Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjemmel az utóbbi időben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjemmel az utóbbi időben nem értünk egyet az anyagiak terén, sok a vita. Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Én nagyon szegény családból származom, ezért világéletemben spórolós voltam, ő átlagosnál picit tehetősebb családból és nem igazán volt "pénzügyi kultúrája."


Amikor összeköltöztünk albérletbe és közös kasszára kerültünk, sok vita volt köztünk a pénz miatt. Lettek ugyebár kitűzött céljaink, elsösorban egy családi házat szerettünk volna, ezért megbeszéltük, hogy hó elején félreteszünk X összeget házra és a maradékból élünk (közben kimentünk külföldre, és ott azért jól kerestünk, belefért, hogy megéljünk egyikünk fizujából).


A probléma mindig ugyanaz volt: ha a fix összeg elrakása után maradt Y összeg, akkor ő folyton Y+50 ezret akart elkölteni, neki mindig minden egyszerre kellett volna, és mindenből a flancosabb vagy drágább, ami nyilván nem fért bele a keretbe. Emiatt kéthavonta mindig volt egy nagyobb veszekedésünk..


Aztán idővel összecsiszolódtunk, én megtanultam kicsit elengedni magam és kevésbé spúr lenni, ő pedig rájött, milyen jó dolog, ahogy gyűlik a pénz a számlán és elkezdett szintén odafigyelni a pénzre, neki is fontos lett minél többet félrerakni, így a viták is nagyon megritkultak.


Megjegyzem, nem vajaskenyeren éltünk, csak nem fért bele mindenféle luxus, minden évben nyaralás vagy drága kocsi, ennyi.


A lényeg, hogy közben már hazaköltöztünk, sikerült megvennünk hitel nélkül egy szép, de picit felújítandó házat és gyerekünk is született. Az anyagiak miatti viták pedig visszatértek, hiszen egyrészt nem keresünk annyit, mint kint, másrészt nekem a baba miatt kiesett a bevételem egy része, harmadrészt pedig az elmúlt egy évben visszatért a férjemnek az a szokása, hogy túlköltekezne a lehetőségeinken :/


Úgyhogy megint rengeteg a vita... Most mondok egy példát, az elmúlt két hónapban feltöltöttük a telket egy kis földdel, füvesítettünk, vettünk kinti kerti grill, fűnyírót, locsolórendszert csináltunk... És mindenből a legdrágább kell neki, prémiumfűmag 35 ezerért, önjárós akármilyen fűnyíró 90 ezerért, grill 40 ezerért, sosem jó semmiből az egyszerűbb, mint mást embereknek, ami nem lenne baj, ha beleférne a havi keretbe, ha megmutatom, hogy X összeg van a kártyámon és annyi, akkor is hepciáskodik, hogy neki márpedig még ez, meg ez, meg ez kell... Mostanában már folyton mínuszba megyek, pedig ilyen sosem volt korábban :(


És ha azt mondom, álljunk már meg kicsit, ezt vagy azt vegyük meg két hónap múlva, akkor kiakad, hogy utálja az életét, mert csórók vagyunk, nem telik semmire, bezzeg másoknakmásoknak... Egyszerűen nem értem, miért ilyen elégedetlen és ilyen türelmetlen az elmúlt egy évben, pedig szerintem sokan szeretnének a helyünkben lenni és 30 évesen hitelmentes hàzban lakni, szerintem ez is nagyon jó a nulláról indulva, és fontosabb az anyagi biztonság megtartása, pláne gyerek mellett, minthogy 5 éven belül pöpec legyen a ház...


Szóval, már nem tudok mit kezdeni a helyzettel, olyan egyszerűen, mint egy hisztis gyerek, aki nem érti a pénz értékét és nem látja, mennyiből tudunk költeni. Pedig eddig olyan szépen haladtunk együtt, ő is aktív partner volt abban, hogy tudatosan kezeljük a pénzügyeket, most meg ez van és egyre jobban eltávolodunk a sok vita miatt :/



2021. máj. 13. 09:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek a gyerekkorában kell keresnie, hogy mi tört el benne akkor és mitől lett ilyen. Van egy feldolgozatlan (valószínűleg) gyerekkori traumája ezzel kapcsolatban.


[link]


Nyilván ez a cikk nem egy szakkönyv, nem egy szakember, de jó gondolatébresztő arra, hogy a pénzhez való hozzáállásunkat sokszor meghatározza az, hogy honnan jövünk, milyen szüleink voltak, stb.

2021. máj. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kár volt hazajönni.


Egyébként ez érdekes, én is tapasztalom baráti körben is hogy az otthonról hozott pénzügyi kultúra nagyon nagyban befolyásolja az embert.


