Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Eléggé féltékeny típús vagyok....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eléggé féltékeny típús vagyok. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Valószínűleg nálam ez abból fakad, hogy kismilliószor megtapasztaltam már azt, hogy valaki úgy tesz mintha kellenék neki, közben meg másra hajt (rajtam keresztül). Mármint ha már elkezdek ismerkedni, randizni egy sráccal és kedveljük egymást, alakul valami köztünk, akkor nagyon sokszor átéltem már azt, hogy nem is én kellek neki, mert észreveszem, hogy beköveti / belájkolja tesómat (aki egyidős velem), elkezdenek beszélni (de persze ez elvileg csak egy rövdi baráti beszélgetés.. na jah), és rájövök, hogy a srácnak inkább ő jön be most már (mert ő szebb, jobb stílusa van, menőbb, jobb alakja van, jobb arc stb). És ez nem egyszer alakult már így velem. Szörnyű érzés ezt újra meg újra megkapni főleg, hogy egy hozzám közel álló emberről van szó, de nyilván hozzászokik már egy idő után az ember. És ezért még ha nem is vagyok kapcsolatban valakivel, már felmerülnek bennem ilyenek, és féltékeny leszek, sőt bunkó is és mostanában már inkább eltaszítom magam mellől a fiút, mint hogy megint ez legyen. Mondjuk szerintem ez nálam már egy ilyen önvédelmi dolog is lehet.

Na mindegy, a lényeg, hogy tudom hogy ez mérgező dolog, és nagyon rossz hatással van a kapcsolatokra, és szeretnék ezen változtazni, csak nem tudom hogyan. (Nem csak a tesómra szoktam féltékeny lenni, van hogy már a legkisebb dolgokra is, csak őt hoztam fel példának, hogy értsétek miből fakad ez nálam.)

Amúgy az normális egyáltalán, hogy még nem vagyok kapcsolatban valakivel, csak randizgatunk, de már féltékeny vagyok?

20/l



2021. aug. 31. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Fiú helyett FÉRFI partnert keress!
2021. aug. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Elsősorban meg kell tanulnod az emberekről, hogy ki az, akinek tényleg te kellesz. Mert lehet a tesódnak akármilyen csini arca, jó alakja, a belső akkor sem mindegy.

Ha valaki tebeled szeret, a te belsődbe, onnantól nincs kérdés. Az odáig vezető útat viszont te jelölöd ki.

Illetve érdemes nem hamar belehabarodni senkibe. Ha azt látod a közeli s távoli ismerősöknek a nővéred kell, ne onnan válasz. Szélesítsd a skálád, akár idegenekre is.

Továbbá, önismeret nagyon fontos. Cikkek könyvek, hanganyag. Kismillió dolog foglalkozik ezzel. Válogass kedvedre! És fejleszd az önbizalmad.

2021. aug. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha nem lesztek mar egymas nyakan ő ferjnel gyerekkel akkor lesz eselyed normalis kapcsolatra is
2021. aug. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Pszichológus
2021. aug. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Olvass a gyk minel tobb ilyen kerdest es egy ido utan immunis leszel a feltekeny erzes messzirol fog elkerulni, mert rajossz hogy bizonyos helyzetben hulyeseg masreszt semmi ertelme. Ha valaki mast szeret mast szeret. Ez ellen olvass minel tobb ilyen jellegu kerdest es mar messzirol kiszurod azokat akiknek az a hobbijuk hogy tonkre tegyenek joerzesu embereket azzal hogy az erzeseikkel jatszadoznak, kihasznaljak oket es becsapjak oket es az idejuket vesztegetik.


Ezt tudod tenni es keress magadnak hobbit. Kezd el élvezni egyedül is az életet. Sportolj és stb. és stb.


Majd lesz olyan akit majd te fogod érdekelni és nem mas és még azokat a csajok is koppanak akik esetleg mindig az aktualis tetszo pasidat orrolnak el, mert csak te leszel neki az egyeduli nő. Csak hogy irjunk ellen peldat is mert vannak ilyenek is akik eppen az aktualis baratnojuk kiszemelt pasijara cuppanak rá.

2021. aug. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Úgy h nem olyan fiuknak adsz teret akik csak ugy komolytalanul akarnak jarni veled de kozben nezelodnek mindenfele. De persze az aki a szivet lelket kitenne es masra ra se nezne azok csak beteg gec ik tudom en. Nem ferfias,nem vonzo semmi kaland semmi izgalom. Inkább kella dráma meg kamu es műsor valami fuckboytol akinek csak egy lyuk vagy a sok közül.
2021. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nem a felnőttkori mellőzöttség és másodhegedűs státusz megtapasztalásából fakad, hanem ezek az élethelyzetek már következmények! Első életéveidben kellett volna stabil önértékelésnek kialakulnia, ez nem történt meg nálad, a későbbi események, tapasztalatok már ennek a következményei. Természetes, hogy másodhegedűsnek tekintenek, ha mélyen legbelül annak tartod magad. Ezt kellene helyreállítani, de ezt nem lehet agyalással, mert érzelmi szinten rögzült. Az agyad csak elzár tőle, ezért veszünk ezekre igénybe terápiákat, kérjük pszichoterapeuta segítségét.
2021. aug. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Pszichológus
2021. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!