Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek bunkón viselkedett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek bunkón viselkedett a párom?

Figyelt kérdés

35+ éves férfi, lassan 9 éve tartó párkapcsolat.

Neki sosem volt jó a kapcsolata a családjával, azóta jár hozzájuk karácsonykor amióta velem együtt van. Apjával 25 éve nem is beszélt. Nem tudja, hogy milyen tartozni valakikhez akiket családnak nevezhet. Ezzel szemben az én családom nagyon összetartó, igaz, mozaikcsalád, van 3 "testvérem".

Az egyikük esküvője előtt hangosan puffogott, hogy nem is ismeri őket, miért menjen oda, miért adjon nekik pénzt, alig találkozott velük (persze, mert amikor találkozhattak volna, mindig kifogásokat keresett, hogy miért nem tud menni, igazából nem is akart..)

Mondtam, hogy kifizetem egyedül a nászajándékot, ezen ne prolémázzon, de mondta, hogy nem kell. Hónapokkal előre megvolt a dátum, erre amikor eljött a hete nagyon ideges lett miatta, nem akarta az inget, amit vettem, a nadrág is rossz lett hirtelen, többször kihangsúlyozta hogy semmi kedve menni, ne is írjam rá a nászajándékos borítékra a nevét mert ő nem szívesen adja... És hasonlók. Igazából már a szempillámat tépkedtem majdnem szálanként.

Majd eljött a nagy nap. Összekészülődött viszonylag normálisan, odaértünk időben, végigszenvedte a szertartást de már az utána következő fotózáson puffogott, hogy menjünk már, mikor megyünk. Az étteremben az első fogást várta meg, mert nem éhes, menni kell a haverjához, mert aznap volt a szülinapja... Mondom én ezt nem teszem meg, hogy itt hagyom csak úgy a násznépet, elmegyek majd vonattal... Ő el is ment haverozni. Végül hazahoztak autóval, de ez más kérdés... Azóta Apukám haragszik rá, hogy soha nem tud ott maradni egy családi rendezvényen sem, mindig lelép, el se jön...Nekem meg ég a pofám, hogy fuvarozni kell haza, mert nem akarták, hogy sötétben bolyongjak. Engem amúgy nem zavar, hogy lelépett, tudtam, hogy kellemetlenül érzi magát "idegenek" között és amúgy is utál minden családi rendezvényt, de félek, hogy Apa és a felesége nagyon berágtak és nem ezt érdemelték volna ennyi szervezés után a "testvéreim" sem...


2021. szept. 4. 23:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

A lagzi az egyik legkomolyabb konfliktusforrás. Nálunk is volt nemrég, ahol a nagybácsi a lagzi napján, az esküvő előtt smsben tájékoztatta az ifjú párt, hogy ajándékot nem fognak adni.


Majd a lagzi ideje alatt végig fanyalogtak mindent, amit értek. Ilyen emberekkel tele a padlás, mondjuk ilyen partnert nem tűrnék meg magam körül az tuti.

2021. szept. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1-es, melyik okból nem tűrnéd meg?

Nálunk ez az első esküvő, amin voltunk, meg gyanítom az utolsó is... Apa mondta, hogy legközelebb el se hívják és akkor nem koppannak.

2021. szept. 4. 23:31
 3/18 A kérdező kommentje:
Amúgy maga a lagzi jó hangulatban telt, teljesen normálisan viselkedett a pár, küldtek neki tortát és főételt is, ha már "nem tudott maradni".
2021. szept. 4. 23:32
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Valahol megértelek, viszont neked is meg kell érteni valamit.Amikor valakinek olyan rossz a kapcsolata a családjával, hogy nem tart velük kapcsolatot, egyik szülőjével meg 25 évig nem beszél, ott nagyon súlyos traumák vannak, ami sokszor az egész életre rányomja a bélyeget.Magad látod milyen fontos a család.Akinek nincs, vagy súlyos sérelmeket szenvedett el a családjától, abban kialakul egy olyan védekező mechanizmus, hogy úgy viselkedik, mint a párod.Nem tudom tudod-e a valós okokat, hogy miért ilyenek a családi viszonyai.Persze neki ezt fel kellene dolgozni, csak nem olyan egyszerű ezt egymagában, pláne férfi létére.


