Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom nem tudja elviselni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nem tudja elviselni, hogy később szeretném megcsinálni a házimunkát, folyamatosan szemrehányást tesz, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

30-as éveihez lassan közeledő férfi vagyok, a párommal 7 éve vagyok együtt, abból kb 2 éve nálam él. Ő is hasonló korú. Nem volt egy határvonal, amikor megbeszéltük az összeköltözést (szeretek magam lenni), csak egyszerűen praktikusabb volt itt lennie, mert nehezen megoldható volt az utazás, egyre többet maradt nálam, és végül már itt lakott. A szüleim házában élünk, ők külföldön vannak.


Beköltözése előtt pár évvel én már itt éltem és egyetemista koromban is elég sokat laktam magam, megvan a tempóm, a szokásaim, mikor takarítok, mik a prioritásaim a teendőimben (erősen hobbi-centrikus vagyok). Mostanában elég sokat veszekedünk az miatt, hogy ő veszi jobban ki a részét a házimunkából. Otthonról dolgozik (saját vállalkozást csinál), én 8 órában egy irodában. Mire hazaérek, általában minden el van rendezve, ami pozitív, viszont folyamatosan lehord, hogy nem vettem észre ezt-azt, miért nem én csináltam meg előző nap bizonyos dolgokat.


Az összeköltözés elején a házimunkákat magam végeztem, a saját tempómban, ami őszintén néha tényleg egy picit kényelmes, de azért rendre meg volt minden csinálva. Ő ekkor még csak "vendégeskedett", majd egy ponton magától elkezdte megcsinálni a teendőket, takarítás, főzés, stb. Én sosem kértem, hogy csinálja meg ezeket, a saját feladatomnak tartottam. Azóta ha valamit nem az ő tempójában (azonnal) csinálok meg, vagy valami felett elsiklik a figyelmem rögvest megharagszik. Egyébként is rosszul viselem, ha valaki haragszik rám, ezért tőle ez még rosszabbul esik. Igazságtalannak érzem, mert sosem kérdezett meg arról, hogy ez a tempó, amit ő diktál nekem megfelel-e, ráadásul nem is közös a lakás, a szüleim háza, elvileg nekem kellene megmondanom, hogy mit hogyan (nem vagyok ilyen, sokkal megalkuvóbb ember vagyok). Akárhányszor felhozom a témát, veszekedés lesz belőle, szerinte neki van igaza, hogy semmi nem várhat, és, hogy miért nem a házimunkákkal foglalkozom, a hobbimra meg amikor lesz idő. Le szeretném tisztázni, hogy én sosem ilyen ember voltam, a saját dolgaim részesítettem előnyben, mert terveim vannak az élettel, a hobbim tárgyát próbálom naggyá tenni, így tudok haladni, a többi mindig is csak másodlagos volt.


Próbáltam magam összeszedni, gyorsabban megcsinálni ezeket a dolgokat, de úgy éreztem magam, mint egy robot, nem jutott idő a dolgokra, amiket szeretek és amiben építem magam. Igazából annyira nagy változáson a ház sem ment keresztül, lakható heti 1 porszívózással is a 3 helyett. Mondtam neki, hogy nekem nem baj, ha ő is lazít, nem robotol folyamatosan, amikor egy pici ideje is van, de neki ez nem opció. Azt állítja, hogy az egész napja elmegy arra, hogy megcsinálja azt, amit én nem teszek meg (itt azért hozzátenném, hogy szeret túlozni), ezzel őt hátráltatom a saját dolgaiban. Úgy érzem, hogy ez nem igaz, mert ő is hagyhatná a dolgokat és részesíthetné a vállalkozását előnyben, nem enne meg minket a kosz akkor sem, mert nagyságrendekkel rendezettebb környezetben élünk, mint sok közeli ismerősöm, a házimunka megvár.


A problémára lassan rámegy a kapcsolatunk, mert már nem szeretek hazaérni, hallgatni a szemrehányást, hogy nem söpröttem le a balkont, folyamatosan frusztráltak vagyunk és akárhányszor szóba jön a téma, úgy érzem nincs hely az én véleményemnek, nem élhetem az életem úgy, ahogy szeretném, mert folyamatosan mérges rám érte. Nem bírom már tovább, nyugalmat szeretnék.


Mit tanácsoltok?



