Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem mintha két ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem mintha két ember fejével kéne gondolkoznom, változhat ez?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatalon jöttünk össze (18-19) és most kezdünk a felnőtt életbe belépni. Én jelenleg 23 leszek, ő 24.

1 éve költöztünk össze az albérletbe, előtte mindketten otthon éltünk. Különböző családból jöttünk nagyon. Őt a szülei nem vonták bele semmibe nagyon, főztek rá, takarítottak. Örültek, ha otthon volt. Én pont fordítva, kiskorom óta bevoltam vonva a házimunkába, főzésbe.

Ez itt az együttlakás során eléggé kiütközött, hogy én mindig mindent észbentartok (mikor mi volt takarítva, mikor mit főzzünk stb), ő meg elvan. Segít, ha kérem, de különösebben nem mozdul meg magától ilyenekben.


Tündéri kedves, figyelmes, törődő ember. Jobbat tényleg nem kívánhatnék. Csak sokszor azt érzem én kicsit felnőttebb vagyok, mint ő, mert én otthon is gondoskodtam magamról, ő meg nem.


Viszont mivel csak 1 éve élünk a szülőktől külön, lehet ez még változni fog. A hajlandóságot látom, sok dologban változott már meg értem / értünk. Csak amíg engem olyan dolgok foglalkoztatnak, hogy pl. a macska megtépte a függönyt és kéne venni újat, addig őt a zene, gitározás, ilyesmi. Eszébe se jutna ilyesmi, ha csak nem hívom fel a figyelmét rá.

És nem, én sem vagyok ilyen unalmas. Eljárunk sörözni, teraszozni, barátokkal ide-oda, kettesben is randizunk rendszeresen. De én szeretem csinosítgatni, tisztán tartani az otthonunk és néha soknak érzem, mert én is dolgozom mellette.


2021. máj. 25. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Majd megszokod, ilyenek a pasik, mint 1 +gyerek.
2021. máj. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a legtöbb pasit hidegen hagyják az ilyen dolgok. Jó nekik a szakadt függöny is. Az ilyen dekorációs eszközöket általában a nők szeretik cserélgetni. Mondom ezt nőként. 😆 Az én barátom albiban lakott egyedül mikor megismertem. De őt az sem zavarta hogy a kanapé amin alszik olyan szar hogy más már 30 éve kitette volna lomtalanításkor. Ő ilyenekkel nem foglalkozott. Aztán mikor összeköltöztünk akkor is csak én voltam aki ezekkel foglalkozott. Ha rajta múlt volna akkor függönyünk sem lett volna. 😅
2021. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 ezt kicsit megnyugtató volt olvasni :D sejtettem, hogy őket nem érdeklik (vagy legalábbis a többséget) ezek a dolgok, igazából a csinosítgatós részt szívesen magamra vállalom, de közben afelől is én felelek, hogy mikor legyen kitakarítva. Ha én nem csinálnám meg hetente a fürdőt, szerintem hónapokig hozzá se nyúlna. Vagy ha nem porszívóznék ki, ugyanez. Megcsinálom magamtól, mert gyors és precíz vagyok ezekben, aztán puffogok, hogy mindent egyedül csinálok. De baromi fárasztó mindent kérni is, mindent fejben tartani, hogy most erről szóljak, arról szóljak... komolyan egyszerűbb nekiállni egyedül és lezavarni 1 óra alatt az egészet hetente... csak közben meg ilyenkor azt érzem, hogy nem párom van, hanem gyerekem, akire takarítok. Pedig tudom, hogy segítene, csak kérni kell, de nem értem egy felnőtt embert miért kell megkérni, hogy takarítsa a közös otthonunkat?
2021. máj. 25. 15:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Osszatok el a hazimunkat. Akkor lesz az o resze meg tied. Idonkent csereltek, hogy semmibol ne maradjon ki. Ha nem igy teszel, akkor azon kapod magad, hogy ott van a ket gyerek is, a haztartas, meg a 8 ora munka es ki se latsz beloluk. A fuggony meg egyeb temak mar nem munka. Attol lesz egy lakasbol otthon. Bar a ferfiak nem szoktak ezt ertekelni, de amikor szoba kerul, hogy otthon melege, akkor ok is erre gondolnak.
2021. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi negyven felett vagyunk, de ugyanez. Reggel meg kell neki mondanom, hogy mit csináljon meg, mire este hazaérek, és akkor megcsinálja. Ha nem mondom, magától észre se veszi. Szóval ne aggódj, ez olyan tipikus férfi probléma.
2021. máj. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi heti egyszer takarítunk, abban segítek. Meg ha az asszony függönyt akar mosni, akkor leveszem, felteszem stb. De eszembe nem jut, hogy jajj más színű függönyt is venni kéne mert csak... :D (Egyébként se látom rendesen a szineket... :'D)


Ha olyan férfit akarsz, akit érdekel a dekorálás, akkor keress egy meleget. Nekik valahogy van ehhez érzékük. Engem az érdekel, hogy valami működik-e, az hogy hogy néz ki, nem nagyon izgat.

2021. máj. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!