Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megkértem a párom kezét már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkértem a párom kezét már egy éve, de idő közben találkoztam egy olyan nővel akivel teljesen összeillünk, mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Röviden: 26/F, 4 éve vagyunk együtt és találkoztam egy olyan nővel aki az első pillanattól kezdve olyan, mintha a legjobb barátom lenne (pedig van legjobb barátom már 20 éve). A hosszú rész után még van egy kisebb sor amit kérlek olvassatok még el, a rövidhez és hosszúhoz is tartozik.


Hosszan: Elsősorban a legfontosabb amit tisztázni szeretnék, hogy nem a szerelem vakított el. Mikor összejöttünk már túl voltam hosszabb kapcsolatokon és tudtam mit keresek egy nőben, a párom minden szempontból tökéletesnek tűnt és imádtam is vele lenni. Kettő év után költöztünk össze és ott is minden tökéletesnek tűnt, éppen ezért megkértem a kezét, mert egyrészt nagyon szeretem és másrészt biztos voltam benne, hogy nála jobbat nem fogok találni. Na és itt hatalmasat tévedtem!

Egy nem olyan régen szerzett barátom rendezett szülinapi bulit, ahova a párom nem tudott eljönni. Így hát egyedül mentem el és találkoztam az említett barátom unokatestvérével és itt kezdődtek a problémák... Egész eddigi életem során soha senkivel nem beszélgettem ilyen jót egész este (még a 20 éve legjobb barátommal sem), mint azzal a lánnyal, pedig nem is ittunk. Konkrétan olyan volt, mintha a másik felem találtam volna meg, mindenben egyeztünk és ugyan úgy is látjuk a világot. Az este után minden nap csak arra a beszélgetésre tudtam gondolni és minden megkérdőjeleződött bennem. Viszont próbáltam elhesegetni a gondolatokat azzal, hogy lehet most jól elvagyunk, de hosszútávon lehet nem működne, mert hát nem mindent tudtam azért meg róla. Ezek után megint minden rendben volt, bár fájt a szívem nagyon, hiányzott egy olyan jó beszélgetés.

Eltelt kb másfél hónap a buli után és a helyi tescoban összefutottam azzal a bizonyos lánnyal megint. Gondoltam csak köszönök, megkérdezem hogy van és megy mindenki a dolgára. Csak sajnos nem ez történt. Elkezdtünk beszélgetni, együtt vásároltunk be végül és vásárlás után megbeszéltük, hogy kávézunk gyorsan egyet. Az a gyors kávézás egy órás beszélgetésbe csapott át, ami után sétáltunk kb két órát még a városba, majd elindultam haza, mert féltem megromlanak a kaják a kocsiba. Kicsivel később még aznap este írt nekem whatsappon és mondta nem e folytatnák a félbeszaladt városi túránkat este (párom a szüleinél töltötte a hétvégét és ezt ő is tudta), én rábólintottam és innentől kezdve heti egyszer minimum találkoztunk és whatsappon is rendszeresen írtunk egymásnak.

Ez jó pár hétig ment és ez idő alatt volt időm jobban megismerni és kiderült, hogy csak egyre inkább tökéletesnek tűnik, olyan mikor találkozunk, mintha a legjobb haverommal találkoznék. Persze a lelkiismeretem bekapcsolt ezek után és elmondtam neki személyesen, hogy egy csodálatos nő, akivel ha más körülmények között találkoznék biztosan összejönnék vele, viszont már elköteleződtem és nem jöhetünk soha össze, megcsalni pedig nem tudnám a páromat. Erre ő azt mondta, hogy: "A lelkiismereted és a gyűrű miatt nem jönnél össze azzal, aki a saját szavaid szerint a másik feled? 10-20 év múlva fájó szívvel gondolhatsz majd rám és valószínüleg én is azzal gondolok majd rád, kérlek ne tedd ezt velünk". Ezután még beszélgettünk bőven majd azt mondtam neki, hogy átgondolom, de ez egy borzasztóan nehéz döntés.



Szóval most itt vagyok és fogalmam sincs hogy mit tegyek, szakítsak azzal akivel nagy eséllyel működne hosszútávon, de nem jövünk ki úgy, mintha a legjobb barátom lenne, vagy szakítsak és menjek bele egy olyan kapcsolatba ami nem biztos, hogy működik hosszútávon, de cserébe jó esélyek vannak rá és olyanok vagyunk mint a legjobb barátok.



2021. júl. 29. 15:14
A kérdező szavazást indított:
Szakítsak
Ne szakítsak
46 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Én nő vagyok, hasonlóan jártam, mint te. Kockáztattam, szakítottam, bármennyire is fájt. Úgy gondolom, jól döntöttem, megtaláltam a másik felem. De akkor is jól döntöttem volna, ha mégsem lett volna jó a kapcsolat: egyszerűen sosem tudtam volna már úgy szeretni az exemet azok után, hogy életemben először megtapasztaltam azt, hogy milyen az a férfi, akire a szívem mélyén vágyok.
2021. júl. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
1-es vagyok, kiegészítem azzal, hogy az exem is megtalálta a másik felét a szakításunk után egy évvel. Sokkal boldogabb azzal a lánnyal, mint velem valaha lehetett volna.
2021. júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Mivel itt mindenki azt fogja írni hogy szakíts mert mennyivel jobb lesz így én leirom a másik verziót is. Az emberek nagyon tökéletesek tudnak lenni elsőre, ne hidd azt hogy ezt a másik lányt te kiismerted és tényleg olyan tökéletes. Lehet hogy ha osdzejottok kibuknak dolgok.
2021. júl. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Ahj, én is hasonlóképp jártam. Még menyasszony voltam, amikor valaki nagyon megfogott. Én sem vagyok már 20 éves, de állítom, hogy ennyire férfi még sosem tudott megfogni. Azonban én nem fejeztem ki a másik fél felé, hogy vele akarok lenni, és azóta nem is beszéltünk. Szerintem nem is tudja, hogy már NEM vagyok menyasszony.


