Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, hogy bennem van ez a félelem, szorongás érzet?

Figyelt kérdés

A párommal az egyetemen ismertük meg egymást, végeztünk már és szeretnénk munkahelyet találni, valahol letelepedni együtt. Azonban én is és ő is nagyon családcentrikus, így nagy problémát jelentett hol fogunk élni, mivel a lakóhelyünk 3 órára van egymástól autóval, autópályán keresztül.


A párom ragaszkodott az ő szülőhelyéhez, mert neki már ott vannak megkezdett munkái. Belátom és megértem, csak számomra nagyon nehéz a leválás a szüleimtől.


Kérlek ne értsetek félre, nem arról van szó, hogy a szüleimmel akarok egy házban élni, de sokszor ha eszembe jut, hogy milyen távol lesznek, hogy semmiben sem fogok tudni nekik segíteni, mi lesz majd ha betegek lesznek. Mindig azt terveztem, hogy ha összeházasodom viszek gyakran a finom főztömből a szüleimnek, hogy mindennap beköszönök nekik legalább egy 10 percre, mert megérdemlik, hogy majd a kisbabánkat ők is sokat láthatják, ha majd lesz.


Eddig nem voltak ilyen félelmeim, de ahogy közeledik, hogy meg kell tennünk ezt a lépést elkezdtem nagyon szorongani, félni, idegeskedni.


A szerelmem nagyon szeretem. A legcsodálatosabb, legszeretőbb férfit látom benne. Aki csodás férj és apuka lesz egyszer ebben biztos vagyok.


Érzem, hogy a szüleim elfogadják a helyzetet, de apukámon sokszor látom, hogy titkon sértett és félek, hogy ez idővel jobban ki fog rajta teljesedni, hogy miért nem maradtam itthon, miért nem válaszotottam itt valakit és miért nem jöttünk inkább ide.


Sokszor érzem, hogy pszichológushoz kellene mennem megbeszélni ezt a témát. Tudjátok ott nekem nincs senki. Csak a párom. Tudom sokan élnek így, gyereknek gondoltok még, mert ilyeneket mondok, de ez az érzésem őszintén.


Azért írom ki ezt a kérdést, mert segítséget szeretnék kérni Tőletek. Örülnék, ha valaki tanácsolna nekem valamit, mert nagyon ambivalens érzéseket érzek. A fájdalmam erős, mert imádom őt és vele akarok lenni és családot alapítani, de mellette szívszorító, hogy testvérem, szüleim, mindenkim aki páromon kívűl van elveszítem.



Tudom nincs ez teljesen így, hogy elveszítem őket és ők is engem, de csak kb. 3 hetente fogjuk tudni egymást látni a családommal. Úgy érzem az nagyon kevés.



Kérlek ne bántsatok azzal, hogy gyerek vagyok még, mert már nem vagyok gyerek. A korom nem írom, mert felesleges...

Hiszen úgy gondolom akárhány éves lennék ez az érzés bennem lenne, hisz szinte mindenkim több száz kilométerre lesz tőlem.


Ha valakinek kicsit több élet tapasztalata van. Járt már ebben a cipőben. Nagyon szívesen elolvasom válaszát, tanácsàt.


Sokszor agyalok mi lett volna HA szakítunk és mindketten visszamegyünk ahonnan jöttünk. Vagy Ha együtt maradunk.


Nagyon nehéz kérdés ez számomra, mert maximálisan szeretem őt.


Kérlek segítsetekm



2021. márc. 9. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:

A szakembert támogatom, de nincs veled gond. Nem ismered a jövőt, teljesen új környezetbe mennél, ha jól értem ráadásul először költözöl el és válnál le, természetesek ezek az érzések benned. A pszichológust azért javaslom, mert megtudnád valakivel rendesen beszélni ami benned van, kiadni magadból, segítene tisztábban látni az aktuális helyzeteket.


A szorongás is természetes, szinte mindenkiben benne van valami miatt, általában azzal kapcsolatban, amit éppen veszélyesnek érzünk az életünkben, pl. a bizonytalanság vagy az ismeretlenség okán.


A gondolataid is teljesen rendben vannak, főleg ha jó a kapcsolatod a családoddal. Igényektől függ milyen gyakran akarod látogatni őket, de azért ez a napi nem valószínű, hogy összejön, ha nem melléjük épültök. Mondjuk napi szinten vinni a főztödből kicsit fura, de érződik hogy gondoskodnál róluk, gondolsz rájuk, nem akarod magukra hagyni őket.


