Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A véleményetekre lennék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A véleményetekre lennék kíváncsi? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Úgy érzem menthetetlen a házasságom.A férjem egyre többet zsarnokoskodik.Cseszeget amiért dolgozom,és nem a gyerekkel vagyok,aki mellesleg 8-16:30-ig bölcsiben van.Olykor előfordul,hogy túlórázom max 1 órát,de nem minden nap,du.5-kor otthon vagyok,fél 6,ha vásárolni kell.Na hogy ezért én mit hallgatok otthon,hogy nem vagyok eleget a gyerekkel (2,5éves) és kezd tőlem elhidegülni a saját gyerekem.El nem tudom mondani mennyire bánt.Valóban ennyitől elhidegül egy gyermek az anyjától vagy csak a férjem nem akar vele annyit foglalkozni,és azt akarja,hogy bűntudatom legyen? De hiszen nem szórakozni járok hanem dolgozni,mert a hitel felét nekem kell fizetni meg néhány bevásárlást is,gyereknek cuccokat,hiába keres sokkal jobban mint én.Amikor a lányommal vagyok próbálok vele minőségi időt tölteni,fürdőzés,állatkert stb.amin az apja nyilván nem vesz részt,mert mentálisan fáradt állítása szerint.Hát kösz,én is...Munka,éjjel én kelek a lányomhoz ha kell,mindent intézek,a férjemnek semmire nincs gondja,mondjuk nem is nagyon csinálna sok mindent. Szerintetek most én vagyok a rossz? Nekem a kislányom a mindenem,csak miatta vagyok még az apjával.

Köszönöm a hasznos válaszokat!



2021. júl. 26. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem csak bűntudatot akar benned kelteni, bár ő is látja, megoldod minden fronton a feladataidat és azt is látja, mindemellett még mindig jóval többet foglalkozol nála a gyerekkel.

Ha 4 órában dolgoznál vagy otthon maradnál, a rád eső felsorolt költségeket mégis hogy finanszíroznád? ha ő fizetne mindent, ennek a cseszegetésnek biztos, hgoy ezerszeresére számíthatnál és még kiszolgáltatott is lennél.

Én a helyedben nem változtatnék.

2021. júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy hidegül el ettől. Akkor minden gyerek elhidegül az anyjától aki bölcsibe vagy oviba jár?

A férjed egy bunkó, mielőbb hagyd el. Ez egy mérgező kapcsolat.

2021. júl. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha fontos számodra a lányod, akkor nem teszed ki egy ilyen hulladék apának nap mint nap. Ne hagyd, hogy ebben nőjön fel.
2021. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a férjed nem akar vele foglalkozni. Szeretné, ha csak te törődnél a gyerekkel, gondolom a háztartást sem tudod olyan tökéletesen ellátni, ez is a baj.

Saját tapasztalatom szerint (mert én nem így csináltam, hanem otthon maradtam háziasszonyi szerepben) jól teszed, hogy dolgozol. A gyereked is önálóbb, szociálisabb lesz így. Még fiatal vagy, van energiád, dolgozz. Kell a pénz, nem mellesleg nem függsz a férjedtől. Esetleges válás esetén sem esel kétégbe. Tudod milyen nehéz több évi otthonlét után visszatérni a munka világába?

2021. júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Kulfoldon mar fel evesen bolcsibe rakjak a gyerekeket, ez magyar kuriozum, hogy 3 eves koraig az anyjahoz van kotve a gyerek. A ferjednek nem kellett gyerek, akarmit is mondott errol korabban, atvert. A hozzaallasa tobbet mond minden szonal. Mar rad se kivancsi, csak a latszat tartja ossze a csaladot.
2021. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul választottál párt. Ne hagyd magad, mert teljesen leépíti az önbizalmad. Állj ki magadért és állítsd választás elé, hogy vagy megtanul viselkedni, vagy a házasságnak annyi. Az ilyen hülye indokot amit mond, hogy azért nem megy veletek állatkertbe mert mentálisan fáradt el ne hidd. Szimplán kényelmesebb otthon lenni vagy mást csinálni, semmit nem tesz a családért.
2021. júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit nyer vele a lányod, ha a férjeddel maradsz? Így se foglalkozik vele, és rettenetesen rossz párkapcsolati példát lát.
2021. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyitől nem hidegül el egy gyerek, ne vicceljünk már! :)


Anya vagyok én is. Ovis volt a kisfiam, amikor elváltam és teljesen egyedül nevelem azóta is (nagyszülők sincsenek, sajnos meghaltak).