2021. júl. 13. 11:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Nehéz ügy. Nem arról van itt szó hogy neked vagy neki van igaza, hanem hogy ezen a területen nem illetek össze. Én egy nagy beszélgetést javasolnék, ahol próbálod benne tudatosítani (lehetőleg veszekedés nélkül) amit itt leírtál, hogy te így állsz hozzá és tőle sem várod el, ami egyébként korrekt hozzáállás. De ha őt zavarja, úgyis meg fogja csinálni. Esetleg lehet még, hogy mivel te egész héten dolgozol, bevállalod, hogy szombat délelőtt mindenképpen végig porszívózod a lakást, és mondjuk te főzöl néha. Vagy minden este elmosogatsz vacsora után, az nem olyan időigényes. Vagy bármi mást amit egy (vagy több) konkrét naphoz kötsz és aznap, akkor meg is csinálod. Aztán ha őt zavarja hét közben és szerdán is fel akar porszívózni, tegye. De a szombat délelőtt a tiéd. Vagy hét közben egy este, mondjuk szerdán kisikálod a fürdőszobát. Ha megvan a napja és az ideje, akkor nem róhatja fel neked, a többi dolgot meg csinálja ő, ha zavarja.
2021. júl. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Csajod keményen felvette a mártír szerepet bro. Ez később csak szarabb lesz így, annak ellenére, hogy elég régóta együtt vagytok.
2021. júl. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit tényleg lustának hangzol aki halogat. Én is ilyen vagyok hehe. Majd később, majd máskor.. Aztán áll a kosz:D Teljesen átérzem amúgy, mert én is úgy érzem, hogy elmegy vele a szabadidőm. Viszont, a kapcsolatunkban nálunk ez úgy működik, hogy mindenki azt csinál amit akar. Nem lennék ilyenekért képes leállni veszekedni. Ha nagyon megakarod oldani a dolgokat, próbáld ki, hogy ketten takarítanátok együtt mondjuk zenére, hülyéskednétek stb., a lényeg a jó hangulat és lehet egy idő után már tökre élveznéd is. Vagy,ha neked ez nem pálya akkor állj a sarkadra. Megmondod, hogy már pedig ez van. Vagy alkalmazkodik vagy kalap kabát viszlát..
2021. júl. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
#3 Igen azt elfelejtettem hozzátenni, hogy azt is megbeszélheted vele, hogy legyen hétvégén nagy takarítás, mert munka után neked ez nem fér bele.
2021. júl. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Dobd ki. Én is egyedül élek. (Olyan kupiban amiben akarok.) Nem tudnám elviselni hogy valaki beszólogasson.
2021. júl. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan emberek, akik megcsinálnak dolgokat, házimunkákat, stb., aztán jön a szemrehányás, hogy bezzeg ő megcsinálta helyetted meg elment vele az ideje, pedig senki sem kérte és várta el tőle. Beszéljetek erről, de nekem az a tapasztalatom, hogy egy ilyen ember szeret mártírt játszani, nem igazán változik. Ő otthon van, látja, zavarja, megcsinálja, nem tud várni vele.
2021. júl. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jobb előbb elvégezni a kötezeő dolgokat és utána nyugodtan figyelhetsz a hobbidra. Ugyanakkor megkérdezhetnéd a barátnődet, hogy miért él veled, ha ennyire elégedetlen veled. Gondolja át, hogy tényleg nem tudna-e kicsit lelazulni a kedvedért. Te pedig gondold át, miért tűröd az állandó cseszegetést, és hajlandó vagy-e változni, hogy a barátnőd komfortosabban érezze magát. Teljesen mindegy, hogy kinek a lakása, együtt éltek benne. Mind a kettőtöknek jól kellene érezni magatokat.
2021. júl. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló lehet a problémàtok mint nàlunk, szerintem nem azonos az elképzelésetek a rendről és tisztasàgról. Egy két ruha itt ott elszórva pàr koszos pohár és tálca ami nem egy oran belül hanem csak màsnap kerül elmosogatàsra. Van akinek ez frusztraciot okoz van aki gond nélkül elmegy mellette. Nyilvàn akit zavar az igyekszik azonnal felszámolni a káoszt, így folyamatosan frusztralt lesz amiert csak ő dolgozik. Beszeljetek meg, hogy mi a közös elképzelés (mintha egy apartmanhàzat vagy éttermet vezetnétek) és a kiosztott feladatokhoz mindenkinek tartania kell magàt. De nálatok elsősorban pont a közös megegyezés hianyzik.
2021. júl. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Mint ahogy felismertétek, valóban olyan ember vagyok, aki szereti a dolgokat halogatni, de végül mindig minden el van végezve. Engem nem zavar egy kis mosatlan, ami pár napig áll, végül úgyis odaállok és megcsinálom. Az zavar, ha ezt valaki előbb megcsinálja kérés nélkül és később szemrehányást tesz érte.


Egy ideje én is ezen gondolkodom, hogy miért tűröm el az állandó cseszegetést. Próbáltam vele erről beszélni, mikor összezörrentünk egy ilyenen, de teljesen őrültnek néz, hogy én ezt máshogy gondolom - meggyőződése, hogy ezt csak úgy lehet, ahogy ő akarja. Nem egy nyugodt lélek egyébként, ahogy az írásból azt ki lehetett következtetni, inkább hirtelen, haragtartó, bocsánatot nem kér (de nem is látja úgy, hogy kellene).


Hogy miért élünk együtt még? Ezek a dolgok miatt már szóba jött a különélés, igazából én szerettem volna, ha maradunk, úgy gondoltam megpróbálok változni, mert akkora károm nem származhat abból, ha kicsit komolyabban veszem a ház körüli dolgokat, de egyszerűen nem megy, nem érzem úgy jól magam, folyton a hobbimra gondolok, úgy érzem semmi sem jó, és van egy pont, amin túl nem vagyok hajlandó én sem menni - szeretném az életem úgy élni, hogy jól érezzem magam.


Az a gond, hogy ezen nem tudunk közös megegyezésre jutni.

2021. júl. 13. 12:01
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem neki inkabb az a baja, hogy ez a “meg van a magam tempoja” duma nagyon gyerekes.

Most pl. Kepzeld el ha tovabb leptek a kapcsolatban, szuletik egy gyereketek, aki epp osszeszarta magat, te meg csak ulsz a hobbid felett, mondvan, jaaj meg van a magam tempoja...

2021. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!