Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfiak, tényleg boldogabbak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, tényleg boldogabbak vagytok, ha több teret kaptok a kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A minap néztem videókat a témában, mert próbálok fejlődni. Elég ragaszkodó, pióca típusú barátnő vagyok, szegény páromat meg néha megfojtom ezzel.

A videóban arról volt szó, hogy egy férfi sokkal boldogabb és sokkal kevesebb eséllyel fog félrekacsintani, ha nem érez nyomást, hogy folyton ellenőrizve, számonkérve van. Tehát ha kap teret a kapcsolatban, van én-ideje, hobbija stb. És a barátnője is sokkal vonzóbb, ha nem rá akaszkodik 0-24 hanem elfoglalja magát, jól érzi magát, van neki is hobbija.


Erről mit gondoltok, ez jó irány lehet nekem? Tényleg változni szeretnék, megérdemel egy olyan barátnőt aki nem fojtogatja őt a figyelemhiányával.


2021. jan. 25. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet általánosítani továbbra sem. Vannak párok, akik így érzik jól magukat, mások meg úgy. Ha találsz egy olyan férfit, aki azt szereti, ha a nap 24 órájában együtt vagytok, akkor boldogok lesztek.
2021. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Nem. Kapcsolatban azért vagyok, hogy valakivel legyek. Félre azért nem kacsintok, mert nem akarok olyan hitvány féreg lenni, mint apám. Ez független attól, hogy ki van mellettem, ugyanis ha nagyon rossz, el tudok válni. De válni nem azért fogok, mert nincs elég terem, hanem épp ellenkezőleg, akkor fogok, ha le vagyok szarva. A feleségemmel egy éve sülve-főve együtt élünk a covid miatt, előtte is az egyik legfontosabb szempont volt, hogy olyan munkánk legyen, ahonnan hamar szabadulunk és ami nem jár azzal, hogy el kell utaznunk és itthagyni egymást. Nekem ez maga a mennyország. Okkal közös az életünk, okkal közös a baráti körünk. Nekem ez kell, ha kapcsolatra gondolok, nem egy néha elővehető meleg pina.
2021. jan. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kettes, kifejtem kicsit jobban az életünket. Nem arról van szó, hogy párom nem szeret, vagy párom "menekül" előlem.

Arról van szó, hogy én olyan szinten figyelemhiányos vagyok, hogy akkor is képes voltam besértődni, ha mondjuk párom szeretett volna 1-2 óra én-időt. Ez nem azt jelenti, hogy elment volna otthonról, hanem átment volna a másik szobába zenét hallgatni, játszani. Ha elment a kollégáival sörözni még a covid előtt, szintén behisztiztem. Mindennel bajom volt, amit nélkülem csinált.

Ez nem hiszem, hogy normális lenne. Két külön ember vagyunk és az embernek néha kell saját magával is foglalkoznia. Párom így is arany ember, évek óta türelmes és támogat a fejlődésben, rengeteget foglalkozik velem. Nekünk is közös a baráti társaságunk. Tagadhatatlan, hogy a legfontosabb ember vagyok az életében, ahogy nekem is ő, de tudom, hogy néha sok vagyok és megkéne adnom neki a szükséges teret, hogy kicsit levegőhöz jusson mellettem.

2021. jan. 25. 09:25
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

#3 Úgy látom, nem érted: a hűség azon múlik, aki hűséges, nem a külvilágon. Vannak emberek, akik másra mutogatnak, miután félremennek, de ez csak az ő önigazolásuk, magáról a hűtlenségről a jellem dönt, nem a partner milyensége. Válni, számítani bármikor lehet, előtte pedig bármikor lehet beszélgetni is arról, hogy kinek mire van szüksége.


Másrészt pedig ne akard másra erőltetni a véleményed. Nekem meg az nem normális, hogy egyesek úgy házasok, hogy képesek napokig külön aludni meg egymás nélkül lelépdelni este rendszeresen szórakozni. Nem, én nem érzem magam jól úgy, hogy a párom otthon kuporog, miközben én élem a világom. Más lehet. Mondjuk nem értem, mit vársz egy olyan kapcsolattól, amiben előbb spekulálgatsz itt meg irkálsz ki kérdéseket idegeneknek ahelyett, hogy szopáson kívül másra is használnád a szád otthon és nyíltan kapnátok a feedbacket egymástól a kapcsolaton belül. Én sem a csillagokból jósoltam meg, hogy mire van igény a kapcsolatban... Más sem, akinek működik. Akinek meg nem, az azt csinálta, amit ti.

