Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted mi a rosszabb, megbántani valakit, vagy pedig soha meg nem bocsájtani?

Figyelt kérdés
Tehát számodra ki a szívtelenebb? A példa kedvéért Ádám csúnyán megbántja Évát, de nagyon megbánja, és őszintén bocsánatot kér, és igyekszik jóvátenni a bűnét. Éva soha nem bántja meg Ádámot, de az esetet sem bocsájtja meg soha. Direkt nem mondom meg, hogy Ádám vagy Éva vagyok a történetben. Te kit tartanál rosszabb embernek, vagy szívtelennek kettőjük közül?

2021. aug. 9. 22:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ mit tett Ádám. Van olyan dolog amit bárhogy is igyekszik nem tud jóvá tenni.
2021. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Én Ádámot. Ádám volt az, aki bántotta a másikat... akit megbántanak, annak meg szerintem joga van nem megbocsátani, ha eltört benne vmi. Ádám lehet, hogy szenved, de azt magának köszönheti.

(persze árnyalhatja a helyzetet az, hogy Ádám miért büntette meg Évát, ha pl. állatkínzás miatt, akkor megint más egy kicsit a helyzet... vagy hogy milyen bűnre milyen büntetés volt a válasz... nem mindegy, hogy megverte, vagy "nem adok neked ma este puszit")

2021. aug. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%

Egyiket sem tartom rossz embernek. Az emberek hibáznak, majd jó esetben tanulnak belőle. De van az a mértékű (folyamatos) és/vagy szándékos bántás, amire nem lehet már csak úgy legyinteni.

Én a történetedben Éva vagyok. És Ádám borzasztóan megbántott engem. Szeretnék én megbocsátani, de egyszerűen már nem megy. Pedig szakítás óta hónapokon keresztül próbált bocsánatot kérni, és hogy felejtsem el a múltat. Én megpróbáltam megbocsátani, de állandóan összevesztünk mégis, mert a múltat nem lehet semmissé tenni, ezt meg Ádika nem érti meg. Sőt, miatta vesztünk össze állandóan, mert olyan dolgokat dobott be témának, ami pont, hogy a múltat, meg a sebeket tépegette. Ezzel én nem tudok mit kezdeni. Nem haragszom, minden jót kívánok neki, csak egyszerűen hagyjon engem békén. Letiltottam mindenhol, ez van.

2021. aug. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Megbántani valakit, azt szándékosan tették, előre megfontolva. Az, hogy valaki nem tud megbocsátani még nem is feltétlenül igaz, de nem tud/akar felejteni, ez teljesen érthető. Elhiszem én, hogy megbánta, de miért tette meg!?
2021. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ, mivel bántotta meg Évát. Bár egyik se rossz ember ez végett, mindenki hibázik. Ádám többször kérjen bocsánatot és igyekezzen jóvátenni, közben legyen türelmes és hagyjon időt Évának a megbocsátáshoz. Beszéljék őszintén, higgadtan meg a problémákat és keressenek együtt megoldást, hogy közös nevezőre jussanak. Ehhez mind a két fél szükséges.
2021. aug. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Mivel konkrèt dolgot nem tudunk, ennyiből azt mondanám egyik sem rossz vagy szívtelen ettől.

Az emberek hibáznak, ès mondanak bántót, ha belátja a hibáját, ès bocsánatot kèr, illetve megpróbálja jóvá tenni, az rendben van.

Viszont a másik fèlnek meg joga van eldönteni, hogy neki mi fèr bele, mi az amit el tud nèzni, meg tud bocsátani, ès mi az amit nem. Ettől nem lesz szívtelen, meg rossz ember.

2021. aug. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

A nem megbocsátás sok esetben nem döntés kérdése. Szerintem ezt az érzést hogy megbocsátok erezni kell. De nem tudatos. Sok esetben, nyilvan nem mindig.


A megbántás vagy döntés kérdése vagy nem, néha akaratlanul is előfordul.

Nem ugyanaz egy szeretői viszony fenntartása (komoly és tudatos tehát szándékos), mint egy elfelejtett nevnap a sok munka miatt, egy rossz hangsúllyal mondott mondat amit barki könnyen félreérthet, ez pedig nem szándékos és nem is olyan súlyú.


Szóval ez így nagyon nehéz.


Nem mindegy miről van szó és nem mindegy az indíttatás.

2021. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Remek válaszok, köszönöm mindenkinek. Ádám nem Éva anyját ölte meg, szóval párkapcsolati gondok, beszólás, vitatkozás közben odavetett bántó megjegyzésről van szó. Nem szándékosan, előre megfontoltan mondta. Na jó, én vagyok Ádám a sztoriban, és nem tudom elhinni, hogy egy ilyet nem lehet megbocsátani vkinek. Még halálos balesetet okozónak is megbocsátanak az áldozat rokonai sokszor. De ez most ne befolyásoljon senkit, aki akar írjon.
2021. aug. 9. 22:35
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben is lehet az a megjegyzés annyira mélyen érintő, hogy hiába akarna Éva megbocsájtani, egyszerűen nem megy neki.
2021. aug. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
A példa kedvéért leírhatnád, hogy mi volt a megbántás. Nagyon nem mindegy, hogy megnézett a plázában egy ellenkező neműt, vagy az exével szexelt...
2021. aug. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!