Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én egyetemista akarok lenni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én egyetemista akarok lenni, a párom meg már felnőtt életet akar. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
2021. jan. 23. 11:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%

"Felnőtt" párkapcsolatok.

Ne haragudj, de ez se nem felnőtt, se nem párkapcsolat.

Nekem egy párkapcsolat ott kezdődik, hogy kölcsönösen tiszteljük és támogatjuk egymást. Ahol az egyik fél a másik céljai ellen van, az nem párkapcsolat. Akkor sem, ha együtt laknak, és néha dugnak.

A legéretlenebb baromságnak tartom az olyan "kapcsolatokat", amiket azért szakítanak meg, mert az egyik fél egyetemre megy, vagy épp végez az egyetemmel.

Csak mellékesen: a nap 24 órából áll. Ebből ő 8 órát a munkahelyén van, te meg 8 órát (kb) az egyetemen. Marad a napból 16 óra. Oké, utazást, egyéb elfoglaltságokat leszámítva mondjuk 14. Abból 8-at alszotok, marad 6 óra, amit naponta együtt tölthettek. Ha neked ez kevés egy párkapcsolat fenntartásához, vagy leküzdhetetlen akadályt jelent, hogy nem mozogtok egész nap azonos körökben, akkor neked semmilyen párkapcsolat nem való, ugyanis két dolgozó ember is hasonló helyzettel szembesül, hiszen attól, hogy mindketten dolgoznak, a munkahelyük még valószínűleg más.

Az meg, hogy egy szakesten múljon egy kapcsolat... ne haragudj, de ez még a tini kategóriában is gáz.

2021. jan. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
30%

"A szakest az valóban belsős rendezvény, nem is jelentkezhet rá az, aki nem az adott kar hallgatója. Legalábbis nálunk!"

Akkor ez alapján a kérdező kizárólag azonos szakra járó emberrel tudna párkapcsolatot elképzelni?

Nevetséges.

2021. jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
96%
#12 Nem ezt mondtam, csak azt, hogy pár kivételt (mint a szakest) leszámítva tökéletesen meg lehet oldani, hogy az ember ne bssza rá a párjára az ajtót és élje a világát nélküle.
2021. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%
Itt nem arról van szó, hogy kinek van vagy nincs igaza, szimplán nem tartotok ugyanott. Én is egyetemista akartam lenni a húszas éveim elején, nem is volt emiatt komoly kapcsolatom, nem hiányzott, már a kötöttség gondolatától is rosszul voltam. Buliztam, tanultam, csoporttársakkal lógtam, éltem a hobbimnak, kavartam akivel akartam. 25 felett értem meg a komoly kapcsolatra, akkor lett is, most már férjnél vagyok. Ha nem vágysz a komoly kapcsolatoskodásra egyetem alatt, akkor ne legyen, ráérsz. Nem kötelező kapcsolatban élni ilyen fiatalon. 29/N
2021. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%
Én anno támogattam a párom, hogy menjen egyetemre, nappali szakra! Én már végeztem egy egyetemet, a párommak viszont soha nem volt lehetősége rá, mert otthon nem támogatták. Viszont én látt, hogy ennél több van benne és mivel amúgy is sokat szívott a munkahelyén mi megbeszéltük ezt a dolgot. X összeget össze kellett gyűjtenie mielőtt felmondott, én pedig eltartottam azon idő alatt. (persze járt diákmunkára) Élete szerintem legfelszabadulatabb időszaka volt! És nálunk működött ez felnőtt élet / diák élet párhúzamosan együtt!
2021. jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem egyeznek a jövőbeli terveitek akkor hagyd ott.

Ő pótolható, de az egyetemről nem érdemes lemondani ha tényleg tovább szeretnél tanulni. Befektetni a jövődbe tanulmányok által sokkal fontosabb, mint egy korlátozó párkapcsolat.

Ha fiatal vagy és megteheted, inkább nappalira menj. Ezerszer többet tanulsz mint levelezőn.

2021. jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
29%
nem látok jó megoldást, a szakestes dolog tök lényegtelen, felnőtt ember kibír egy estét a párja nélkül. Ő családot akar lakást, hitellel együtt, gyerekeket, te meg messze nem.
2021. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!