Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ugye ez nektek is rosszul esne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugye ez nektek is rosszul esne?

Figyelt kérdés

A párommal négy éve vagyok együtt. Szeretem őt és ő is engem, de úgy érzi, hogy nem értékelem annyira őt, mint ő engem. Én vagyok a nő, ő a férfi. Az az igazság, hogy mostanában realistábban, racionálisabban, objektívebben gondolkodok és egyébként depressziósabb is vagyok a jövőképem miatt. Egyre inkább foglalkoztat, hogy melyik állást érdemes elvállalni, mit érdemes dolgozni, hol érdemes lakni és minden, ami a jövővel és lehetőségekkel kapcsolatos. Mindenre kritikusabban tekintek, emiatt sokkal jobban megválogatom, hogy milyen munkát érdemes elvállalni, mennyi fizetést, mire érdemes költeni, miért érdemes a jövőben küzdeni meg minden.

Ha a párom mesél az ambícióiról, hogy milyen pozíciót szeretne a munkahelyén, mennyi lenne a fizetése, melyik tevékenységnek mi az előnye, akkor sokszor nem örülök neki igazán, hanem kételkedés van bennem, hogy biztos jó-e az úgy, van-e értelme, megéri-e azt csinálni. Tudom, hogy a páromnak magának kell erről dönteni, de még sosem voltam ilyen borúlátó, mint mostanában. Mostanra elégeltem meg, hogy milyen nehéz igazából boldogulni. Anyukámtól is évek óta ezt hallom, hogy milyen nehezen lehet kijönni a pénzből, hogy folyton mennek fel az élelmiszerárak, hogy nincs pénze szemüveget csináltatni magának, mert mindig valami más elviszi a pénzt, meg édesapám is sokat dolgozott, nagyon értett is a munkájához és mégis gyakran az volt, hogy aki kevesebbet dolgozott vagy kevésbé volt jó, az több pénzt kapott. A nyugdíjánál se számoltak be neki éveket, amiket ledolgozott. A párom meg szintén nem nagy fizetést kap, esetleg lesz lehetősége előre lépni, de ha mindent kifizet, akkor alig van valamennyije, amit félretehetne, pedig diplomás ember.


Sajnos én nem látom olyan fényesnek a helyzetet, nemcsak a miénket, hanem a legtöbb magyar emberét általában, és ez elszomorít, így nem tudtam teljes szívemből örülni a párom dolgainak és támogatni.


A legrosszabb, hogy a saját magam karrierjében is bizonytalan vagyok, mert némileg úgy gondolom, hogy más pályát kellett volna választanom, így magammal sem vagyok megelégedve és ennek következtében a környezetemmel sem.


Remélem értitek, hogy miről van szó. Ugye ez mindenkinek rosszul esik ha ezt látja a párjától?

Nem szeretném megbántani vagy elhagyni.



2021. febr. 10. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én őszintén nem értem, hogy mi esik rosszul a párod hozzáállásában. Pedig hosszan, értelmesen leírtad, nekem mégsem világos, hogy pontosan mi a gondod. Hogy ő nem látja annyira negatívan a jövőt? Vagy nem agyal rajta annyit?
2021. febr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem jó, ha reálisan látod a helyzeteket amibe mindketten belementek. Ha viszont csak lehúzod a párod azzal, hogy á ne vágj bele, nincs értelme, meg ne válts munkahelyet, mi van ha rosszabb mint a mostani, akkor érthető, ha neki egy idő után betelik a pohár.
2021. febr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem neki van gondja, hanem a párjának. Igen, rosszul esne, ha folyamatosan megkérdőjeleznél, bizonytalankodnál a döntéseimmel és céljaimmal kapcsolatban. Magaddal nem vagy kibékülve és ezt kiterjeszted rá is!
2021. febr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
24 éve vagyunk együtt, de egyszer sem éreztem ilyen kényszeresen, hogy meg kellene mondanom a férjemnek, mit csinàljon. Az elején én egyetemre jártam, ő tartott el, később fordult a kocka, most hogy itthon vagyok a gyerekekkel, megint ő a fő pénzkereső. Én úgy gondolom, egy csapat vagyunk, akiknek ketten kell megoldani mindent. Ezen belül teljesen mindegy, hogy ki rakja össze a bútort, ki mosogat, ki keres többet vagy ki suvickolja le a nyakig fosott gyereket, a lényeg, hogy ketten együtt bármire képesek vagyunk.
2021. febr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Kettőtök közül a párodnak van oka arra, hogy rosszul essen neki a te hozzáállásod. Gusztustalan és aljas dolog, hogy így kivetíted rá a saját problémáid.
2021. febr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Igen nekem rosszul esne ha így állna hozzám a párom, ahogy te!
2021. febr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem olvasol/nézel sok baloldali médiumot? Szerintem érdemes lehet csökkenteni a hírforrásokat, én is mindig depressziós hangulatba kerülök, ha ezt olvasom/látom, sok mindent meg nem ad.
2021. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

En is hasonloan erzek :(

Ha szetnezek az elado lakasok kozott, mindig kiszamolom, h a kostani nettombol mennyi ido alatt megvenni es hat eleg gyaszos :( hitel nelkul kb eselytelen, h 60 eves korom tudjak venni, ennyit jelent a szuloi segitseg meg hogy ki milyen gazdag csaladba szuletik :(

Kar, h nem irod, h mennyit kerestek.