Erősen kétlem hogy jól éreznéd magad ha bevállalnád ezt a lépést, szinte biztosan szenvednél és megbánnád, ahogy sokan mások is rajtad kívül. 6 óra út oda-vissza, hát az 3 hetente se nagyon fog jól esni munka mellett, ha meg tanulás is van mellé, lehet egy évben egyszer látod csak őket. Könnyűnek tűnik ezeket az időket megoldani, de nem az. Mindenkinek megvan a saját élete, a gondjai, a dolgai, a saját szociális élete, kikapcsolódásai, a teendői, amik időt vesznek el. A fél órára lévő rokonaimmal kb. évszakonként egyszer találkozunk, mert így tud kijönni mindkettőnknek. Az egy városban lakó ismerősökkel lehet csak évi 2-3x. Az ország másik végében élő, 5-6 órára lévő rokonokkal csak temetéseken találkozok olyan 10 évente.


Persze könnyű mondani hogy arra szánsz időt amire akarsz, de az időd az egyik legfontosabb dolog az életben. Egy gyors számolás, 3 heti ingázással csak az út évi kb. 104 órát venne el, és akkor a macerákról, kemény költségekről és egyebekről még semmi szó nem esett. Említettél gyereket a jövőben, őt nem fogod tudni vinni hozzájuk ilyen gyakorisággal, terhesen pedig még kevésbé.


A napi találka és a 6 órás oda-vissza út sem az igazi; egyiknél nem válsz le érzelmileg és nem tudsz önálló lenni, a másiknál túl nagy a távolság és teljesen elszakítod magad tőlük.


A barátod olyan, mintha számításba se venne téged. Azt mondod mindketten családcentrikusak vagytok, de azért az ő szava számít és hozzá "kell" menned, az ő szülővárosába. Miért is? Neked nincs életed a te lakóhelyeden, neked nincsenek ott kapcsolataid? Tudja hogy te is kötődsz a családodhoz, akkor mi is ez a laza eldöntött kérdés? Vajon ő örülne ha 3 órát kellene utazni hozzájuk? Biztos lehetsz benne, hogy nem és ahogy a valóság is mutatja, nem menne bele.


Kétségbeesés is érződik rajtad, nyilván nem akarsz elmenni ilyen messzire, de közben összekötnéd vele az életed. Csak ez a kettő nem fog menni együtt, hozni kell egy döntést, ami úgy látszódik az írásod alapján, hogy erősen a nem felé húz. A szorongásod egyik fő oka, hogy ezt nem mered kimondani, mert mi lesz ha ezzel vége lesz a kapcsolatodnak (valljuk be, vége lesz). A másik valószínűleg az elszakadás tőlük, nagyon félsz a világtól és hogy mennyire tudod megállni a helyed nélkülük, illetve hogy ők mit kezdenek nélküled. Azért azt tegyük hozzá, hogy felnőttek vagytok gondolom mindannyian, neked is kell majd lennie egy saját életednek. Nem azt jelenti hogy ki kell ebből zárni őket, sőt, de amiatt nem kell bűntudatot érezni, hogy kirepülsz a fészekből. Normális, természetes dolog ez is.


Felhoznám még egyszer egy gyerek érkezésének lehetőségét is, amiről írtál. Valamiféle megoldás lehet, ha nagyjából egyenlő távolságban vagytok a két családtól, ami segítené a kapcsolattartást, de egyrészt egy kb. másfél órás út még mindig nem kevés, másrészt mindkettejük segítsége így kiesik. Egyedül leszel a gyerekkel, nem tudsz kihez fordulni, nem tudsz kitől segítséget kérni, valódi érzelmi támogatást kapni. Ez tényleg egy nagy dilemma, de mint kívülálló, nem látom hogy ennek a kapcsolatnak tud jövője lenni.

2021. márc. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget és hogy időt szántál rám. Nem megoldás a félút szerintem sem. 1,5 óra autópályán ugyanúgy rengeteg és sokba van. Akkor meg tényleg minden hétvége utazásról szólna egyszer hozzájuk egyszer hozzánk, meg tényleg senkink nem lenne, csak mi egymásnak és egyikőnk se lenne boldog.


Igazán viszont nyilván ő boldog ott, én meg itt.

2021. márc. 10. 10:18
 3/3 A kérdező kommentje:
Majd akkor keresek egy pszichológust. 4 éve vagyunk együtt egyébként.
2021. márc. 10. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!