Nyilván dolgoztam, dolgozok a mai napig is. Nem is ismerek olyan munkakört, nincs olyan ismerősöm, akinél ne csúszna be időnként plusz munka, túlóra, képzés stb.

Az élet ezzel jár.

Nagyon szeretem a kisfiam és ő is engem. Már 11 éves, normális, korához képest is önálló, kitűnő tanuló, versenysportoló kissrác.

Mindenkinek ilyen gyereket kívánok, komolyan.

Pedig egyedül nevelem és igen: hányszor, de hányszor volt, hogy éjszaka fejeztem be a munkám vagy keltem, amikor lázas volt vagy éjjel sütöttem sütit a suliba- soha, de soha nem hagytam, hogy bármi hátránya származzék abból, hogy csak egyedül nevelem.


Nyugalom, lehet értékes embert nevelni egy gyerekből munka mellett is!

(A volt férjemmel normálisan váltunk, ez a része nekem az átlagnál jobban sikerült: mai napig tisztelettudó emberek tudtunk maradni egymás felé és egy követ fújunk a gyereknevelésben).


A férjed kicsit el van tájolva: nekem is komoly, szellemi munkám van, az átlagnál sokkal jobban keresek.. igen, néha szellemileg rottyon vagyok estére... de ez nem ok arra, hogy ne éljen normális családi életet, ne vegye ki a részét a gyereknevelésből, ne segítsen be neked a háztartásban stb.


Sőt: egy halom szám vagy program után esküszöm üdítő élmény még félhullán is a szerettem (kisfiam) suli utáni esti sztorizását hallgatni- szellemi munka után felüdülés a főzés, közös vacsi vagy sütidesign-olás, még a hamiskás, nyögvenyelős-fűrészelős hangszeren gyakorlás sem idegesít... mert helyt akarok állni és mert ez valóban egy másik szerep.


El kellene kicsit beszélgetnetek.

Ne haragudj, de én ezt a burkolt anyagiakkal való visszaélést/zsarolást sem értem a részéről. Ha házasságot is kötöttetek, közös gyereket is vállaltatok, akkor közös vagyon, közös család, közös célok vannak.

Nem tudom, miért hagyod magad ilyen mértékben függésben tartani, nekem nem menne... de ehhez kell az is, hogy megállok a lábamon az átlagnál jobban is.


A munkahelyi stressz/fáradtság egyszer-egyszer elmegy (időszakosan is pàr napra, hisz minden szakmában van hajtós időszak, a kereskedőnek a karácsony előtt, a virágosnak a ballagás előtt, a pénzügyesnek a negyedévek utáni hónapok... de ez tudható, tolerálható, megbeszélhető).

Az viszont nem járja, hogy ő nem teszi oda magát.. és pénzzel sem lehet megvenni a családi életet, jelenlétet, de ha még felezget is, akkor ez egy végtelenül alacsony nívó...

2021. júl. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most egy kicsit megnyugodtam.Azért is dolgozom,és próbálok minél többet vállalni,hogy majd el tudjak válni a férjemtől,viszont azt sem szeretném,ha ez rossz hatással lenne a lányomra.Igen sajnos,rosszul választottam párt,pedig 4 évet éltünk együtt házasság előtt,sose veszekedtünk,de valahogy az alapvető nevelési elveink sem egyeznek,és ez is elég sok konfliktust szül,ami csak gyerekvállalás után derült ki.Így nagyon fárasztó a gyermeknevelés,ha pluszba még a férjemmel is harcolni kell...

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat!

2021. júl. 26. 21:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden jót neked, nektek!
2021. júl. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!