Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet valakivel megbeszél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet valakivel megbeszélni dolgokat, ha egyáltalán nem hajlandó kommunikálni, csak mindent a szőnyeg alá söpör és jól van az úgy?

Figyelt kérdés
Már bele fáradtam ebbe a helyzetbe. Párommal 7 éve vagyunk együtt. Azelőtt se volt egyszerű, de úgy gondoltam nekem is meg van a természetem és muszáj nekem is alkalmazkodni, kompromisszumot kötni,de az utóbbi időben egyszerűen elegem van. Olyan mintha csak egy lakótársam lenne és semmiről nem hajlandó beszélni. Ha kényesebb témát hozok fel, rögtön sarkon fordul vagy semmire se válaszol, ami teljesen kiakaszt és ugye a fejemhez vágja hogy hisztis/nagyravágyó/kibirhatatlan/elégedetlen vagyok. Lényegében addig csavarja a dolgokat, hogy mindig én jövök ki hibásnak minden "beszélgetésben". Néhány napja össze vesztünk, abszolút semmit sem vitattunk meg, nem jutottunk dűlőre a dologban, mert ugye megint csak nem volt hajlandó semmilyen megoldásra, de másnap már úgy csinált mintha semmi se történt volna. Én ezt így nem tudom el fogadni és nem hajlandó megérteni, hogy engem frusztrál az hogy mindent a szőnyeg alá söprünk.
2021. júl. 26. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar változni akkor nem is fog. Hagyd ot feleslegesen szenvedtek egymással.
2021. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ennek vége. Már nincs is mit megbeszélni a szakításon kívül.
2021. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, ha ő nem akar beszélgetni komolyabb dolgokról, akkor te fejre is állhatsz, akkor sem fog. Nem érdemes erőltetni így ezt a kapcsolatot. Változtatni csak közösen lehet, egyedül te nem tudod megoldani a problémáitokat.
2021. júl. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, a kommunikációhoz és a jó párkapcsolathoz ketten kelletek. Ha ő nem hajlandó rá, akkor te akár fejre is állhatsz, egyedül nem fogsz megoldani semmit. Ne várj még 7 évet ebben a szarban, tanulj belőle.
2021. júl. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ember csinálja ezt, több kapcsolatomban is tapasztaltam.

Ezzel azt éri el, hogy kibújik a felelősségvállalás alól, nem kell szembesülnie a hibáival és azzal hogy elszúrt valamit - így könnyebb neki, ez így nem okoz nehéz érzéseket. Ha nem beszélünk róla, nincs is.


Ezt kellene valahogy finoman jelezned felé, vagy ha nem is így, de a tudtára adni hogy azzal ha elkerüli a konfliktust, nem oldja meg. Sokan utálnak szembesülni számukra kellemetlen dolgokkal.

Ha szeret téged és bármennyire is fontos vagy neki, partnernek kéne lennie a beszélgetésben. Ha mindent megtettél és úgy látod nem tud előrelépni a dologban, hagyd. Az úgy nem kapcsolat, hogy te beleteszel 100-at, ő pedig huszat se hajlandó.

23L

2021. júl. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Közhely, de egy kapcsolathoz két ember kell. Ahol az egyik fél alkalmatlan rá, ott te ha megfeszülsz, sem fogsz semmit elérni. Persze, lehet mondani, hogy egyébként jól megvagytok, meg szeretitek egymást... csak idővel a hozzáállása az egész kapcsolatot megmérgezi.

Én nem vagyok a híve annak, hogy azonnal lépjünk le az első kis problémakor, de amikor valaki képtelen a problémamegoldásra, akkor sajnos ez a legjobb megoldás. Tudom, átéltem, és csak azt bánom, hogy nem léptem hamarabb.

2021. júl. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd, hogy kizökkentsen. Ha hatat fordít és elmegy, menj utana, ha pampogni kezd és megpróbál hibásnak beállítani, nagylevegő és mintha lemezlejátszó lennél, engedd el a füled mellett és mond tovább az elképzelésed. Mert úgy érzem végig se hallgat téged. Legjobb, ha elötte átgondoltad a mondanivalódat, vagy papírra írod és felolvasod. Ne hátrálj meg.


Ha ez se használ, ott kell hagyni a p*csába.

2021. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd ott. Az ilyen mindig az energiádat fogja szívni. Az a baj, hogy ő nem foglalkozik vele, te pedig ezerszer végigpörgeted az agyadban a le nem kommunikált dolgokat, és magadat eszed miatta.

Ki kell vágni a picsbe. Tapasztalat.

2021. júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!