2021. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem, hogy konkrétan mi a kérdés.

Mi esne rosszul? Az, hogy a párja (Te) egy negatív ember, aki akkor lenne bodlog, ha ő maga is sínylődne? Vagy, ha a párja (ő) egy eredményes, kiegyensúlyozott, és boldog karriert szeretne?

2021. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Bocsi, de hosszasan kifejtem.


Az, hogy a gazdasági helyzet nem rózsás, azt azért tényként kijelenthetjük. Az, hogy két fizetésből ne lehetne elfogadható szinten megélni, az azért elég nagy ferdítés, és most itt nem sebészorvosi, meg polgármesteri fizetésekre gondolok.

Azt, hogy az embereknek 4 évente lehetőségük van dönteni arról, hogy milyen irányba próbálják terelgetni az országot, szerintem megint csak nem kell ecsetelnem. Ha valaki ennyire nem képes, akkor ne csodálkozzon, hogy a pár kiló krumpliért megvett emberek akarata érvényesül. De ebbe nem mennék bele, aki szeretne változást, az jövőre úgyis tesz érte.


Azt, hogy a pénz nem minden, talán nem kell ecsetelnem. Persze, éhezni, meg télen fagyoskodni sem kellemes, de egy szint fölött már arra is kell gondolni, hogy a pénz mellett boldog életetek is legyen. Hiába keresne párod temérdek pénzt, ha nyugdíjas koráig gyakorlatilag csak szenved, az úgy egyáltalán nem élet.

Hosszabb távon pedig mindenképpen kifizetődő az, ha valaki élvezi a mindennapjait. Mert hát nem azért kelünk fel minden nap, hogy legyen értelme az életünknek?

Hadd meséljek el egy elég tragikus történetet! A tágabb értelemben vett rokonságban történt meg. Volt egy nagyon spórolós nő, meg egy átlag felett kereső férje. Eleinte nagy volt a szerelem köztük, de aztán a férj egyre kevésbé érezte magát jól. Ahol csak tudott, az asszony spórolt, és persze hajtotta a férjét, hogy minél többet hozzon haza. Így eltelt pár évtized. A férj nem sokkal a korkedvezményes nyugdíjazása után különköltözött, az asszony pedig továbbra is folytatta az extrém spórolós életvitelét. Hosszú életet megélt, de ebben az életben nem sok tartalom volt. 25 voltam, amikor eltávozott, de merem állítani, hogy addigra nekem több élményben volt részem, mint neki egész életében. Lehet, hogy halálakor volt egy szép nagy háza, meg kb. 10 millió forintja, de mire ment vele? Egy keserű, boldogtalan, élmények nélküli emberként halt meg.


Az egyáltalán nem baj, ha az ember nem fogad el minden lehetőséget gondolkodás és mérlegelés nélkül. A baj ott kezdődik, hogy neked a megfontolás és mérlegelés kizárólag a fizetésre összpontosul. Nem arra, hogy esetleg jól érezd magad abban a munkában, nem arra, hogy netán a pályád során valamit fel tudj mutatni, és nem arra, hogy azzal te fejlődj, "több legyél". Sőt, sok esetben anyagilag is jobban megéri, ha az ember olyan munkahelyen és munkakörben dolgozik, ahol tud érvényesülni. Egy boldog ember statisztikailag kevesebbet, és kevésbé beteg, jobban tud a területén fejlődni, ezáltal anyagilag is kevesebb teherrel kell megbirkóznia.

De még ha rosszabbul is jön ki anyagilag, amint mondtam már: egyáltalán nem lesz mindegy, hogy majd nyugdíjasként hogyan tudsz este lefeküdni. Egy boldog emberként, aki szívesen gondol vissza az aktív életére, sőt, netán élvezed is majd a nyugdíjasévek lehetőségeit, vagy egy meggyötört, keserű, összetört nőként, akinek az utolsó kellemes élményei talán gyerekkorában voltak?


Az pedig - jobb esetben - alapvető lenne, hogy a társunkat támogatjuk, és nem gátoljuk. Jártam én már pékkel, művésszel, meg orvossal is. Egyiküknél sem merült fel, hogy beleszóljak a terveikbe, sőt, imponált, hogy szeretik csinálni a munkájukat. Szerencsére ugyanezt kaptam vissza én is. Egyszer volt olyan barátnőm, akinek a gondolatai megszállottan a pénz körül forogtak, na, nem is tartott soká a kapcsolatunk. Most közelebb vagyok a 40-hez, mint a 35-höz. Nem jött össze az életben minden úgy,a hogy azt tizen- vagy huszonévesként szerettem volna. De visszagondolva, hogy ha az ő "jótanácsai" szerint éltem volna idáig, akkor jóval kevesebbet értem volna el. És nem utolsó szempont, hogy a szakterületemen van tekintélyem, és nem undorral kelek fel minden nap, hogy "megint munka". A fizetésem meg az utóbbi 5 évben megduplázádott. Nem azért, mert jobb lett volna a gazdaságunk, vagy annyival a valóságban növekedtek volna az átlagbérek, hanem azért, mert szép lassan kezd beérni az a lelkesedés, amivel a pályámat alakítottam.

2021. febr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!