszakos egyetemista voltam, ösztöndíjjal és minimális családi támogatással, tehát a havi keretem nagyjából 50 ezer forint volt. Ő, mivel pár évvel idősebb nálam, már akkor is főállásban dolgozott, ráadásul külföldön. Nem volt se minimum, se maximum összeg. Abban állapodtunk meg, ha nehézségeim támadnak, szóljak és utal pénzt. Ilyen volt például az utazási költség, amikor kiutaztam hozzá. Volt, hogy jó akcióban kifogtam jó áron repjegyet, de olyan is, amikor megmondtam neki, hogy ezen a hétvégén nem emgy, mert nincs rá pénzem. Estére már ott volt a foglalás az e-mailjeim között. Azán volt, hogy elromlott a laptopom, és az újnak állta a felét. Szóval inkább nagyobb költségekbe segített be, havi "zsebpénzt" nem kaptam tőle, de el sem fogadtam volna.
2021. jan. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Hol a válaszom???
2021. jan. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Ezért jártam/éltem mindig azonos életszakaszban levő fiúval. Sosem kerültem ilyen megalázó helyzetbe.
2021. jan. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Miért lenne megalázó? Fordított esetben te nem támogatnád a párodat?
2021. jan. 21. 18:38
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Támogatnám, de mindketten kellemetlenül éreznénk magunkat.
2021. jan. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Költőpénzt adni, kapni felnőttként a párodnak/tól? Szerintem is megalázó.
2021. jan. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Na, az én válaszom is törlődött.
2021. jan. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én nem töröltettem semmit.
2021. jan. 21. 19:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Semennyit. Úgy érezném hogy folyamatosan kompenzálnom kell, hogy tartozom neki. Ezért aztán olyanokba mennék bele az ágyban, amikbe nem akarok, és állandóan próbálnék vidám és szórakoztató lenni.
2021. jan. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!