Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lány barát, ezek alapján...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lány barát, ezek alapján aggódjak?

Figyelt kérdés

Párommal több éve vagyunk együtt.

Az elején több vitánk is adódott abból, hogy neki volt/van egy női barátja, akivel akkor napi szinten irogattak. Eddig ez mèg nem volt nagy problèma, amíg meg nem láttam hogyan beszélnek egymással.

Minden mondatban egy puszi vagy ölelős jel, hiányzol, várom hogy gyere haza (a csaj külföldi, a nagyja lakik itt ahol a párom így egy évben 1-2x van itt )

Nekem ez annyira gyomorforgató és borzalmas érzés volt látni, hogy a saját párom akit addigra már őrülten megszerettem ilyen viszonyban legyen egy másik nővel...

Mondtam is neki, hogy ezt én így nem tudom elfogadni, inkább hagyjuk egymást mert nem vagyok annyira laza, hogy ezt elnèzzem. Én annyira szoros kapcsot èrzek egy párkapcsolatban, hogy nem akarom hogy más nő is ilyen szinten fontos legyen neki.

Megtiltani sem akartam, mert nyilván nincs jogom hozzá...

De erősködött, hogy neki én kellek, inkább vissza vesz ebből csak legyünk jól, szóval egyfajta kompromisszum lett, hogy alkalmakkor írjanak egymásnak és ha a csaj jön erre vagy mi az ő városába akkor találkozhatunk.

Én csomó ideig éltem ebben a hitben, láttam néha karácsonykor vagy szülinapkor, hogy írtak és nyugodt voltam.


Aztán most kiderült, ahogy újra ide èrkezett a csaj és találkozóra invitált, hogy volt alkalom amikor telefonon hívták fel egymást, szóval nem csak annyi kommunikáció volt amennyit én tudtam... És jelenleg is olyan beszélgetés hangzott el, hogy "örülök hogy jössz, várunk, hu de règ rugtunk be már nem is emlekszem milyen volt" .

Párom azt mondja erre, hogy ő nem hazudott, azért nem mondta el a telefonálást mert tudta hogy rosszul reagálnèk.

Szóval megtesz a hátam mögött dolgokat, hisz ha nem tudom nem fáj... Pedig ezt megbeszéltük és bíztam benne. Az fáj inkább, hogy inkább kijátszott, pedig tudta hogy nehezen viselem ezt.. inkább mondta volna meg az elején ,mikor csak pár hetesek voltunk hogy nem fogja elengedni a másikat és mindig fontos lesz neki. Én tudtam magamról hogy ezt nem viselem el, de így 6 év után borzasztó èrzès.


Lehet hülye libának tűnök aki felfújja, de nekem ilyenek az èrzèseim, én nem hiszek a férfi-női szoros barátságban.

Ti mit gondolnátok erről? Azóta sírok és nagyon rossz èrzès.. de úgy látom túl fontos neki a másik, annyira hogy inkább a saját párját bántja meg akivel közös jövőt terveztünk :((

25n


2021. szept. 11. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
És rendszeresen beszéltek telefonon a hátad mögött vagy csak alkalmanként?
2021. szept. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Úgy tudom nem volt rendszeres.

De fáj, hogy nem tudtam róla... Úgy tett mintha csak annyi lenne, amennyi chaten van, nagyvonalakban hogy kivel mi van stb. A nyáron találkoztunk is, lenyeltem minden rossz érzésemet a lánnyal kapcsolatban, csak hogy ne legyek én a rossz barátnő.

De most is a telefonban olyan nyálasan, udvariasan, más hangon beszélt, mintha minimum a miniszterelnök lett volna a vonal másik végén. Aztán a végén puszii 🤢

Valahogy nem tudom elviselni hogy a saját lelkitársam így legyen egy másik nővel...

2021. szept. 11. 19:00
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Mióta barátok?
2021. szept. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Előttem kb 2 évvel ismerte meg.


Azt kihagytam, hogy voltak a laptopján vele közös képek, és lementve is amiket küldött neki a csaj.


