Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek hogyan alakul ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hogyan alakul ki szerelem olyan emberek között akik egyáltalán nem illenek össze? Hosszútávú lehet?

Figyelt kérdés

A barátommal 11 hónapja vagyunk együtt. A szerelem elsöprő és szenvedélyes, mindketten úgy érezzünk életünk legjelentőségteljesebb szerelmét éljük meg. Sokáig tervezgettük a jövőnk és meg voltunk győződve róla, hogy ez örökre szóló. Viszont sok csatán vagyunk túl. Rengeteget veszekedtünk apró vagy épp kevésbé apró dolgokon és egész végig tudtuk, hogy olyanok vagyunk akár a tűz és a víz. Amit még érdemes megemlítenem, hogy 4 év van közöttünk, én 18 vagyok ő meg 22. Az elején egyáltalán nem tünt fel a korkülönbség , illetve sokszor mai napig elfelejtsük. De amikor problémába ütközünk rendszerint a tapasztalatlanságom a hunyó. Más elképzeléseink voltak a kapcsolatokról és más más módon is akartuk megvalósítani. Sokat tanultunk egymástól de alapjáraton sem vagyunk hasonlóak. Ő sokkal komolyabban állt hozzánk és túlféltett és határokat szabott, sokszor már beteges paranoid hajlammal, talán egész végig egy elképzelt ideálba volt szerelmes. Ami mint kiderült nem teljesen én vagyok a múltban elkövetett hibáimért, amik egy csúnya szakítás után következtek be kislánykoromban úgyszólván. Büntetett minden apró csúszásomért és bántott mindennel amivel csak vissza tudott élni. Ő maga is bevallja, hogy “toxic” magatartás jellemzi őt. Emellett én sokkal később kezdtem hinni a kapcsolatunk úgymond komolyságában, és ugyan nem csaltam meg sosem, de lehazudtam dolgokat amikről azt gondoltam nem tetszene neki. Az én elképzelésem alapjáraton az volt, hogy olyan szabad szerelmet élhessek meg , ami nem szab határokat az egészségesen túl, hiszen olyan őszinte szétszakíthatatlan bizalom van közöttünk, amiben az életünknél jobban hiszünk. Valószínüleg az életkoromnak köszönhető ez a naivitás, de én szentül hittem abban , hogy az a bizonyos szerelem ezt eredményezi. Tudni kell, hogy neki én vagyok minden téren az első neki, amíg nekem nem és igazából nem vagyok büszke rá de ha a múltamat vesszük alapul van oka félteni. Viszont ezt mindketten megértsük és sokkal többet néztem el neki, hogy “kvittek” lehessünk és ez még mindig nem elég. Minden lehetséges megoldást kipróbáltunk , egyedül a feltételezett bizalmat nem. Rengeteg munkánk van ebben a kapcsolatban neki is és nekem is. De még mindig nem tudunk felhőtlen boldogságot megélni, hiszen nem hiszünk egymásban. Ő introvertált én extra, én még nem váltam le a családomról, ő önálló, az ő elképzelése, ahogy ő mondaná “elmenjünk ketten egy lakatlanszigetre és a világtól távol éljünk” én meg “szembe mennék az élettel a kezét fogva”, én szeretek kirándulni, ő inkább otthon maradna és így tovább. Ebből egyértelműen azt szűröm le hogy egyszerűen nem passzolunk, de akkor miért ilyen szenvedélyes a szerelmünk? Miért nem tudunk létezni egymás nélkül? Őszintén van értelme harcolni ezért vagy halálra van ítélve? Mindig jól érezzük együtt magunkat bárhol is legyünk. Csak ne lennének ezek a problémáink , meg hogy ha eltudná engedni azt ami jóval a megismerkedésünk előtt volt. Ha ez így marad sosem leszek egyenrangú társ a szemében és sosem lehet közös életünk a megalkuvásom nélkül. Szeretném ha leírnátok a véleményeteket remélem érthetően fogalmaztam. Úgy érzem külsős segítségre van szükségem, mert kezd kilátástalanná válni a helyzetem.

18/L



2021. aug. 2. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hosszútávon nem fog működni. Olyan erzesem van, mintha mindketten a sajat kepetekre akarnatok formalni a másikat es nem ugy elfogadni, ahogy van.


A legjobbakat kivanom, de ugy erzem túl sok aldozatot es lemondast hozol erte.

2021. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

röviden? BÁRKIBE bele lehet szeretni, amíg lent van a rózsaszín köd. illúzió kérdése.

az, hogy mennyire működtök a hétköznapokban, hosszabb távon, stb. már egy másik kérdés.

2021. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Naivitás részemről azt gondolni, hogy az a bizonyos szerelem minden akadályt letud győzni ha eleget teszünk érte, vagy ideje beletörődnöm,hogy menthetetlen?

És ha nem érzékelünk rózsaszín ködöt?

Köszönöm a gyors válaszokat!

2021. aug. 2. 15:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 18 évesen én is hasonló beállítottságú voltam, mint te, hasonló fiúval az oldalamon. 2 évig ment ez a 'herce-hurca' köztünk, egyik pillanatban minden jó volt, a következőben már kiutkoztek a különbségek. Végül én elmentem egyetemre, ahol rajottem, nekem nem megy az az élet, amit vele éltem eddig. Szép csendesen elvaltak utjaink.. Azóta én 26 éves lettem, megtalaltam a jelenlegi párom, akivel tökéletesen passzolunk egymáshoz, 3 éve vagyunk együtt. A másik sráccal mai napig jó a viszonyom, néha szoktunk beszélgetni, megmaradt egyfajta jó 'barátnak'. De persze ez idő alatt rengeteget valtoztunk, o nyitottabb lett a világ felé, én meg százszor nyugodtabb. Még jelenlegi párom előtt volt úgy, hogy megpróbaljuk újra, de úgy döntöttünk, a 'baratsagunk' többet ér ennél.

A lenyeg, amit remelem te is leszursz az irasombol, hogy van úgy, hogy szimplán 'rossz időben' találkozol valakivel, akivel megeled ezt az elsöprő szerelem érzést. Igazából nem is rossz idő, mert ha később találkoztatok volna, akkor teljesen más kapcsolat lenne köztetek. Szerintem éld meg ezt a kapcsolatot úgy, ahogy teljes valójában van. Azokat a perceket, amik boldoggá tesznek, raktarozd el magadban. Nem írom, hogy menthetetlen a dolog, de idővel minden változik, és lehet ti is eljuttok oda, hogy inkább külön folytatjátok az életet.

2021. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8%

"sokszor mai napig elfelejtsük"

Elfelejtjük. Így helyes. Az elfelejtsük az felszólító mód. Szokj le légyszi erről a suksükölésről.

2021. aug. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Bántalmazó kapcsolatban vagy egy személyiségzavaros emberrel, te pedig társfüggő vagy. Remélem, minél hamarabb megérted, ez mit jelent, és nem áltatod magad már sokáig ezzel a "szenvedély" sztorival.
2021. aug. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Miért mi volt a múltadban? Qrva voltál?
2021. aug. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

"Büntetett minden apró csúszásomért és bántott mindennel amivel csak vissza tudott élni. Ő maga is bevallja, hogy “toxic” magatartás jellemzi őt."


Még a paranoiás féltés



Ezeknek semmi köze a szerelemhez, se a körkülönbséghez, se a "múltadhoz".

Szakíts minél előbb.

Holnap még ráér, de vasárnapra már be halaszd!!!!

2021. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!