Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyik a párom igazi arca?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik a párom igazi arca? Amikor velem van vagy társaságban?

Figyelt kérdés

Olyan, mintha két különböző személyiség lenne és nem tudom hova tenni ezt.


Amikor velem van, olyankor a legèdedebb, legèrzelmesebb férfi a világon. Kedvesen beszél, bújik sokat, simogat, mindig nézi, hogy mi a jó nekem, érdeklődő és néha meg is lep apróságokkal, vesz dolgokat ha szükség van rá.


Ha barátokkal vagy társasággal vagyunk, mintha teljesen más lenne. Elkezd kissé furcsán hülyèskedni, mondhatnám azt is, hogy menőzni, szereti ha rá figyelnek és nevetnek rajta. Ami működik is, mert tényleg jó kedvet csinál de közben néha 'bolondnak' is tartják. Idegenek előtt sem szégyelli magát, pl volt már hogy szórakozó helyen vagy strandon a többi idegen ember is szórakozott a mutatványán.

Sokszor az èn kérdésemre is beszólogat ilyenkor, hogy vicces legyen de néha bunkóságba csap át.


Azt tudom, hogy előttem is ilyen extrovertált volt, sok ismerőssel, de valahogy az évek során inkább egymással voltunk, legjobb barátaink külföldön ezért ritkábban találkoztunk.

De ahogy egyre többet járunk társaságba, annál többet látom ezt az oldalát és csodálkozom. Hogy az èn aranyos "emberem" olyan is tud lenni és néha bántanak a viccei, van hogy komolyan veszem.

Az is eszembe jut, hogy előttem csak rakja a szépet közben az az igazi stílusa? Vagy azt nézzem milyen velem szemben, nézzem el hogy neki ilyen a személyisége és kész, mert ugye senkit nem lehet megváltoztatni?


Egyébként velem tervez, 5 éve vagyunk együtt. Titeket ez zavarna?


2021. szept. 16. 07:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
5 éve? Akkor annyira nem zavar a dolog. Ha a károdra szórakozik, azért nem kell jó képet vágni. Ez is, az is ő.
2021. szept. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Noren1989 ***** válasza:
Egyikse.
2021. szept. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem lattad meg az igazi arcat. 5 ev itan ez aggaszto
2021. szept. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem normális ez a különbség?
2021. szept. 16. 07:52
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Menjen el pszichoterápiára. Nem egészséges amit csinál. Lehet ezt normálisan is. Olvassza össze ezt a két oldalt.
2021. szept. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4%

Bocs a hülye kérdésért, de nem Skorpió csillagjegyű a párod tök véletlenül? :D

(Az összes Skorpi, akit valaha ismertem, mind ilyen kétarcú volt.)


Komolyra fordítva: nálam ez a viselkedés szakítóok. Megmondom miért. Számomra ettől elvész a bizalom, ez az egyik. A másik, hogy a párom igenis helyezzen engem mindenki elé, védjen meg, álljon ki mellettem és legyen büszke rám. Az, hogy mások előtt lejárat meg viccelődik velem, pláne még bunkózik is... ez szerintem nagyon undorító.


Poénból azt mondanám, járasd le te is őt a barátnőid meg a haverjai előtt, hátha attól észbe kap, amúgy meg dobd ki a francba.

2021. szept. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Ja, és itt az extrovertáltsággal nincs baj, de az extrovertált nem azt jelenti, hogy bunkónak is kell lennie.

Az embernek mindig a legrosszabb oldalát kell nézni, nem azt, hogy milyen, mikor érdekből (pl. szexért cserébe) felveszi a cuki álarcot.

2021. szept. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Az ilyen lelki fogyatékos. Eszköz vagy neki.
2021. szept. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2021. szept. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ezeket a romboló hatású nagy "életigazságokat" kellene már kicsit racionálisabban értelmezni, és a kommunikációt fejleszteni az emberi kapcsolatainkban. Mert pl. az, hogy "senkit nem lehet megváltoztatni" nem arra kellene vonatkozzon, hogy mostantól rap helyett rockot hallgatsz, úszás helyett futni jársz el, mostantól inget hordasz mindenhova stb., hanem hogy "figyi, ha elmegyünk valahova emberek közé, akkor vegyél már vissza eggyel, hogy ne legyél annyira hangos, meg ne menj el az alázás szintig irányomban. Köszönöm." Szerintem ilyen szintű változás lehetséges, főleg, ha az ennyire érinti a szeretett embert, akivel együtt vagyok.

De ugyanebből következik a kommunikáció kibővítése, hogy mindent meg tudjatok beszélni. Még aki hisz ebben, és nagyjából gyakorolja, ott is akad azért fejleszteni való. Mert szerintem nem elég leülni egyszer, és elmondani 2 mondatban egyszer, hogy ez meg ez bánt, figyelj erre meg erre. A jó kommunkáció alatt azt értem, hogy rendszeresen (akár napi szinten) megbeszélitek kivel mi van, és ha előjön egy probléma újra, akkor újra beszélünk róla. Hogy "figyelj szívem, erről beszéltem a múltkor. Ez bántott, légyszíves figyelj rá, mert néha kellemetlenül érint". Mindezt normális hangnemben. Kell a folyamatos visszajelzés, a másik érzelmeinek, vágyainak, aggodalmainak ismerete, mert azon kapod magad, hogy hiába mondtad el 1 éve már 2 mondatban mi baj, nem változnak a dolgok, és egyre nehezebb leülni és őszintén, tabuk nélkül megbeszélni a dolgokat.

Egy kapcsolatban nincs olyan, hogy ne bántsd meg valamilyen szinten a másikat, de akkor tud igazán fejlődni az ember, és a kapcsolatunk, ha ezeket a nehézségeket együtt tudjuk leküzdeni.

Nekem exemmel nem igazán sikerültek megbeszélni a dolgaimat, nem volt nyitott rá, és egy év alatt vagy 10 ilyen kérdést raktam ki gyakorira, és a barátokkal tárgyaltam ki sokmindent (mármint ha szarul éreztem magam egy lelki bántás miatt - nem intim dolgokat). Mert amúgy otthon csak a veszekedés vagy a "silent treatment" várt. Ezzel szemben jelenlegi párommal mindent - de tényleg mindent - meg tudok beszélni, segítjük egymást, és az érzékeny, fájó témák ellenére mindig támogatóak vagyunk egymás irányába, és legyőzünk minden szembe jövő akadályt. ÉS igenis változunk. Fejlődünk mindketten személyiségben, és iszonyat hálásak vagyunk egymásnak, hogy ezt így tudjuk kezelni.

Szóval én azt tanácsolom kezdj ebbe bele, és igenis beszéld meg a pároddal az összes dolgot, ami téged, őt, titeket érint. Csak őszintnén, kedvesen és nyugodtan :)

2021. szept. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!