Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mégis mikor fog eljönni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis mikor fog eljönni a fordulópont?

Figyelt kérdés

A párommal közel 2 éve vagyunk együtt. Igazából a kezdetektől fogva rengeteg probléma van. Mikor egy pár lettünk, nagyon NAGYON féltékeny volt. Kicsinált a féltékenységével, ami akkor teljes mértékben alaptalan volt. Volt hogy az éjszaka közepén felébredt és addig mozgolódott, amíg fel nem ébredtem és elkezdte a műsort. Szörnyű volt. Aztán egy idő után csillapodott valamelyest a helyzet, de ugyanúgy féltékeny volt, kitalálta hogy a meleg barátom valójában nem is meleg és jó lenne, ha megszüntetnénk a kapcsolatot, stb. Hozzátenném itt, hogy amikor összejöttünk az életem talán egyik legboldogabb szakaszában voltam, rengeteget fogytam, szinte teljes mértékben ki voltam békülve saját magammal.

Nos telt-múlt az idő és kb. a nyolcadik hónap környéken végre találtam egy munkát (a vírus miatt ez volt úgy a 10. hely ahol próbálkoztam), ahol is rendszeren megfordult egy általános iskolás ,,nagy szerelmem”. Ennek nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget, mert ekkor még benne voltam a rózsaszín ködben.

Aztán év vége felé, egyszer csak nem akart velem lefeküdni a párom, ha én akartam akkor visszautasított, és rengeteg este volt amikor sírva aludtam el, mert nem tudtam elképzelni, hogy mégis mi lehet a baj velem. Később kiderült hogy saját magával volt problémája, de már számomra ez késő volt. Össze voltam törve.

Decemberben jött el a törés pont, valahogy elkezdtünk közel kerülni egymáshoz, ezzel a gyermekkori ,,nagy szerelemmel”. Nagyon kedves volt velem, mindent megjegyzett amit mondtam neki, egyszerűen hihetetlen volt. Éreztem hogy tetszem neki, hogy törődik velem... egy szavába került volna hogy kilépjek ebből a toxikus sz@rból, amiben voltam/vagyok. De persze az élet sosem habos torta.

Tudtam, hogy ő is kapcsolatban, ő is tudott az én páromról, de egyikünknek sem volt jó a kapcsolata. Viszont senki nem lépett semerre, amíg nem tudtuk hogy megéri-e. A fekete leves a születésnapomon jött. A párom bele nézett a telefonomba és látta, hogy a kolléganőmmel beszéltünk erről a srácról pár szót és ekkor először, valóban megalapozottak voltak a vádak, amiket hónapról hónapra rám szórt az egy év alatt. A születésnapom reggelén tele beszélte a fejem, hogy a srác erőszakos, iszákos, stb stb. Aznap délutános voltam, és a srác hozott nekem bonbont, minden. Én pedig teljesen bezárkóztam, mert nem tudtam mi az igazság. Idővel mindenki számára kiderült minden, a barátnője kb. megfenyegetett hogy ha beszélgetünk a sráccal, akkor bejön a munkahelyemre és kiveri a hisztit. Szóval nagyon rosszul végződött és benne ragadtam ebben a szörnyű kapcsolatban. (Hozzáteszem SOHA nem csaltam meg a páromat!). Mióta együtt vagyunk közel 20 kgt híztam, mert sajnos a stressz ezt hozza ki belőlem. Nyár elején végre elment dolgozni a párom, előtte jóformán én tartottam el. Azóta kicsit nyugisabb a helyzet, de tudom hogy nem vagyok szerelmes. Nem akarok hozzá menni, nem szeretnék tőle gyereket. Viszont mégsem vagyok képes szakítani. És nem értem miért. Teljesen tisztában vagyok az észérvekkel, hogy egy idióta vagyok. De nem tudom mitől félek. Nem tudom mikor jön majd el az, hogy azt mondom hogy elég?! Kérlek titeket, ne ostorozzatok a rossz döntéseim miatt, hanem próbáljátok segíteni. Előre is köszönöm a válaszokat.


2021. szept. 28. 17:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A mostani pároddal nem jó neked és már régóta nem az, rég szakítanod kellett volna és egyáltalán nem azért, mert képbe került a régi szerelmed. Nem csak akkor lehet szakítani, ha már van más. Ne egyik kapcsolatból a másikba menj.

Semmi érv nem szól amellett, hogy vele maradj. Csak te tudhatod, hogy mi az oka, hogy mégse tudsz vele szakítani, de én arra tippelnék, hogy félsz egyedül lenni és inkább maradsz a már megszokott, de nem jó kapcsolatodban, mert azt biztosnágosabbnak érzed.

2021. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ostorozlak, és nem érdekes mi van, lesz a régi-új pasival az ezzel szakíts mielőbb.

Ez már rég semmi, csak nyűglődés.

Mi lesz 2-5 év múlva?

Naugye!

