Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan haragszik a párom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan haragszik a párom, hogy autó helyett, sírhelyet és sírt fogok magamnak készíttetni, hogy ha valami történne velem, ne a szüleimnek kelljen fizetni a temetési költségeket?

Figyelt kérdés

Váltottam egy sírhelyet, 25 évre, megkerestem egy sírkőműves vállalkozót, csináltattam sírt is.Plusz egy jó adag lové félrerakva, ha véletlen baleset vagy betegségben meghalnék(ami manapság könnyen előfordulhat),ne a szüleimre háruljon ez a hatalmas anyagi teher.

Anyunak elmondtam, ő azt mondta rám bízza hogy akarom, de felelősségteljes döntés volt amit csináltam.

Erre a feleségem otthon akkora balhét rendezett, hogy egész este csak ezt hallgattam.

mert neki a kocsi kéne, most jajj hogy lesz kocsi.

nagyvárosban élünk, 10 évig jó volt a villamos, meg a taxi, mert frekventált helyen lakunk.

Most meg jött ez a dráma, ahelyett hogy ő is ezt csinálná mint én, mert az ő szülei elég szerényen élnek.Mondtam is neki, erre elkezdi hogy nem tudok gondolkodni, mert elszórtam a pénzt.

pedig nem , mert így egy csomó terhet levettem a válláról annak, aki majd intézi a temetésem, ha velem bármi történne.

Amúgy ahol anyuék laknak, vidéken itt még szokás ez hogy sok ember élő korában csináltat magának sírt.

Jogos volt hogy mérges volt az asszony?


2021. máj. 9. 13:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Imádom a kérdéseid, ne hagyd abba pls.
2021. máj. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%

Ha közös kasszán vagyztok, én biztos megbeszéltem volna a helyedben. De hát ez én vagyok.

A feleséged helyében meg nem akadtam volna ennyire ki, mivel amint írod, a tömegközlekedéssel is simán megoldható a mozgás, nem feltétlen szükséges az autó.

Másrészt meg szerinted anyukádékra hárulna a temetésed leginkább nem a feleségedre?

Nekem evidens, ha van egy házastárs, ő intézi. De ez is szubjektív ugye..

2021. máj. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
8%
Feleséget lapátra!
2021. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Már beszéltünk erről, ő azt mondta elhamvasztatna, és egy 50*50 grániturnába zárna.

Mondom nem ezért dolgoztam egész életemben.

Ezért csináltam, hogy vettem sírhelyet.

Ő ezt nem érzi fontosnak.Most a kocsi miatt áll a bál itthon.Miért nem érti meg az nem olyan fontos, mint az ha valamelyikünkkel történne valami, kinek a szülei fizetnék ezt?

Mert nem biztos hogy pont akkor a másiknak lenne elég pénze a ceremóniára.

2021. máj. 9. 13:32
 5/29 anonim ***** válasza:
83%

Életedben nem a halálodon kellene ennyire gondolni. Az autót használtad volna, sőt úgy látszik, szükség is lett volna rá.

Kevesebb az esélye, hogy idő előtt meghalsz, bár ilyen gondolkodással be fogod vonzani.


Én nem veszekednék veled ilyenen, hozzá se mentem volna egy ekkora h.lyéhez.

2021. máj. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%
Ezek után ha meghalnál, a feleséged helyében egy gödörbe borítanálak
2021. máj. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

5-ös,6-os!

szép emberek lehettek.

Gondolom nektek van félrerakva pénz ha egy komplett temetés kifizetésre kerülne, nem rokkanna bele a család utána.

Mert nekem most volt egy ismerősöm, meghalt, feleségének semmi pénze nem volt, gyerek is volt, szülők temették el, de nekik is alig volt erre pénze.

Erre mondta anyám, hogy megért, és felelősségteljes volt amit tettem, rájuk is nézve.

2021. máj. 9. 13:46
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

A hamvasztás a legolcsóbb, és úgy gondolom, hogy ezt a feleségeddel meg kellett volna beszéld és nem csak említés szintjén.

Miután meghalsz olymindegy milyen módot választanak arra, hogy nyugalomra helyezzenek, tehát ezt a hisztit végképp nem értem.

Az autó fontosabb lett volna, a feleséged sem véletlenül szerette volna.

Te pedig megbeszélés helyett mentél a saját fejed után, tehát ez a kapcsolat nagyon jó lehet kommunikáció téren, és még azon is csodálkozol, hogy a felséged a fogalmazásod szerint drámázik.

Te mit csinálsz?

Kommunikáció helyett mész a saját fejed után és még a feleséged a hibás.

2021. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%
Annyira cuki a kérdésed! Néha benne is felmerül hogy felteszek egy-egy hasonlóan jól kidolgozott, ámde angol humorral átszőtt kérdést. Nekem tetszik. Nyáron elmehetek táborba?
2021. máj. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek vagytok, hogy csak 25 évre váltottad meg a sírhelyet?


Ha ennyire azt akartad, hogy legyen rá pénz, akkor berakhattad valami megtakarításba és halálodig kamatozik. A temetésről meg végrendelkezhettél volna, hogy hogy ne hamvasszanak, vagy azt a pénzt anyudékra hagyhattad volna, hogy abból intézzék a temetésedet.


De amúgy az igazi probléma az, hogyha jól értem, akkor nem egyezett a véleményetek valamiben a feleségeddel, ráadásul nem is egy feltétlenül égető problémában, és a közös megtakarításotokból te elintézted, hogy a te akaratod érvényesüljön.


Szóval összefoglalva, hacsak nem vagy halálosan beteg, akkor kidobtál egy rakat pénzt az ablakon, mert 18-20-25 évig bérelsz egy sírhelyet, amire nincs szükséged (a szüleid még élnek, gondolom, hogy 18-20-25 év van köztetek és te is élsz addig).

A közös megtakarításotokat beleforgattad valamibe, amit a feleséged ellenzett.

Helyette tudtátok volna másra használni a pénzt, de évekig kényelmetlenül fogtok élni miatta.

Anyud nem ismeri a pénzügyi helyzeteteket úgy, mint a feleséged, a sír megváltása nagyon előrelátó ötlet, ha amúgy nem kell másra a pénz...

2021. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!