Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek/tegyünk, ha én nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek/tegyünk, ha én nő létemre többet (fogok) keresek, mint a barátom és ő ettől frusztrált?

Figyelt kérdés

A barátom már 5 éve dolgozik egy bizonyos területen, ami neki egyben a hivatása is, sportban dolgozik, ugyanakkor 200 000 forint sincs a havi fizetése.


Én most végeztem az egyetemen, most nézek állásokat, elég piacképes végzettségem van, és úgy néz ki, kB 230 000-40 000 forint körül lesz a kezdő fizetésem (persze ha felvesznek, bar ez ilyen kb átlagos fizu). Ezen kívül a hobbimmal is keresek pénzt (fellépéseim vannak), 1-1 alkalommal 20-25 000 Ft összegben körülbelül.


Beszéltem már a barátommal, hogy esetleg ő nem tervez-e váltani, mert méltatlannak gondoljuk, hogy 7/7 napos munka mellett annyit sem keres, mint egy tanár, de váltani nem szeretne, mert az ő végzettségével lényegében nagyon lehetősége sem lenne, másrészt neki ez egy alommunka.


Ugyanakkor azt érzem, hogy sokszor rosszul érzi magát amiatt, hogy valószínűleg én többet fogok keresni... Például mondta, hogy pénteken 8-ig túlóráznia kell, én meg elvallaltam egy fellépést péntek este (20-25k-ért), mondván, hogy pénteken úgysem fogunk találkozni (nem élünk együtt, fel éves kapcsolat kb). Ő pedig megsértődött, hogy jól esett volna, ha előtte vele beszélem meg, hogy elvallalom-e, meg hogy mikor hogy legyenek a talik. Mondjuk ezt nem értem, mert ez azért valljuk be, kb talált pénz most nekem (15 perces fellépésért kapnék ennyit), meg eleve ő mondta, hogy csut-péntek 8-ig kell bent lennie dolgozni.. Meg hétvégén egyutt lennénk szinte végig, szülinapom is lesz meg minden.. Úgyhogy picit azt érzem, nem is az zavarja, hogy nem vagyunk együtt 2 napig, hanem picit mintha rosszul érezné magát, hogy ő kb minimalberert 10 órákat dolgozik, én pedig mennyivel kisebb munkáért kapok viszonylag sok pénzt.


Meg most vannak interjúk és az egyik cég hr-esének mondtam a fizetésigenyem (ez az a cég, ami nekem kb egy álom, hogy itt dolgozzak), de később átgondoltam és jobban körbenéztem, hogy máshol mennyi az órabér és rajottem, hogy picit aluligényeltem, és kérdeztem barátom, hogy szerinte furcsa-e, hogy a következő interjú során, ha szóba jön a fizu, akkor magasabbat mondok... És erről is le akart beszélni, hogy tartsam magam az eredeti alacsonyabb összeghez.. Pedig szerintem veszteni valóm annyira nincs szerinrem, meg nyilván nem szazerzekkel mondanék többet, hanem csak pár tízezerrel (ami reális lenne palyakezdokent, 1 éves munkatapasztalat után).


Sokszor érzem, hogy így vissza akar húzni vagy hogy is mondjam.. Aztán lehet csak en érzem ezt.


Hogyan lehetne ezt megoldani?



2021. júl. 28. 14:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

30-40 ezer semmi pénz.

Másrészt keress férfit, aki nem egy hisztis kisgyerek, és nem himsoviniszta. Ugyanis aki nem bírja megemészteni, hogy egy nő többet keres, abban ott bújkál egy adat hímsovinizmus és felsőbbrendúségi érzés.

2021. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Nehezen.

Nyilván van benne büszkeség is.

Ne fogd vissza magad az állásajánlatoknál, viszont lehetőleg mindent beszélj meg vele előre.

Sokkal könnyebb elviselni a dolgokat, ha előre tudja az ember.

2021. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

"Ne fogd vissza magad az állásajánlatoknál, viszont lehetőleg mindent beszélj meg vele előre."


Pont, hogy ne beszélje meg vele előre, csak lehúzza.

2021. júl. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"Nő létemre"


Ezt hogy kell érteni? Neked kevesebb jár, mert nő vagy?

2021. júl. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

Ezt sehogy, élhetetlen gyernőttként viselkedik a párod.

Féltékeny a sikeredre, beleszól abba, hova mész el állásinterjúra (wtf?).

Én is többet keresek, mint a párom. Örül neki, gyorsabban, magabiztosabban tervezhetjük ennek köszönhetően a közös jövőnket.

Nem normális, aki a párja sikerének nem örül, sőt, szabotálja a másikat. Brr, a gondolattól rosszul vagyok, hogy ilyen párom legyen, már bocs.

2021. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

A bizalom nagyon fontos.

Ha nem tudják megbeszélni a dolgokat, akkor sajnos nem illenek össze.

Ezért én azt mondom, hogy mindent meg kell beszélni.

Ha le akar húzni, akkor figyelmeztesd erre.

Ha nem hagyja abba, és képtelen felnőni, akkor nem illetek össze.

2021. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Férjem összetenné a két kezét, ha annyit keresnék mint ő, vagy többet. Mondjuk ő képes a konzekvens gondolkodásra, tervezésre, a jövőnket nézi és nem az a tipikus sértődős óriásbébi, aki retteg a nőktől.
2021. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%

Nem is sok a difi.

Nem tesz jót a klasszikus modellbe a férfi önbecsülèsènek, de azért erős túlzásnak tartom arra az esetre , hogy minden esete matt rèszegen jöjjön ha , mert az asszonya többet keres

2021. júl. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező megkérdezhetem mi a végzettséged?
2021. júl. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%
Gyerek a párod.Nem mindegy ki keres többet?Kezdő tanár mikor kap 200 nettót állami suliban?
2021. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!