Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elfogadott dolog, hogy válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfogadott dolog, hogy válás után még összejárnak a volt házastársak?

Figyelt kérdés

Közös családi ebéd, közös bevásárlás, a volt férj visszajár segíteni a ház körül...

ezek manapság már teljesen elfogadott dolgok?

(bocs 50 felett számomra még más volt a morál, most meg válás után egy ilyen pasival hozott össze a sors, aki szerint ők még egy család, csak Apa és Anya nem lakik már együtt....)


2021. aug. 6. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Sőt, vannak, akik időnként még le is fekszenek egymással.


Amúgy ha van közös gyerek, miért ne ehetnének, vásárolhatnának, kertészkedhetnének együtt?

2021. aug. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
A közös gyerek miatt ez evidens. És nem szexelünk egymással.
2021. aug. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha normális körülmények között váltak el, akkor nincs ebben semmi furcsa.
2021. aug. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Azért ez az ennyi mindent ennyit csinálunk és minden happy akkor miért váltak el? Itt valami nem kerek...


Az más ha a gyerek dolgait egyeztetni kell vagy a ballagása pl.

De ez a gyakori közös program összejárás, visszájárás elég fura.

2021. aug. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
szerintem is... így nehéz lesz túl lenni rajta
2021. aug. 6. 19:37
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Olvastam egy férfi gondolatait erről egyszer és nekem tetszett. Az volt a lényeg, hogy mivel a gyerekeknek az a példa, hogy az édesapjuk hogyan bánik az édesanyjukkal, ő továbbra is azt szeretné, ha a gyerekek azt látják, hogy ők normálisan viszonyulnak egymáshoz. Persze ezt lehet mindenfélével bonyolítani, hogy valakinek új párja van, új családja, ők mit gondolnak erről, hát.... helyzet függő. Én anyukám is beszél az apukámmal, pedig ő a háta mögött kettős életet élt. Nem járnak közösen sehova, de ha arról van szó kisegítik egymást, vagy velünk kapcsolatban összeülnek stb. Szerintem nem felejtette el, de megbocsátott neki.
2021. aug. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Kicsit azt érzem ki a kérdésből hogy a tarsadalom visszaigazolása a lényeg a számodra (vagy úgy általában az emberek számara).


Én úgy gondolom hogy egy egyénnek vagy 2 embernek v x, nem mások megítélése alapján kellene élnie, es nem aszerint alakítani az életét.


Szerintem egy jó dolog az ha 2 felnőtt ember (akik adott esetben elváltak) tudnak a kapcsolat után is jóban maradni. Persze bizonyos határok megtartásával. De ha ezek megvannak, akkor én ebben semmi rosszat nem látok.


Főleg ha van közös gyerek. Igenis a gyereknek attől még x az apja es volt x-né az anyja. Ők egy család voltak és bizonyos értelemben most is azok.


A gyereknek/gyerekeknek pedig kell látni egy családi egységet, egy biztos hátteret, azt hogy bar anya és apa már nem élnek együtt, mindkettő ugyanolyan mértékben jelen tudnak lenni a gyerekük életében.


Főleg ha még kisbb a gyerek.


Én 17 voltam amikor elváltak a szüleim, közel 30 ev után.

Annyira elfajultak köztük a dolgok a válás során (előtte kb semmilyen volt a kapcsolatuk, nem is veszekedtek, egyébként meg intelligens emberek, komoly végzettséggel) hogy nem tudnak egy légtérben meglenni.


Volt olyan hogy hivatalos volt anyám egy ismerőse gyerekének a ballagására és úgy volt hogy apám nem megy. Majd megjelent az új nővel és anyám elment. Otthagyta a rendezvényt a kellős közepén. Ha meglátnák egymást az utcán, tuti az egyik átmenne a túloldalra. És ismétlen, intelligens emberek, akik azért műveltek is (többdiplomasok stb stb). És mégis.


Nem is tudom egyszer ha nekem vagy a tesómnak pl esküvőnk lesz, oda hogyan hívjuk meg őket egyszerre vagy valami...az összes ballagás, diplomaosztó stb is tök ciki volt.


Szóval szerintem pozitívum.

2021. aug. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

Nemhogy elfogadott, de ma ezt kívánja el a társadalom. Párkapcsolati szempontból viszont kerülni kell őket, mint a pestist. Mindig az leszel neki, akire majd akkor néz rá, amikor a volt felesége meg a (te esetedben felnőtt?) gyerekei megengedik.

Sógornőm két évig élt egy ilyen pasival, volt olyan, hogy az éjszaka közepén ment a volt feleségét elhozni egy buliról. Mehetett volna a barátaival, akikkel együtt indult, de neki így jobban esett.

Másik eset, a szülőknek elfogyott a pénzük, nem tudták volna elvinni gyereket egy versenyre. Sógornőm adott a párjának, megbeszélték, hogy elmennek ketten. A férfi elvette a pénzt, megtankolta a kocsit, a többit zsebbe vágta, majd közölte, hogy ő az anyát és az ő szüleit szeretné inkább vinni, és sajnos nincs több hely a kocsiban. 😀

2021. aug. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 na igen, leginkább ettől tartok, hogy ez még csak a kezdet...
2021. aug. 7. 04:41
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Szeritem nem érdemes ilyen férfival kezdeni. Nyilván válás után vannak közös dolgok gyerek miatt de amit te írsz az nálam nem fér bele. Az ilyen férfiak lelkileg sosem engedik el az exet. Nekik örökre a régi család marad a család te meg csak kb mint szerető leszel.
2021. aug. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!