Tudom hogy őt hamarabb ismerte mint engem, és nem lett volna jogom megtiltani semmit neki... De ha közöltem időben hogy nálam van egy határ amit már nem bír a lelki világom elviselni, és megígèr valamit, akkor ahhoz kellett volna tartsa magát ...és ne 6 év után szembesüljek azzal, hogy ugyanolyan nyálas viszonyban vannak és annyira fontos neki :(((

2021. szept. 11. 19:10
 5/14 anonim ***** válasza:
16%
Ha 6 év után ennyire nem bízol benne, hogy a saját paranoid hülyeséged fontosabb számodra, mint a kapcsolatod, akkor nem tudom mit keresel még mellette.
2021. szept. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg nem kellett volna előled ezt elhallgatnia, de ha csak alkalmanként beszéltek, akkor nem hinném, hogy aggódnod kéne. Ő egy korábbi barátja és érthető, hogy nem akarta teljesen megszűntetni. A kedvedért nem beszélnek rendszeresen és a balhé elkerülése miatt inkább arról se számolt be, ha felhívta, de ez nem jelenti, hogy akkor ne te lennél neki a fontosabb. Nem napi szinten beszélnek és nem találkozgatnak a hátad mögött. Mint barát, lehet neki fontos ő is és ettől téged még nem szeret kevésbé.

Szóval 6 éve vagytok együtt és ezt leszámítva minden oké? Akkor ne fújd fel ennyire. Beszéljétek meg a dolgot, máskor ne hazudjon neked, de te se várhatod, hogy minden beszélgetésükről beszámoljon neked és a kedvedért csak ünnepekkor váltsanak pár sort.

2021. szept. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Én teljesen megértelek. Te tisztáztad az elején, hogy mik a határok számodra, ő meg ezeket látszólag el is fogadta, utána meg kiderült, hogy hoppá, azért ez a való életben mégsem úgy nyilvánult meg teljesen, ahogy azt megbeszéltétek. Az sosem indok a hazudozásra vagy titkolózásra, hogy nem akart megbántani - ha tényleg nem akart volna, akkor már a cselekedetig (pl. beszélgetések a hátad mögött) sem jutott volna el.

Természetes, hogy ezután úgy érzed, nem tudsz bízni benne.

Szerintem először próbáld kommunikálni felé a problémát, nézd meg mennyire hajlandó tényleges javítani a helyzeten és végre a te igényeidet is az előtérbe helyezni. Ha úgy látod, nincs ilyen hajlandóság, vagy csak látszólagos és csak üres szavak vannak, szerintem hagyd.

2021. szept. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Előtted két évvel? Mióta barátok?? Hány éve konkrétan??

És barátok.. jó hogy van közös fotójuk, meg hogy beszélnek..

2021. szept. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
Én is egyetértek azzal, hogy a határokat nagyon és őszintén át kell beszélni! Pontosan jelezni felé, hogy te akkor tudsz vele maradni és tervezni, ha őszinte és a közösen megbeszélt határokat betartja. Ha erre nem képes, akkor sincs senki gond, mert nem fogod korlátozni, de hozhatja szépen a bőröndjét, mert innen te nem szeretnél ennek a részese lenni.
2021. szept. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Fogja böröndjet.

Az nem zavar senkit,hogy ezt a nőt már előtte is ismerte?

Neked kérdező hogy esne,ha a társad elkezdene intezkedni,hogy előzőleg megismert emberwkkel mennyit,mikor és hogy tarthatod a kapcsolatot?

Egyáltalán már az is bicskanyitogató,hogy belement kényszeredetten olyasvalamibe,amibe nem kellett volna.Én nem tettem volna.Vagy kezdetektől elfogadod,hogy vannak barátaim,és azokkal kapcsolatban is maradok,vagy nincs miről beszélgetni.

Ugyanis az ember elfogadja a másikat a hozza tartozó dolgaival együtt!!Te maximum kérhetsz valamut,de nem követelhetsz!!És ez mindkétfélre érvényes!!

2021. szept. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!