Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A biztonság vagy a mentális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A biztonság vagy a mentális egészségem alapján döntsek a kapcsolatomról?

Figyelt kérdés

Végső elkeseredésemben írok ide. 52/ vagyok.

Férjemmel öt éve alkotunk egy párt és 2,5 éve együtt is élünk házasságban. Ha visszagondolok azóta kezdődtek ha nagyon lassan is a problémák mióta összeköltöztünk.

Ő kamionozik, három hetente van itthon egy hetet. Eleinte hiányzott, de már jó ideje megszerettem egyedül lenni. Pár témában rendszeresen van konfliktus köztünk, nem jutunk kompromisszumra.

Van amiben hasonlóak vagyunk, és úgy érzem ha nem is vagyok szerelmes már, még szeretem őt.

Jó hogy van nekem, ha nincs itthon olyankor egész jól elbeszélgetünk telefonban.

Ha itthon van akkor lehangol mert mindig ugyanazt csináljuk és ugyanakkor reggeli, vacsora. Ebéd legyen. Szex legyen mert különben haragszik rám és érezteti a viselkedésével hogy nem ilyen házasságra számított. Ha meg készül el, akkor 1,5 napig a konyhában főzök hogy legalább az első héten legyen mit ennie. Ezt ő igényli.

Eljátszottam már a gondolattal hogy külön költözöm tőle valahova.

Amiatt, mert már hetek óta nem várom haza, sőt mikor érkezik már előtte egy nappal borzasztó feszült és lehangolt vagyok.

Már nem is hiányzik hogy itthon legyen, sokat vitatkozunk, és hát hozni kell a formám ellenkező esetben részéről nincs kedvesség felém.

Azt érzem felemészt ez a helyzet, lassan depis leszek és párszor szédültem is. Gondolom a feszültség.

Emellett az anyagi biztonságom megvan az tény.

Persze ha néha megyünk valahova már alig beszélünk. Otthon sem sokat.

Ha eljönnék marha kockázatosan élnék anyagilag, nem valami sok a fizum.

Nem rossz ember ő, csak nem tudok önmagam lenni mellette.

Ha önmagam lennék akkor nem felelek meg neki. Ez a lényeg.

Mit csináljak, hagyjam el? És ha egyedül öregszem meg? Így viszont rámegy a feszültségre az egészségem. Kérlek adjatok használható tanácsot.


2021. júl. 8. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem éri meg az hogy ne tudj önmagad lenni mellette, hisz szenvedsz. Te nem azért élsz, hogy őt kiszolgáld szerintem, és nekem ennyi leírás alapján ez olyannak tűnik, csak (ki)használna, a te érzéseis nem számítanak. De igazából te is kihasználod, ha anyagilag jobb helyzetben lennél már nem lennél vele gondolom.
2021. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%
Ha még 20-on éves kis pu#ci lennél simán lelepnél de ilyen vénasszonyként én is azt javaslom hogy ne. Rossz helyre tetted szét anno.
2021. júl. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az miért biztonságos, ha tönkremegy a mentális egészséged?

Még anyagilag is többet buksz rajta, ha pár év múlva terápiára kell járnod. Rengeteg embert ismerek, aki állami ellátást vesz ugyan igénybe, a munkából ugyanúgy kiesik közben. A magándoki pedig nem olcsó.


Ha veszélyben a mentális egészséged, akkor nem mondhatod, hogy biztonságban vagy.

2021. júl. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1-esnek: igazad van. Szenvedek. És tényleg nem lennék már vele ha mondjuk nyernék a lottón. Ám mentségemre szóljon szerelemből költöztem hozzá, és egy életre terveztem vele. Aztán jöttek a kötelező dolgok. Az ezek miatti feszültség bennem.

3-asnak: neked is teljesen igazad van. Egyben pont amit leírtál attól is félek, ha később lerobbanok egészségileg egyedül nehéz.

Bár férjem is csak anyagilag segítene hiszen itthon sincs legtöbbször.

Amúgy tagadja, de neki teher lenne egy beteg ember, neki az jó aki használható.

2021. júl. 8. 16:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!