2021. jan. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom megérteni mi váltotta ki belőled az alpári stílust, de lehetne mellőzni, mert én sem így szóltam hozzád. Használom a számat szopáson kívül, beszéltünk is erről már nem egyszer. Tudom, hogy a páromnak mire van igénye és azt is tudom, hogy nekem változtatnom kell bizonyos dolgokban, ami folyamatban is van. Itt a kérdésem általánosságban méri fel az igényeket, nem ezalapján fogok dönteni.
2021. jan. 25. 09:39
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon egészségtelen amit csinálsz. Nem csak párkapcsolatban, de ha gyereked lesz, neki is hagynod kell teret, nem uralhatod le senki életét 100%-ban.

Következő lépcső az lesz, hogy számonkéréd, hogy nem keres, nem is vagy neki fontos, mert szerencsétlen elkezdett olvasni egy könyvet, ami 2 órára csendben lefoglalta, és közben rád sem nézett.

2021. jan. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. Neked elég súlyos figyelemhiányod van, amit kezelni kellene. Nem a párkapcsolatod vagy a párod miatt, hanem miattad. Mert nagyon gáz, hogy ha a párodnak igénye lenne egy kis énidőre, te 1-2 órát nem bírsz nélküle megmaradni, amikor lehetne saját hobbid. Ezzel nem azt éred el, hogy meg fog csalni, hanem gyűlik és gyűlik benne majd a belső feszültség, ami egyszer csak kirobban és otthagy a fenébe. Kérd pszichológus segítségét. Persze, ha elhanyagolna és nem foglalkozna veled egyáltalán, az elég gáz lenne. De napi 1-2 óra magány nem a világ vége, ahogy néha 1 sörözés a haverokkal sem.


2. Ha megcsal, nem azért csal meg, mert te valamit rosszul csinálsz, hanem mert egy jellemtelen alak.


3. Hagyd a fenébe ezeket az általánosító marhaságokat, mert megsúgom: minden embernek, így férfinak is másra van igénye. Van, aki azt akarja, hogy a párja egy konyhatündér legyen, van, aki ezt magasról letojja. Van, akinek sok saját tér és külön idő kell, van, aki szinte állandóan a másik fenekében szeretne lógni. Van, akinek a kövér, van, akinek a sovány jön be. És a szélsőségek között iszonyatosan sok árnyalat van. Neked két dologgal kell törődnöd: Neked mire van igényed, és a párodnak mire van igénye. És ezt a két igényt összeegyeztetni, keresni egy olyan állapotot, ami mindkettőtöknek megfelel.

2021. jan. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyitókérdésre reagálok.

Igen, a legtöbb férfinak szüksége van arra, hogy magában tegyen-vegyen, ill. adott esetben férfibarátaival úgy beszélgethessen, hogy nincs ott a párja (és a többi férfinek a párja sem). Nem kell azt képzelni, hogy ilyenkor a férfiak azt beszélik meg, hogyan dugnák meg Jennifer Anistont vagy a szomszéd fodrász csajt. Könnyen lehet, hogy autókról, műszaki dolgokról, vagy éppen munkahelyi konfliktusokról beszélgetnek. Úgy, ahogyan egy nővel nem lehet, ill. ami egy nőt az esetek 99,9%-ában eleve untat.


Kérdező!

Jó, ha észrevetted magadon, hogy "pióca" típus vagy és próbálsz változtatni. Véleményem szerint a legkönnyebben úgy tudsz változtatni, ha neked is vannak barátnőid, akikkel szívesen beszélgetsz, adott esetben pont olyan témákról, amik egy férfit nem érdekelnek.

A videó állítását ("gy férfi sokkal boldogabb és sokkal kevesebb eséllyel fog félrekacsintani") annyiban módosítanám, hogy valóban sokkal boldogabb, ha hagysz neki saját időt, de ennek hiányában nem megcsalni fog, hanem elmenekülni tőled.

2021. jan. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezert problema az, ha valakinek nincs elete es ugy keres parkapcsolatot. Ezert nem tudsz lekattanni a masikrol, mert egyedul semmit nem tudsz csinalni, nincsenek celjaid, hobbijaid, amivel el tudnad foglalni magad. Innen ered a figyelemhiany is, akkor erzed magad jol, ha figyelnek rad, kulonben nincs semmi. Egyedul a legtobb ember ebbol nem tud kijonni, kerd szakember segitseget. Jobb lesz az eredmeny es hamarabb a vegere ersz, ne menjen ra a kapcsolatod.
2021. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%

A kérdésedre: igen, ez pontosan így van (kivéve szintén beteg, pióca típusú férfinél).


Ha szeretnéd, hogy a párod közeledjen, pont az ellenkező irányba tegyél egy lépést: hátrafelé. Tudom, hogy nehéz, de meglátod, nagyon hamar, heteken belül lesz eredménye.


Tapasztalat..

2021. jan. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!