Az én párom nagyon rossz viszonyban van a családjával, egy év kapcsolat után mesélte el miért.Teljesen meg is értettem, borasztó amit vele tettek.Ő is hasonlóan viselkedett, mint a te párod.Nem akart soha velem családozni jönni, furcsa volt neki , ha szülinapján ünnepeljük,stb.Neki ilyenekben sosem volt része...Szépen fokozatosan kezdett megnyílni, megbírkózni a múltjával. Nyilván emberfüggő is, hogy ez kinek meddig tart, meg hogy mennyire érzi támogatva magát.Szóval csak azt mondom, hogy bár bunkónak tűnik a párod, én valahol megértem.Bár a változást mindkettőtöknek kell akarni.

2021. szept. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem képes velem egy lagziba normálisan elmenni, akkor nem értem, hogy minek a párom. Azt értem, hogy nem akar mindenfelé járkálni, de azt nem, hogyha már ott van, akkor miért kelti a feszültséget.
2021. szept. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Sajnos én is tudok részleteket a gyerekkoráról... Anyja csalta az apját, az apja verte az anyját, sokszor az anyja lelépett éjszakára férfiakhoz amíg ő egyedül otthon volt és kiment a kutyához aludni a kutyaházba, mert félt egyedül... Tényleg nagy traumák ezek.

De sajnos Apának hiába mondom, hogy ő sose érezte úgy, hogy szívesen látják, vagy várják valahova. Mert magától nem szívesen jön látogatóba meg, főleg a bővebb családhoz. Ha csak Apa és a felesége vannak ott még csak csak... Ő sem szereti a szülinap körüli felhajtást, én meg imádom, amikor sütnek nekem tortát és meglepnek. Neki figyelemből sem jutott túl sok, nekem viszont mondhatni álom gyerekkorom volt amikor még együtt voltak a szüleim.

2021. szept. 4. 23:54
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

6 Hát látod, nem egyszerű ez.:(

Az én párom a szülinapokat, karácsonyt már nagyon szereti, várja.A tágabb rokonsággal összeülést tartott neki is legtovább megszokni, de már azzal sincs baja.Mondjuk ez érthető is, hogy ez a legnehezebb.

2021. szept. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Én is pont ilyen ember vagyok. Egy ilyen szituban szakítottam a barátnőmmel mikor közöltem hogy nem megyek el az esküvőre. Egy a baj, te nem érted azt meg mit élt át az a szeeencsétlen. Főleg a nagy családi idolledből, de te rángatod mindenhova, és még te vagy kiakadva hogy nem mosolyog. Gondolkodj el ezen.
2021. szept. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

"1-es, melyik okból nem tűrnéd meg?"


nem az 1 vagyok, de én sem. És azért, mert a viselkedése, a családi háttere nem győz meg arról, hogy érdemes lenne vele komolyabban tervezni. 9 év után sincs jóban a családoddal, a sajátjával sem. Nekem ezek fontos dolgok.

Én olyan családban nőttem fel, és nyilván most is, hogy rendszeresen vannak közös tágabb családi programok, kirándulások, sütögetések...

Nekem nem lenne kedvem ahhoz, hogy a férjem mindegyik előtt hisztit rendezzen és elviselhetetlenül viselkedjen. A leendő gyerekeknek is fontos, hogy összetartó családot lássanak maguk körül.

2021. szept. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Évente 3x találkozik kb a családommal, nem hinném, hogy ez a rángatom mindenhova.

Gyereket egyikünk sem szeretne, de igen, akkor ez a viselkedés végképp elfogadhatatlan lenne.

2021. szept. 5. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!