Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem hagy szóhoz jutni, miért van ez?

Figyelt kérdés

Nem egy nyelven beszélünk, én azért elég jól beszélem a nyelvét, persze nem anyanyelvi szinten, biztosan ejtek 1-2hibát. A lényeg, hogy bármikor amikor találkozunk ismerősökkel vagy új emberekkel csak állok mellette és mosolygok mint a tejbetök. Az elején próbáltam becsatlakozni a beszélgetésbe de ha elkezdek mondani valamit akkor a 2.szavam után közbevág, persze sokkal hangosabban és elkezdi mondani a magáét. Nagyon megalázó. Inkább már meg sem szólalok. Egyébként másokkal is ezt csinálja, nem csak velem. 14év korkülönbség van köztünk. Természetesen szoltam már neki de nem is emlékszik, hogy belevágott volna a szavamba, bocsánatot kér ha így történt. Mindig remélem, hogy megváltozik de amikor ott vagyunk, hogy újra beszélgetünk valakivel/valakikkel, akkor ugyan úgy megismétlődik ez. A huszas éveim elején járok, mostanàban alakul ki a személyiségem, nem hinném, hogy ez pozitív irányba vinné. Tudom, hogy nem velem van a baj, hanem vele de mégis úgy érzem ezek után, hogy a szavam nem ér semmit + önbizalom romboló.

2éve vagyunk együtt, szeretem nagyon. Viszont ez nekem egy nagyon fájó dolog. Próbáltam sokszor elmondani neki, bár szerintem ez egy annyira alap emberi dolog, hogy nem vágunk egymás szavába! Szakítani meg ezzel az indokkal elég vicces de elgondolkoztam rajta. Nem segít, ha beszélek vele mert engem állít be bolondnak, ő sosem emlékszik ilyenre. Bármi ötlet, hogyan tudnék rávilágítani a hibájára?

Amikor éppen belevágott a szavamba, akkor is rászóltam, csak azt mondta, bocsi de újra és újra megtörténik


2021. júl. 15. 02:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a párod fejlődésképtelen ezen a téren. Bocsánatot kér, meg "nem emlékszik rá" ezek egyszerű kifogások arra hogy a világért sem fog megváltozni senki kedvéért sem.

Teljesen igazad van abban hogy ez nem jó irányba viszi a személyiséged fejlődését.

Csodálom hogy ilyen kitartó és türelmes vagy vele, én össze sem jönnék ilyen férfival. Valószínű hogy a kiforrott korosztálya beli nők el sem viselik ezt a viselkedését.

Ne hagyd magad, minél többször figyelmeztesd amikor nem hagy szóhoz jutni, vagy közbevág.

2021. júl. 15. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Ennek se a nyelvhez, se a korkulonbseghez nincs koze. Es ez olyasmi, ami nem valtozik. Maximum tudatosan megtanulhatna kussolni, de az a rossz, hogy nem figyel, meg se hallja, amit mondasz. Regen sima bunkosagnak hittem, de kozvetlen kornyezetemben ra kellett jonnom, ez mar beteges. Nem azt mondom, hogy autista, de legalabb annyira ez egy defekt. En harag nelkul, de kipateroltam az eletembol ezeket az embereket, mert teljes keptelenseg volt a kommunikacio.
2021. júl. 15. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szólj rá akkor amikor közvevág, ha továbbra sem változtat akkor hagyd ott mert önbizalom hiánnyal fogsz küzdeni nem éri meg
2021. júl. 15. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
9%

Azt kell mondani neki, hogy "ben konuşurken ağzını kapat" :)



37F incel

2021. júl. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Amint a szavadba vagy màs szavába vág, akkor és ott, rögtön, emelkedett hangnemben rászólsz és megjegyzed, hogy EZ az az alkalom, amiről már beszéltél vele. Ne érdekeljen ki mit fog rá mondani, kit fog zavarni. Kicsit járasd le, mert ezeket majd nem tudja "elfelejteni".
2021. júl. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha előfordul és van egy beszélgetés és megcsinálja akkor én bejátszanám hogy rászólnék ott helyben az ismerősök előtt hogy "Na latod? Megint ezt csinálod! Megint belevágsz a szavamba pedig megbeszéltük ezt már".

Vagy valami ilyesmi. Tudom nem szép dolog de akkor biztosan égne a pofája ha mások előtt cseszed le.

Ha ebből sem tanul akkor pedig fejlődésképtelen.


Ennek tényleg semmi köze a nyelvhez amúgy.

Vagy esetleg ilyen a kultúrája, bár ha csak veled csinálja akkor kétlem. Vagy csak szimplán bunkó

2021. júl. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én otthagynám, és nem nevetséges indok ilyennel szakítani. Semmi sem nevetséges indok, ha nem működik kettőtök között a dolog.
2021. júl. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján egyértelműen nem akar rajta változtatni. Szóval neked marad a megszokás vagy a megszökés.


Neked kell eldönteni, akarsz te örökké úgy élni? Az hogy szereted vagy sem, az nem releváns a válasz szempontjából.

2021. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk nem társaságban volt, hanem kettesben is folyamatosan beszélt a párom. Már elővettem a telefont, hogy mérjem, mennyi idő, amíg beszélt és nem hagy szóhoz jutni, mert ,,ez is idetartozik, meg ez is, meg ez is...". Konkrétan 10 perceket beszélt monológban és nem hagyott szóhoz jutni. Aztán szakítottam.
2021. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Ügyesek voltatok, te felhívtad a figyelmét, ő akar változtatni. Ez egy hihetetlen jó alap. Nincs mi mást tenni, élőben kell vele beszélni. Amikor közbevág, te is vágj közbe és mond, hogy most éppen közbevágott. Persze szerelemtől dúsan, elfogadóan, segítségnyújtásként.

Ezt csináljátok néha és akkor hamar megszokja, hogy figyeljen a körülötte lévőkre is.


Másaal is ezt csinálha, avagy nem ellened szól, csak egy rossz habitus. Valószíbűleg túl exratravertált és túl random. (IXXP)


De vele is beszélhetnél, hogy ez a problémád és hogy mással is ezt csinálja. Ha rájönne, hogy ő ezt csinálja, változtatni akarna rajta, hogy többé ne legyen ilyen, szóval ha megkérdezed tőle mit csinálj, szólj-e beszélgetés közben hogy közbevágott, akkor biztos kitalálnátok valamit, hogy hogyan szoktasd le erről.

2021. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!