Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én vagyok a hibás amiért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok a hibás amiért másokhoz hasonlítgatom a barátom, vagy ő a lusta?

Figyelt kérdés

Benne vagyunk egy durván 40 főből álló csoportbeszélgetésben mindketten nagyjából 3 éve. Ez a közös baráti társaságunk, napi szinten aktív a chat évek óta már. Kb fele-fele arányban fiúk, lányok, ezekből vannak párok is.


Lényeg annyi, sokszor olvasom, hogy xyz küldi be a képet hogy mit főzött otthon (srác), és ilyenkor elszomorodom, mert nekem barátom ezt sose csinálja. Fél éve lakunk együtt, előtte otthon élt, egyáltalán nem tud főzni. Közösen szoktunk, akkor lelkes és segít, de egyedül sosem. Akik főznek azok amúgy főleg home officeban, vagy lazább munkarendben, barátom pedig elég sokat dolgozik, sokszor 6 napokat, délutánozik késő estig stb.


Aztán a másik... látom instagram feedben, hogy xyz ilyen meg olyan virágot kapott valentin napra. Én dezodort kaptam tőle. Mondjuk eltalálta a kedvencemet, de egy virágnak ezerszer jobban örültem volna. Azzal indokolta, hogy valami hasznosat akart adni, nem olyat, amit 3 nap múlva a kukába dobok mert elhervad. Értem a szándékot, kedves is, de ismer és tudja, hogy szeretem a virágokat. Ettől függetlenül szokott hozni amúgy, 2-3 havonta mindig kapok. Hétközben pedig ha boltozik hoz mindig nekem csokit, üdítőt, szóval gondol ezekre.


Aztán évfordulóra nyakláncot kaptam tőle, mert jeleztem neki előre, hogy azt szeretnék. Bíztam benne, hogy legalább picit odateszi magát, én egy 15 ezres ajándékot adtam neki, nagyon személyes, nagyon nagy kedvencével kapcsolatos dolog volt. Imádta.

Ő vett egy clarie's-ben megvásárolható szerintem kb. 2000 forintos nyakláncot... Ami annyira nem is az én stílusom.

De ilyenkor meg eszembejut, hogy szülinapomra egyedi tortát csináltatott nekem titokban hetekig szervezte stb... szóval van mikor odateszi magát, van mikor nem.


Takarítás... barátok mesélik, hogy hétvégente kisúrolták a fürdőt stb, tök önálló mindegyik fiú ismerősöm... Barátomnak ha nem szólok, észre se veszi a dolgok nagyrészét. Van amit már igen, pár hónap alatt sikerült megtanulnia, de sose állna neki szabadnapján fürdőt takarítani, csak ha megkérném rá. Mintha a gyerekem lenne, listákat kéne irogatnom neki, hogy mit csináljon meg stb.. De ha kérem szó nélkül jön és segít, kimos mire hazaérek, kitegeret stb... csak úgy en bloc figyelmetlen, ha nem szólok érte.


Lényeg az, hogy ilyenkor fejben hasonlítgatom őt. De kitudja milyen a másik párkapcsolat, ott milyen problémák vannak, amiket nem láthatok. Alapjáraton jó ember a párom, érdeklődő, kedves, figyelmes. De sokszor nagyon elbizonytalanodom, hogy őt szeretném-e majd férjemnek, mert nem érzem 100%ra vele a dolgokat. Néha igen, aztán hullámvölgy és megint nem.


Csak őszintén válaszoljatok, én várok el túl sokat? Vagy ő is jobban figyelhetne néha? Vagy még megváltozhat? Hiszen csak fél éve lakik külön a szüleitől, a mama hotelben meg nem kellett kb semmire figyelnie azelőtt...


22L - 24F

2 és fél éve együtt


2021. febr. 17. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
22 éves vagy, milyen férjről beszélsz..
2021. febr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

szerintem tipikusan ilyen az, amikor valaki a bolhabol elefantot csinal es jodolgaban a semmin hisztizik be.


annyira gyerekes dolgol masok instagramon megosztott dolgai alapjan rinyalni, nyilvan nem azt fogja senki megosztani, ha paraszt vele a parja vagy nem foz, nem takarit. lehet, hogy a csavo egyszer egy honapban osszedobott valami kajat, a csaj nagy buszken megosztotta, te meg azt hiszed, mekkora idillben elnek, ne haragudj, de ehhez nagyon butanak kell lenned.

abba, hogy o nem szeret fozni vagy beletorodsz, vagy keresel valakit aki meg szeret. nem hinnem, h ezen mulna egy kapcsolat minosege.

ezek kozul egyedul a gagyi nyaklanc esett volna szarul.. de az is inksbb csak figyelmetlenseg, mint taplosag.

2021. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Kommunikáltad felé, hogy te szeretnél virágot meg szeretnéd, ha főzne neked, vagy hogy pontosan milyen nyakláncot szeretnél, vagy hogy takarítson magától és ne kelljen kérni?


Tudom, alapvető dolgokat, mint pl. takarítás azt nem kéne ismételgetni meg könyörögni érte, de némelyik pasi hülye vagy lusta vagy sziplán csak máshoz szokott.


