Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha nagyon nem tudok kitörni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nagyon nem tudok kitörni a szociális szorongásból, ami miatt sokat veszekszünk, akkor inkább váljunk el?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta küzdök szociális szorongassal. De az utóbbi években egyre rosszabb.

A férjem (30) sokat jár el a barátaival kocsmázni, hazibulikba., de én csak nagyon ritkán megyek vele, mostanában csak ha nagyon muszáj, tavaly pl. 2x mentem vele. Ez gondolom neki is kínos, bár így nem mondja És engem is frusztrál ez a helyzet. Emiatt nagyon sokat veszekszünk. Lehet inkább el kellene válnunk?

A férjem nem annyira, de a haverjai és a társaság nő tagjai nagyon harsányak, én meg csak ülnék köztük mint egy kuka. Számomra ez a helyzet rettentő kínos és megalázó. És ebből a fogyatékosságomból nem tudok kitörni. Képtelen vagyok hosszan beszélgetni emberekkel.


2021. júl. 30. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A családjával rokonsággal elvagy?
2021. júl. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem kötelező vele menni, sőt. Emiatt ne érezd magad rosszul, nem mindenki egyforma. Nem kell az ő baráti körét még kedvelni sem
2021. júl. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Itt nem veled van a baj. 30 évesen már nem kéne a férjednek kocsmáznia egyáltalán. Sorry, de ezt normális emberek legkésőbb kamasz korukban kinövik.
2021. júl. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
rossz helyen vagy
2021. júl. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

És emiatt bánt téged? Beszól, leszól?

Ha nem, akkor miért is probléma ez? Nem mindenki egyforma. Nem muszáj ám minden embernek igyanúgy viselkedni. Te ilyen vagy, ők meg amolyanok. Ha ettől függetlenül jó a kapcsolat, nem értem mi a gondod.

Ha igen, akkor valóban nem egymást keresitek, bár ez nem egy életbevágó különbség, de ha nem tud/akar elfogadni, jobban jársz egy új partnerrel.

2021. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

1es. Csak a legközelebbi rokanaival, a népesebb családjával már nem nagyon tudok mit kezdeni.

3as. Ebben kicsit igazad van, de a legjobbb barátai mind szinglik, és nekik nincs más életük. Ő meg nem akar lemondani róluk.

5-ös. Néha igen, van, hogy mondom neki, hogy most maradjon már itthon velem, ő meg csak hajtja, hogy jaj de most lent van mindenki, most ez van, most az van, és hogy akkor menjek vele, nem is akar már megérteni.

2021. júl. 30. 21:55
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Milyen gyakran tölt időt veled és milyen gyakran a haverokkal? (Mármint minőségi időt)
2021. júl. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked van fogyatékosságod hanem a kapcsolatoknak, nevezetesen a megértés, az őszinte, nyílt kommunikáció hiánya, amit egyenlőre egyfajta megfelelési kényszerrel próbálsz áthidalni. Nem fog menni...
2021. júl. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A pasid egy infantilis hülye, és erre te magadban keresed a hibát. Szép kis kapcsolat, mondhatom.


A szoc fóbia nem jó dolog, de nem ostorozhatod magadat azért, mert nem szeretsz olyan emberek társaságában lenni, akik nem megfelelőek számodra. Húzd meg az egészséges határokat, tartsd fent az önbecsülésedet és csak olyanokkal járogass össze, akikkel jól érzed magad.


Párkapcsolatban meg nem a haverok a legfontosabbak, hanem a társad, szóval eleve elég instabil az egész helyzet.

2021. júl. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Fel kéne már nőnie, bizony. Ami ijesztő, hogy nem azt mondod, hogy hiányozna neked, hanem már a váláson gondolkozol. Akarsz még ettől a kapcsolattól valamit? Vagy nélküle könnyebb lenne?
2021. júl. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!