2021. szept. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen mindegy, hogy mi lesz az új pasival, azonnal lépj ki ebből a mérgező, leépítő, undorító szarból ami a jelenlegi párkapcsolatod. Ne akaszd magadra az áldozat szerepet, beszélj a családoddal, bárkivel, aki melletted áll, sürgősen keress fel egy pszichológust és építsd fel magad. Amíg ebben a szarban vergődsz, soha nem lesz jobb. Így akarsz élni? Így akarod tölteni a következő 5, 10, 15 éved? Ne legyél gyáva, el se tudod képzelni mekkora megkönnyebbülés lesz ezt lezárni.
2021. szept. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont senki nem lépett semerre, amíg nem tudtuk hogy megéri-e. "

Mindketten kapcsolatfüggők vagytok. Mégis hogyan képzelted ezt el, hogy kilépsz a mostaniból és borulsz az új fickó nyakába? Ez még akkor sem működne, ha ő szingli lenne 10 éve...

Figyelj, mindenki saját élete kovácsa. Nem szabad másokra támaszkodni, amikor arról döntesz, hogyan akarsz élni. Ez saját szempontodból (kiszolgáltatottság) sem jó és az övéből (nagy nyomás) sem.

Ha jobbat akarsz magadnak, mint ez, akkor előbb legyen annyi erőd, hogy saját lábadra állsz, majd utána nézzél csak új lehetőségek után. Ajánlom, hogy erősen gondolkozzál el ezen és minél előbb lépj, még mielőtt az adott szavadon más is összeköt titeket (hitel, gyerek).

2021. szept. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"De nem tudom mitől félek."

Mi lehet rosszabb egy ilyen kapcsolatnál? Szerintem semmi..

2021. szept. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs kérdező, de te hülye vagy?!?

Miről kell meggyőzni, mikor látod milyen rosszat tesz neked ez az ember.

Mindkettőt leépíteném a csudába és új életet kezdenék.

2021. szept. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Sokat gondolkoztam ezen és valóban az a legnyomósabb érv, hogy félek attól, hogy az lesz mint a párom előtt. Rengeteg próbálkozás, amiből végül nem lett semmi komoly. Félek attól hogy egyedül leszek. Bár egyre inkább azt érzem, hogy talán erre lenne a leginkább szükségem. A csendre. De tudom, hogy ha azt mondanám hogy vége, ő nem tudná elfogadni. A saját anyja azt mondta, hogy az összes barátnőjét zaklatta miután kidobták. Szóval tényleg nagyon a sarkamra kellene állnom ahhoz, hogy azt mondjam hogy ennyi volt. És jelenleg nem érzem magamban az erőt. Teljesen azt érzem hogy mindenféle szempontból sakkban tart. És ez nagyon ijesztő.

Mindenesetre nagyon köszönöm a válaszokat, és azok természetèt. :)

2021. szept. 28. 18:22
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? Te vagy a legfontosabb magadnak, és ez neked nem jó! Gyáva vagy, nem jó út a liánozás, te arra vártál, hogy valaki kirángasson ebből. Nem kell! Hidd el lesz harmadik, ha ezeket lezárod.
2021. szept. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mikor lesz elég? Amikor már teljesen megnyomorít lelkileg. Amikor már azon leszel, hogy annyira boldogtalan vagy, hogy vagy az ajtón lépsz ki, vagy az erkélyen. Amikor már olyan szinten nullának fogod magad érezni, hogy nem érdekel mi lesz a következménye, lelépsz, mert nincs mit veszítened. Rájössz hogy az életed véges, és nem hibáztathatod többé a körülményeket, az embereket, a sorsot, mert csakis te vagy a felelős. Ha egyszer majd eljutsz idáig, várd meg amíg elmegy dolgozni és pakolj, menj, ne húzd napokig, ha úgy érzed veszélyben vagy hagyj inkább ott mindent, amit nem tudsz azonnal magaddal vinni.


Ja és nem jó ötlet egyből másik kapcsolatba lépni. Egyedül kell lenni, összeomlani, meggyászolni az elmúlt éveket és talpra állni. Egészséges, tiszta lélekkel kezdeni újra.

2021. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Azért ne szenvedj még mellette évekig, mert félsz attól, hogy hogyan viselkedne a szakítás után meg attól, hogy sokáig egyedül maradnál. Elmondod neki, hogy vége, megbeszélitek és ha utána nem hagy békén, akkor max letiltod mindenhol. Egy kis egyedüllét pedig jót tenne neked, hogy újra összekapd magad, visszaszerezd az önbizalmad stb. és ha ez megvan, egy ennél sokkal jobb párkapcsolatod is lehet. Viszont amíg nem lépsz, csak telik az idő. Idő, amit boldogan is tölthetnél. Ne várj, szedd össze minden erődet és elhatározásodat és lépj. Elhiszem, hogy ijesztő, de csak először az, hosszú távon viszont nagyon meg fogja érni (persze ez rajtad is múlik, hogy mit hozol ki belőle).
2021. szept. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!