Másrészt meg... most csak azért nem jó, mert látod, mások milyenek, vagy amúgy se jó vele?

Más pasik nyilván nem fogják a groupchatbe posztolgatni, hogy az asztalon hagyták a zoknijukat meg mittudomén. Szóval persze, lehetne a párod is figyelmesebb, illetve te is kommunikálhatnád a vágyaidat jobban, de abszolút igazságtalan másokhoz hasonlítgatni a groupchatbe hányt dolgok alapján.

Főleg, hogy azt is tudod, a párodnak kevesebb szabadideje van, mint a home office-osoknak.

Ha neked nem elég az, amit a párod nyújtani tud, akkor szakíts vele.

Az meg, hogy te 15 ezret költöttél az ajándékára az egyéni szoc problem. Ha te cserébe ugyanennyit várnál el, akkor legközelebb határozzatok meg egy budgetet. Te meg ne azért adj ennyiért ajándékot, mert amúgy te is ennyiért akarsz kapni.


Szóval oké, hogy figyelmesség, de a pasik olyanok, hogy ha pofán vágod őket se vesznek észre dolgokat, el kell nekik mondani. Szóval legközelebb mondd el, hogy mennyire szeretsz virágot kapni, és ha akkor se kapsz, majd akkor már lehet bosszankodni.

2021. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kommunikálok felé mindent. Szerencsére nem a játszmázós típus vagyok, ami zavar, azt elmondom egyenesen és nyíltan.

Szerintem őt ismerve valentinnapra már csak a snassz ajándék elkerülése végett sem hozott virágot, mert amúgy tényleg rendszeresen vesz, meg is lepődtem, hogy pont ezen a "jeles" napon mást hozott. Szóval lehet ez áll mögötte.

A nyakláncról nem tudok mit mondani, nyilván nem kérem meg, hogy kicsit többet költsön rá, nekem teljesen evidens volt, hogy évfordulóra valami komolyabbat veszünk.


Ezeket leszámítva jó vele. Szeretem nagyon, gyakorlatilag gyerekkorom óta ismerem és odavagyok érte.

2021. febr. 17. 15:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezért mondják, hogy a facebook egy nagy átverés, amit ha sokat nézegetsz boldogtalan leszel. (Napi egy óra facebookozás már kimutatható volt az emberek hangulatán).


Azok, akik a főzésről posztolnak, lehet, hogy órákat töltenek azzal, hogy felállítsák a párjuk cerkáját, vagy a párjuk nélkülük meg sörözni, vagy öt év múlva meg fogja őket csalni, és ez mind nem látszik, csak rosszul érzed magad.


Ha boldog vagy a párod mellett, akkor ne érdekeljen, és én javasolnám, hogy kevesebbet nézegesd a chatet, ha boldogtalanná tesz.

2021. febr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

De ha kapsz virágot máskor, meg amúgy nincs vele baj, akkor mi a probléma? Miért kell máshoz hasonlítani? Jó, évfordulóra elb-szta a dolgot, de hát mindenki jár így.

Lehet a párod bármilyen tökéletes, úgyis lesz olyan post, ahol a pasi majd olyat csinál, amit ő nem és akkor majd azon megy a sértődés. Teljesen fölösleges máshoz mérni, mert a mások posztjai is vagy igazak vagy nem.

2021. febr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt nincsenek súlyos problémák is igen, van amit te fújsz fel. Olvasgathatnád itt más nők kérdéseit, panaszait és látnád hogy rengeteghez képest kifejezetten szerencsés vagy.


Ez mellett lenne pár dolog, amin javíthattok persze.

-Egyrészt ezt tudatosítani kell őbenne, hogy most már nem otthon lakik ezért olyan dolgokkal is foglalkoznia kell, amikkel otthon nem kellett. Meg kell mondanod neki, hogy meg kell tanulnia takarítani és minimálisan főzni is

-Az ajándékokkal kapcsolatban is van benne némi remény, nem veszett ügy a srác. Őt valószínűleg az ajándékok egyáltalán nem izgatják (se kapni, se adni). Sok ilyen ember van, hogy máshogy fejezi ki a szeretetét, nem ajándékokkal és ezek amúgy hidegen hagyják. Erről is beszélhetnétek, hogy te érted, hogy ő ilyen, de neked fontos ez és hogy öljön bele ebbe a mostaninál több figyelmet és gondolatot, amikor ajándékozásról van szó.


De mondom, olyan grandiózus problémáitok hidd el nincsenek szerencsére.

2021. febr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

A vélemenyem bövebben.

En agyhúgykövet kapnék töled!

2021. febr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon cuki a srac.Latszik, hogy igyekszik. Ha otthon az anyja nem tanitotta meg semmire,ne vard,hogy egyik naprol a masikra hazitunder lesz belole.A stilus,ahogy irsz-beszelsz rola,szamomra eleg kiabrandito.Ha igy folytatod,tiz ev mulva egy zsembes hazisarkany leszel.Mindezt a masik kiirt kerdesed alapjan mondom.
2021. febr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hollófernyiges ***** válasza:
Ha legközelebb egy incel panaszkodik, hogy nincs barátnője, ezt a kérdést linkeljétek be neki, hogy rájöjjön, nem is olyan rossz neki.
2021. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!