Én pl egy jó középátlag szinten élő családból származom, sok mindent a nagyszüleim tettek lehetővé de pl anyai nagyapám a paraszti sorból tört ki és bár igen jól élt, magára sose költött sokat.


Szóval én amondó vagyok hogy vannak dolgok amikből megéri igenis a jobb minőséget megvenni mert tartósabb.

De pl (nem tudom mekkora a telketek) de felesleges az önjáró fűnyírő vagy mi, nekünk abból benzines van és teljesen jól működik, plusz egy nagy telket egy óra alatt le lehet nyírni.

2021. máj. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2-es, nekem sem az a problémám, hogy odafigyelünk a minőségre, mert nyilván nem akarom évente cserélgetni a dolgainkat, én azon vagyok ki akadva, hogy mindenből tök feleslegesen vesszük a drágábbat...
2021. máj. 13. 10:09
 4/16 anonim ***** válasza:
3%

Milyen férfi az, aki engedi, hogy a nője intézze, vagy csak egyáltalán beleszóljon, a pénzügyekbe?


Te kérdező, te milyen alapon osztod be az urad pénzét?

2021. máj. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Én megmondanám a férjednek, hogy megértem őt. De x Ft van, az ennyire elég. Ha többet akar költeni, akkor keressen több pénzt. Keressen jobban fizető állást, vállaljon másodállást. Egyébként is nagyobb részben az ő feladata lenne az anyagiakat megteremteni. Ha elégedetlen azzal, ami van, akkor tegyen érte. Nőjjön fel és legyen férfi.
2021. máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Közös ház és pláne gyerek után erre már nincs megoldás, ha ő ilyen akar maradni.

A pénzügyi problémákra két gyakorlati megoldás van: kevesebbet költeni vagy, de leginkább és többet keresni.

Bízd rá 1-2-3 hónapra a pénzügyeket teljesen. Te otthon vagy a kicsivel, vásároljon ő be, vegye meg a hülyeségeit, stb. Legyen teljesen az ő felelőssége.

El kell menni a falig, hogy fizu után álljon a nullán, mert akkor törlesztette a múlt hónap költéseit.

Bár a ti helyzetetekben a hitelkártyát dobnám el elsőnek, meg mindenféle banki hitel lehetőséget.

Ha annyira kell a pénz kajára majd eladja féláron a fűnyírót. Egész addig nem érzi a bőrén, hogy gond van.

2021. máj. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Arra nagyon figyelj kérdező, nehogy valami kölcsönt vegyen fel a férjed. Személyi kölcsönt a te beleegyezésed nélkül is kérhet, viszont ha nem akarja majd törleszteni, azt rajtad is behajthatják, akár válás után is, mivel házasok vagytok. Sajnos ismerek olyan nőket, akik így jártak.
2021. máj. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
nem akarlak elkeseríteni de ez csak rosszabb lesz, az én férjem is iylen. folyton elégedetlen. most még csak a pénz, aztán már mindenbe bele fog kötni. például miért nem tanul jól agyerek, miért nem szerepel sokat, miért bezsél csúnyán, miért nem tud viselkedni, aztán te jössz majd miért nem avyg már szép, fiatal és hamvas, bezzeg másoknak. Tönkre fogja vágni az életed, úgy ahogy az én férjem az enyémet. Gyűlölöm az ilyen irigy, semmit meg nem becsülő embereket. Ahelyett, hogy éltünk volna békében, örültünk volna annak, hogy a gyerekeink egészségesek, nem bénák vagy betegek, mindig ment a hiszti, morgolódás, később már idegkirohanás, kapuzárási pánik, hogy bezzeg ő miért nem jutott el 40 évesen arra szintre, hogy most 20 évces csajokat szedjen fel a bmwjével. Menekülj!!!!
2021. máj. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is hasonló, ezért taktikát váltottam. Alapvetően minuszba azért nem megy, de megtakarítani sem tud, így minden költségünket ő állja, míg az én fizum egy az egyben megtakarításba megy. Ezt ő elfogadta, így mivel külön számlánk van, látja, hogy ez a keret, nincs több. Én pedig nem vagyok hajlandó hozzáérni az én számlámhoz.

Mivel házasok vagyunk, nem kérdés, hogy minden közös, az általam halmozott megtakarítás is természetesen. Amíg nem így csináltuk, addig 2-3 havonta veszekedtünk azon, hogy mire költötte már megint ennyi pénzt és az ő fizetéséből miért nem sikerült félretenni egy fillért sem. Mostmár nincs ilyen gond.

Mivel kevésbé feneketlen a pénztárca szép lassan megtanulja beosztani.

2021. máj. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
mintha csak az en pasimrol olvasnek. Annyi a kulonbseg, hogy az enyem nem is dolgozik :(
2021. máj. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!