Mondjuk nálunk más problémák is voltak, nem csak annyi, hogy beleestem másba. Előbb-utóbb mindenképp szakítottunk volna, és nagyon remélem, hogy lesz olyan kegyes hozzám a sors, hogy újra tudok találkozni azzal, aki megfogott. Hiszen még ma is sokat gondolok rá.

2021. júl. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Volt itt pár hónapja egy kérdés, egész hasonló probléma volt.

Annyira korrektnek láttam a kérdezőt,ha megtalálom megpróbálom belinkelni, szerintem hasznos lenne neked is.

2021. júl. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz kérdés. Én azt gondolom, amit a 3-as is ír, hogy azért ez egy nagyon friss dolog. Más valakivel kapcsolatban lenni ott megtapasztalni jót és rosszat is. Ki tudja ilyen szitukban hogy működnétek együtt? Most még oké minden és ez tényleg jó dolog, de nagyon át kell ezt gondolni.
2021. júl. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%
Hulyeseg minden, nem veletlenul emelted ki, hogy olyan mint egy haverral. Hat mert az is, esetleg lelkitars. Nekem is volt ilyen, 3 ev utan mar nem mukodott szex koztunk. Az ilyen foku osszeolvadas kinyirja a szenvedelyt. Ahol tobb a kulon toltott ido, tobb egy kicsit a titok, van egy kis tavolsag, nem haver a masik hanem a szexi no, ott tovabb marad meg. Ha nem szereted, nem kivanod az exed, akkor dobjad es valaszd ezt. De par ev mulva kifullad. Egy ferfi es egy no kulonbozo, az erdeklodesuk is kulonbozo altalaban es a szexen kivul eleg meg ha par dologban meg tudnak egyezni. Ha a csajod olyan mint megan fox a transformersben, hogy lenyugozi az automanias kiscsavot a motorral kapcsolatos tudadaval minisortban, akkor nem josolok sokat. Ilyen nok a valosagban nincsenek, sok fiatal lany peldaul az elfogadasert cserebe eljatsza hogy szeret playstationozni, imadja a kocsikat, stb es probal hasonulni a fiukhoz viselkedesben de alap noi vonasait azert megtartja, es mikor jon a pozitiv visszajelzes, hogy de jo csaj vagy veled mindenrol lehet beszelni, mar maguk is kezdik elhinni hogy oket tenyleg erdeklik ezek a dolgok. 30-40 eves koraban tul par kapcsolaton kezdik a nok levedleni a megfelelesi kenyszeruket, amiket rajuk raknak a pasik elvarasai. Szoval ha szuper vele mint egy haverrel ja es meg lyuk is van rajta, akkor maris gondolhatod, hogy ez szerelem. De azert gondold meg ketszer is, szerintem nem jo omen ha olyan jo vele mint egy haverral. Talan a 2 lany kozul egyik sem az igazi.
2021. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Jelenlegi párod érdekében szakits. Nem fogtok leállni a másik csajjal és nagy szarás lesz az egészből.
2021. júl. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit hasonló cipőben jártam, mint a 4#-es válaszoló. Volt egy döcögő kapcsolatom, ami akkor, amikor találkoztam egy hozzám illő nővel, még nem volt olyan borzasztó, de azért már voltak gondok.

Na, én elszalasztottam a lehetőséget és nagyon megbántam, hisz később amúgy is szakítottam a barátnőmmel, a másik nővel pedig soha többé nem találkoztam. (kései harmincasként ez nem fellángolás volt, ennyit elmondhatok)

Ellenben az is megfontolandó, amit a 7#-es ír:


Tudom, azt írod, hogy 26 évesen már több hosszú kapcsolaton vagy túl, de igazából a 22 éves korodtól tartó 4 éves kapcsolatod az első hosszú távó kapcsolatod, amit már igazán felnőttként éltél meg.


Az előbbiek meg tiniszerelmek, tűnhettek anno akármilyen komolynak is. (hidd el, 40 felé majd röhögni fogsz, miket gondoltál a 22 éves korodig bezárólag tapasztalt párkapcsolatokról)

Szóval azokból azért túl sok következtetést nem éri meg levonni.

Annyi biztos, hogy dög egy helyzet. Ha én te lennék, én szakítanék, dehát én elfogult vagyok mert már bántam meg az ellenkezőjét. :)

2021. júl. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

Megtaláltam

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__megcs..

Olvasd el, hátha találsz benne hasznosat.

2021. júl. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!