Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet feldolgozni azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet feldolgozni azt, ha elmúlik a "rózsaszín köd"?

Figyelt kérdés
3 éve van párkapcsolatom, ebből kb 1 hónapot voltunk külön, mikor 2 évesek voltunk. Azután sikerült elérni a kapcsolat elején kialakult szenvedélyes, mindent megmozgató lángot. Rajongtunk egymásért. Ez idővel elmúlt mindkét alkalommal, persze szeretjük egymást, de egész más az egész, és nagyon nehezen viselem, arra vágyok, ami az elején volt. Tisztában vagyok vele, hogy ez természetes, sok tudományos cikket is olvastam erről, de arról nem esik szó, hogy ezt hogy lehet feldolgozni. Ezzel csak nekem van ekkora problémám?
2021. márc. 10. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Hát mivel nő vagy, muszáj szélsőséges érzelmi állapotokat megélned. Lásd vagy köd van, vagy kétségbeesés.

Feldolgozni? Nem fogod tudni. Innen kezdődik h a nő mindenbe is beleköt, veszekszik, miabajsemmizik, csak h vmi izgalmas érzelembomba hasson rá. Aztán megy a csodálkozás ha levannak cserélve olyanra akivel jó együtt. Akinek a kapcsolat minősége számit, a párja hogyanléte, nem a hullámvasútra vált jegyet újra és újra.

2021. márc. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tanultad meg még értékelni a biztos "megszokottságot".

Ilyenkor szoktak az emberek továbbállni, sajnos van abban valami, amit az első mond.

Vagy problémák lesznek, vagy elkezded keresni másnál az újdonság varázsát.

2021. márc. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a megszokottságot, nem érzem hogy annyira rózsaszin köd lenne, szerintem realisan látom a páromat. Nekem jó az érzés, ezen sosem problémáztam.
2021. márc. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Gyerunk lepontozni.

A szenvedelyes szerelem, ami amugy hosszutavon faraszto is volna, az szerintem ilyen formaban csak egy uj szereplovel elheto at ujra. A meglevo tars irant erosodhet a szeretet, kialakulhatnak uj, mas minosegu kotodesek, de ez a langolo vagyakozas szerintem kialszik vegleg.

2021. márc. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot tehetsz.


1. Megbeszéltek egy nyitott kapcsolatot, és akkor bejöhet az az újdonság érzése. Nyilván kérdés, hogy ezt akarja-e bármelyikőtök.


2. Megtanulok értékelni azt, amid van. Én életemben egyetlen egyszer tapasztaltam meg, hogy milyen eszméletlenül szenvedélyesen szerelmesnek lenni: a párommal. Gyönyörű időszak volt, és nem mondanám, hogy nem kívánnám vissza néha egy-egy rövidebb időszakra, de ha belegondolok, hogy ezt valaki mással kellene átélnem: nem kéne. Hálás vagyok a páromnak, hogy ezt átélhettem vele, de még csak vissza sem mennék az időben, mert arra gondolok, hogy akkor mi nem lenne: nem lenne ez a nagyon mély szerelem közöttünk, nem ismernénk egymást ennyire, nem csiszolódtunk volna így össze még ennyire. És ha leülünk egymással szemben, és hosszan nézzünk egymás szemébe, bármennyire is nyálasan hangzik, most is tudom érezni a pillangókat a hasamban és túlcsordulunk mindketten az érzésektől. Szóval igen, "elveszett" valami, ami soha nem fog úgy, abban a formában visszatérni, de cserébe kaptam valami sokkal jobbat és többet.

Szerintem így lehet "feldolgozni".

2021. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a te esetedben nem csak a köd múlt el... Ha olyan a kapcsolat, "fel lehet dolgozni" és nincs nyűglődés ezen, észre sem veszed, csak megy tovább az élet.
2021. márc. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam sincs rózsaszín köd, hanem van helyette egy sokkal mélyebb érzelem. Ami sokkal több.

Igazából, engem marhára nem értettek meg a barátaim, mikor erről volt szó.

Rákérdeztek, hogy szerelmes vagyok-e. Hát nem vagyok. Abban az értelemben nem, mint mikor valakit megismersz és belebolondulsz, és nem tudsz koncentrálni semmi másra, mindig minden gondolatodban ott van stbstb.

De én így definiálom a szerelmet. Nekem ez is benne van.

És ebben az értelemben nem vagyok szerelmes.

Ugyanakkor kaptam valami sokkal többet, amitől mégsem megy el az eszem. :)

2021. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Lunora ***** válasza:
73%

Huuu. Nagyon lehozóak itt a kommentek.


A szerelem mint olyan, egy állapot. Az újdonság varázsa. Általában 2 év múlva elmúlik. Ezalatt kell annyi emléket összeszednetek együtt, ami végül kitart, míg a halál el ne választ.


2 év után végre tudsz magaddal is foglalkozni, a saját gondolataiddal, terveket szőni a másikkal vagy saját magad megvalósításán törekedni. Mikor a szerelem elmúlik, a feltétel nélküli szeretet kell, hogy átvegye a helyét. És ez sokkal erősebb mint az,hiszen már ismered párod minden hibáját, de te újra őt választod, annak ellenére, hogy már reálisan látod őt...


Ez egy új fajta, sokkal erősebb kötelék. Ne akarj ismét szerelmes lenni, mert elmúlik. De ez a kötelék megmarad, mert ez egy döntés

2021. márc. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

egyesek a jódolgukban...


Úristen én mit meg nem adnék végre először életemben egy beteljesült szerelemért.


25f

2021. márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vissza tud jönni, csak kell hozzá valami változás. Nekem már volt 1x ilyen. Kb. 2 év után megtetszett más.(Nem volt semmi, mielőtt félreértenétek.) Viszont, akkor ugrott be, hogy ez, hogy lehet? Eddig észre se vettem, hogy más emberek is élnek ezen a bolygón 😂Arra jutottam, hogy én már nem is vagyok szerelmes, szeretem nagyon, de már olyan megszokott. Ugyanolyan szörnyen éreztem magam, mint te. De ez csak pár napig tartott, utána újra szerelmes lettem. Emlékszem, az utolsó napig is úgy volt, hogy amikor otthon voltam és annyi volt az idő, hogy tudtam, lassan érkezik, már semmit se tudtam csinálni, se olvasni, se tévézni, se semmit. Amikor Megzörrent a lift, már a hasamban dobogott a szívem, mert tudtam, hogy jön 😀Tiszta nyálas, tudom, de az a baj, hogy az óta is csak ilyet szeretnék, nem tudok kevesebbel megalkudni.
2021. márc. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!